İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni natro.com Kiralık Sunucuları

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
birde sunucu alınca ben 100 gb aylık trafikle ne yapcam onu düşünüyorum :) 10k hitli site koysan aylık trafk yetmez ayrıca fiyatlarda okadar etkileyici değil

ersinkoc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte bizde tam bu yüzden 1 GB in altında ram seçenekli sanal sunucu, 4 GB altında dedicated satmamaya çalışıyoruz. :)

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ayrı server değil vps uygulaması. disk alanı 10 GB,

ORtalama bir disk 160 GB desek. Bu da 16 adet vps tek bir serverda demektir.

VPS hiç kullanmadım. Ama daha ilk çıktığında dahi nedense hiç hoşlanmadım. iyidir kötüdür yorumu yapmam ama bildiğim tek şey bana göre değil.

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IBM Blade&Storage Server ve Vmware Infrastructure mimarisi üzerinde geliştirilmiş, kategorisinde dünyanın en gelişmiş ve yüksek performanslı sanallaştırma platformu.

Vps bunlar.

despon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.natro.com/DedicatedServers/New_Dedicated_Servers_details.asp?ID=1

arkadaşlar burdaki sunucuyu almayı düşünüyorum 3 gündür.

lütfen kullanan biri varsa, veya sağlam bilgisi olan birisi varsa yorum yaparsa sevinirim.

natro hakkında genel yorumda olabilir..

iyi çalışmalar herkese

not: ayrı konu açmak istemedim, bu konu uygun olduğu için...
Merhaba,
Yaklaşık 6 aydır Natro ile çalışıyorum ve oldukça memnunum. Destek hizmeti elbetteki 10 üzerinden 10 değil ama diğer firmalara nazaran gayet iyiler. Natro firmasından hem CO-LOCATION hizmeti alıyorum hemde VPS hizmetleri alıyorum. Ayrıca Kiralık sunucular dediğiniz şey tamamı ile VPS. Ama ne için kiralıcaksınız bilmiyorum ama emin olun ki performansları oldukça iyi ve bağlantı hızları 10mbit havuz bağlantı. Kesinti bu zamana kadar 6 ayda bir kere yaşadım ve 3 dakikalık kesintiydi. Eğer web hosting, VPS, CO-LOCATION hizmeti gibi çeşitli hizmetlerden satın almak istiyorsan emin ol şiddetle Natro'yu tavsiye ederim. Ben 3 yıldır boşu boşuna diğer firmalardan neler çekmişim.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
natrodan hosting almıştım bir müşterim için ama mysql sunucuları down oluyordu, saldırımı alıyorsunuz dediğimde kanıtınız varmı dediler :) o ilk kesintiler dışında şuan sorun oluşmadı pek, ticket açtığınızda geçte olsa cevap veriyorlar mutlaka. kötünün iyisi diyelim

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sunucuda açık var dediğimde mümkün olmadığını söylemişlerdi sonra rootlanma videosunu gösterince o yok dedikleri açığı nasıl kapatacaklarını bilememişlerdi. Bir temsilci başka birşey söylüyor öbür bu arkadaş yanlış yazmış aslında böyle diyor :) İşinizi kendiniz yapabiliyorsanız ve sunucu alacaksanız iyi ama paylaşımlı hosting için tavsiye etmem. Lisans'ın dediği gibi kötünün iyisi diyebiliriz.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
7-7-2008 tarihinde sunucu hizmetini satın aldım arkadaşlar natro.com dan .

8-7-2008 tarihindede iade ettim sunucuyu.

şu an 9-7-2008 hala iade işlemleri ile uğraşmaktayım.

vs. vs. vs...

GÖRÜŞLERİM :

- 1 günlük gözlemlerime göre sunucu hizmetleri hızlı ve tutarlı.

- Satış destek hizmetleri çok hızlı , dikkat edin satış diyorum.

- Satış sonrası destek hizmetleri berbat ötesi.

- Muhasebe destek hizmetleri berbat ötesi..

Son olarak tavsiyem, sunucu işlerimden profesyonel düzeyde bilginiz yoksa uzak durun derin natro.com dan..

Saygılar ve sevgiler...

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- 1 günlük gözlemlerime göre sunucu hizmetleri hızlı ve tutarlı

.. sunucu üzerinde beklediğiniz destek nedir acaba unmanaged bir sunucuda sizin sitenizin yapılandırılmasını mı bekliyor sunuz ? yada varsa mail sorunu yada ftp vs sorunlarının şirket tarafından düzenlenmesini mi açıkçası bunu merak ettim

Sunucu bilgisi olmayan bir kişi zaten sunucu kiralamamalıdır

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
- 1 günlük gözlemlerime göre sunucu hizmetleri hızlı ve tutarlı

.. sunucu üzerinde beklediğiniz destek nedir acaba unmanaged bir sunucuda sizin sitenizin yapılandırılmasını mı bekliyor sunuz ? yada varsa mail sorunu yada ftp vs sorunlarının şirket tarafından düzenlenmesini mi açıkçası bunu merak ettim

Sunucu bilgisi olmayan bir kişi zaten sunucu kiralamamalıdır

natronun avukatımısın birader?

mesela örnek, extrenix midir nedir kendi yazdıkları bir panel var onu veriyorlar. bu panele ssl yüklemesi nerden bilebilirim ben bunu, hiçbir bilgi yok nette panel kullanımı hakkında vs vs.

tam olarak yaşadığım sorun budur, ve yardımcı olmadılar.....

herkes özgürdür bu ortamda, ayrıca ben natro hakkında çokta kötü fikirler beyan etmedim, sadece desteklerinde sorun olduğunu söyledim, çok yavaşlar ve sorun çözümleri çokta şık değil... vs..

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Çok kibarsın sağol

Sadece bizim türk insanımızın anlamadığı birşey var destek verilen konular var desteği verilmeyen durumlar var yurtdışı bi sunucu kiralamış olsaydınız muhattap bile olamayacaksınız ssl kurulumunu yapamadığınızı söylediğinizde verdikleri cevap unmanaged olucaktır..

Neyse kolay gelsin

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Çok kibarsın sağol

Sadece bizim türk insanımızın anlamadığı birşey var destek verilen konular var desteği verilmeyen durumlar var yurtdışı bi sunucu kiralamış olsaydınız muhattap bile olamayacaksınız ssl kurulumunu yapamadığınızı söylediğinizde verdikleri cevap unmanaged olucaktır..

Neyse kolay gelsin

benim için önemli olan muhatap bulup bulamamak değil.

muhatap bulduğum zaman zamanında bulmaktır.

malum en değerli değerimiz zamandır.

anlaşıldı????

( ayrıca belirtmek isterimki, godaddy den daha hızlı ve daha fazla yardım aldım. çat pat ingilizceme rağmen zamanında ve gerekli yardımı yaptılar. )

LwReseller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim için önemli olan muhatap bulup bulamamak değil.

muhatap bulduğum zaman zamanında bulmaktır.

malum en değerli değerimiz zamandır.

anlaşıldı????

( ayrıca belirtmek isterimki, godaddy den daha hızlı ve daha fazla yardım aldım. çat pat ingilizceme rağmen zamanında ve gerekli yardımı yaptılar. )

evet godaddy bi yandan bakılırsa 1,345,194 Küsür müşterisi var ve ticket attıgınızda minimum 10-15 dk kadar cevapınız geliyor. natroyla yaklasık 2-3 senedir çalısıyorum ve çok memmunum teknik destegi kötü olsada sunucuları 10 numara :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi