İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeni parking yeriniz #1 dünyada

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
hiç bir zaman sedo tadı veremeyecek olduğunu düşündüğüm , forumda önceden bahsi geçen parking programı.
Aforizmalar
kendimi ekşi sözlükte sanmama neden olan forum yazarı :)

M

Maxi

Misafir
silenceofdarkness' Alıntı:
o kadar biliyorsanız siz yazın sponsorlarınızıda laf edebiyatına burda kimsenin ihtiyacı yok sayın maxi cash nakit olay
arti mesaj sayınız kadar konuşun
saygılar
Bu forumda insanlar mesaj sayılarına göre mi değerlendiriliyor ?
Ayrıca laf edebiyatı yapmıyorum. Benim lisanım bu. Sen anlamakta güçlük çekiyor olabilirsin. Bu durumdada eğitmene ihtiyacın var demektir.

L

LibRa

Misafir
Maxi' Alıntı:
Bu forumda insanlar mesaj sayılarına göre mi değerlendiriliyor ?
Ayrıca laf edebiyatı yapmıyorum. Benim lisanım bu. Sen anlamakta güçlük çekiyor olabilirsin. Bu durumdada eğitmene ihtiyacın var demektir.

Arkadasim bu forumda mesaj sayılarına göre degerlendirme yapilmiyor ama deneyim farki bilginligi getirir :) sende bu gorunmedigine gore Sorun yok

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
zokkie' Alıntı:
Aforizmalar
kendimi ekşi sözlükte sanmama neden olan forum yazarı :)
Zokkie
Aforizmalarin yazısından sonra browserdaki adresi bugunde kontrol etmeme neden olan forum yazarı :)

G

Gencadam

Misafir
Herkes farklı bir konuda ikili, üçlü olarak konuşuyor :) Program hakkında görüşü olanlar yazabilirse memnun olurum.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainsponsor ödeme yapan saygın bir firmadır ve Türkiye'ye de ödeme yapıyor. Bazı domainlerde Sedo'dan çok daha iyi para kazandırıyor.

For sale olayı Sedo'dakinin aynısıdır. Direk domaine değil, domain listing sayfasına link verebilirsiniz.

Domainsponsor da istatistiki sorunlar çok fazla olur, gecikmeler olur ancak ödeme günü paranızı eksizsiz alırsınız.

W

wow_cek

Misafir
Chatturk' Alıntı:
Domainsponsor ödeme yapan saygın bir firmadır ve Türkiye'ye de ödeme yapıyor. Bazı domainlerde Sedo'dan çok daha iyi para kazandırıyor.

For sale olayı Sedo'dakinin aynısıdır. Direk domaine değil, domain listing sayfasına link verebilirsiniz.

Domainsponsor da istatistiki sorunlar çok fazla olur, gecikmeler olur ancak ödeme günü paranızı eksizsiz alırsınız.

Arkadaşım sen ödeme aldınmı birde havale ile ödeme yapıyormu

E

European

Misafir
ben bu mantığı anlayamadım..

madem " direkt satış sayfasına link verme " şartı var, nasıl para kazacak bu insanlar web sitelerinden? hayır madem bu kural var, kaldır o zaman kardeşim " tıklama başına para verme olayını" . bu nasıl mantıktır? haksızmıyım?

o zaman sadece ciddi anlamda sitesini satmak isteyenleri alsınlar programa. diğer türlü mantığını kavrayamadım bu olayın.

M

Maxi

Misafir
European' Alıntı:
ben bu mantığı anlayamadım..

madem " direkt satış sayfasına link verme " şartı var, nasıl para kazacak bu insanlar web sitelerinden? hayır madem bu kural var, kaldır o zaman kardeşim " tıklama başına para verme olayını" . bu nasıl mantıktır? haksızmıyım?

o zaman sadece ciddi anlamda sitesini satmak isteyenleri alsınlar programa. diğer türlü mantığını kavrayamadım bu olayın.
Simdi guzel arkadasim ;
Bir domainin vardır. Iyi hiti vardır bu domainin. Ancak kullanmıyorsun, veya kullanmak istemiyorsun. Ve satılığa çıkartıyorsun. Bu durumda domain parking sitelerine yönlendirirsin.
Diyorsun ki ; "O zaman sadece ciddi anlamda sitesini satmak isteyenleri alsınlar programa"
Zaten onların amacıda o. Senin dusundugun gibi olursa ;
Reklam veren memnun kalmaz.
Reklam veren reklam vermemeye başlar.
Domain parking siteleri, tamamen domain satış sitelerine döner.
Ben günde 10.000 tekil yığarım bir siteye. Maksat para kazanmaksa bu 10.000 kisiden 5.000 kisinin tıklamasını saglarım. (Gerçekten sağlarım)
Benim ziyaretcilerimin tıklayıp girdiği site senin olsa ;
Sen bir daha sedo'ya reklam verirmisin ? Verirsen hangi şartları öne sürersin ?

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben domainsponsordan ödeme aldım. Türkiye'de yıllardır bu firmadan ödeme alan birçok Türk var. Domainsponsor ve daha fazla domain parking siteleri için imzamdaki siteye göz atabilirsiniz. Türkiye'de bilgi paylaşımı ne yazık ki her zaman faydalı değil, kaynakların nasıl kurutulduğunu görüyorum. Üzülerek bir kısım webmasterları elemek için ve yabancı hit alabilmek için siteyi ingilizce yaptım.

Domain parking programının hedefi expire olmuş trafikten (bir domain düşmüştür ancak hala hiti vardır) ya da, kullanmadığınız / bir site geliştirmediğiniz domainlerinizin boşta duracağına, trafiğinden yararlanmaktır. Aktif siteler için zaten reklam ağları vb. birçok sistem var. Aktif sitelerinizin hitinden yararlanmak için Adbrite gibi firmalardan yararlanabilirsiniz ya da farklı yollarla sitenize reklam alır, hitinden yararlanırsınız. Aktif sitelerin domain parking ile ilgisi yoktur. Zaten programın ismi domain parking, web parking değil.

Ayrıca bu tür firmalar hem domain satışı yapıyorlar hem de domain parking programları var. Domain satışlarında hit önemli bir kriterdir. Siz domain parking gelirlerini arttırmak için aktif sitenizden link verirseniz, domainin hiti yüksek görünür, bir alıcı park ettiğiniz domaini hiti için almak isterse zarar eder. Çünkü siz domaini sattıktan sonra aktif sitenizden linki kaldırırsınız ve domainin hiti düşer, alıcı zarar eder. Dolayısıyla parking gelirlerini arttırmak için değil, domaininizin satılmasını hızlandırmak/duyurmak için domain satış sayfasına link vermeniz isteniyor.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten bir kişi x sitesinde "xx.com - domain for sale" seklinde gordugu tıklayıp (gercek anlamda bu linke tıklıyosa amacı ya fiyatına bakmak yada satın almaktır genlde) linke tıklayıp acılan parking sayfasındaki sponsor linklere neden tıklasın ki?

genelde sekildeki linkleri aktif sitesinde "CIBILDAK KIZLAR xx.com for sale" seklinde kullandıkları icin ve zaten gercekten for sale linkine tıklıyıpta reklamalra tıklayanın olmayacagı (veya cok az olacagı) icin firmalar butur bir yola gitti / gidecek bence.

L

loadmp3

Misafir
Merhaba
Arkadaşlar alakaya maydonoz doğramak gibi oluyor ama kusra bakamyın bilmediğimden dolayı soruyorum,
Sedo size ne yaptı ? :confused: yani ne yaptı derken bir yamuğumu oldu tüm webmasterlere.
Teşekkürler.

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar ben de baktim kategorilerde absürt yok :( ben business die koydum bakalım kabul edecekler mi...

M

Maxi

Misafir
graf von beelzebub' Alıntı:
zaten bir kişi x sitesinde "xx.com - domain for sale" seklinde gordugu tıklayıp (gercek anlamda bu linke tıklıyosa amacı ya fiyatına bakmak yada satın almaktır genlde) linke tıklayıp acılan parking sayfasındaki sponsor linklere neden tıklasın ki?

genelde sekildeki linkleri aktif sitesinde "CIBILDAK KIZLAR xx.com for sale" seklinde kullandıkları icin ve zaten gercekten for sale linkine tıklıyıpta reklamalra tıklayanın olmayacagı (veya cok az olacagı) icin firmalar butur bir yola gitti / gidecek bence.
Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama, bizim Türkiye'de "For Sale sevkiKizLar.Com" yazısını gören internet kullanıcıları (Birde Bu "For Sale sevkiKizLar.Com" cafcaflı / renkli yazıldıysa ) kesinlikle bu linke tıklarlar.
Açılan sayfadada xxx / free lesb.. / free se.../ yazıyorsa o reklamlarada tıklıyorlar.
Bilmem anlatabildimmi ? ;)

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim absürt siteyi reddetmişler.obur domainimle deniyecem simdi...

bu arada domain sampling dedigi nedir anlayamadim... bilen warsa aciklayabilirmi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5