İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni pc aldım destek

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş daha önce masaüstü kullanmaıdm yıllardır laptop kullanıyorum.
Geçenlerde gittim ve yeni bir masaüstü aldım.Ancak orjinalinde vista yüklü.
Çok fazla hız istediğim için sağlam özelliklere sahip bir makina aldım ancak bir çok arkadaşım vista kötü vista pc yi yavaşlatıyor vs diyordu.
Dogrudumur ?
Ayrıca ben bu makinanın kasasını alıp bilgisayarcıya götürücez orda vistayı xp ye çevirecekler değilmi ?
Son olarakta güzel oyun önerileri olan varmı ?
Fazla soru sordum galiba :) Teşekkürler

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Vista (starter hariç), XPden daha iyidir (makinan iyiyse).
Bazı oyunlar vista desteklemeyebilir. Bu yüzden bir süre XP PROya geçmen uygundur.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hocam eğer bilgisayarda programları çok kullanıcaksan yani iş bilgisayarıysa vista dursun daha rahat kaldırır herşeyi

ama yok normal bilgisayar olucak program çalıştırmam kastırmam diyorsan xp iyidir

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Standart özellikli bir bilgisayarda Vista ile XP'yi karşılaştırırsan Vista kasar.

Ama bahsettiğin gibi "sağlam özellikli" bilgisayarda Vista işini görebilir.

Vista'yı kullanmadan direk XP'ye geçme bence, bilgisayarı yavaşlatırsa XP'ye geçersin.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
güzel oyun olarak

-Empire total war,
-FM 2009
-fifa 2009

empire total war favorimdir ;)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şahsi görüşüm olarak, makina istediğin kadar iyi olsun xp'deki kolaylığı, rahatlığı vista ile karşılaştırmam ...

Tukarıda şahsi görüşümü kendi ihtiyaçlarım ve isteklerim doğrultusunda paylaştım. Önerim ise bir müddet vista ile devam edin baktınız istediğiniz gibi değil ondan sonra xp'ye geçin derim. Ama kararınızı şimdiden verdiyseniz xp'ye geçin derim :D

Hayırlı olsun...

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bakalım bu gün gelecek makina bir müddet dediğiniz gibi vistayı deneyeyim olmadı xp ye geçeriz.Çok fazla kötü yorum gelmedi gelseydi hiç kullanmadın xp yükletecektim.

Çünkü pc yi biraz kullanıyorsun nerede ne oldugunu beyninde tutuyorsun elin alışıyor sonra pat format.Yerlerini felan değiştirmek zorunda kalıyorsun bir sürü ıvır zıvır o yüzden direk değiştirebilirdim ama şimdi bir süre deneme kararı aldım.

Bu arada Forza total war gerçekten benimde sevdiğim bir oyun onun türkçe yamasını vs yapabildilermi ?

Siteleri kasmaktan vakit kalmıyor oyunlara ama belki geceleri radyo dinlerken 1 saat felan oynayabilirim :)

WebEngineer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vista çok hoş bir işletim sistemidir, gerek işlevsel gerek görünüm olarak.Ama pc'nin özelliklerine göre değişir.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mediavel 2 total war , yani 2006 çıkışlı olanı %100 Türkçesi var,oyunda The Türks olarak mevcut durumdayız :) ben onu oynadım gerçekten çok harikaydı o da.

Empire total war yani 2009 mart çıkışlı son çıkan oyununda galiba %60 veya 70'ini türkçe yaptılar diye biliyorum,bende yarısından biraz çoğu türkçe ( ama ingilizcem iyidir yani no problem kendim için :p )

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Çakma linux vista işte :p birçok linux sürümünün özelliklerinin ve görünümünün karıştırılıp microsoft kasıntılığı eklenince olmuş çakma linux vista, xp içinde zamanında çok sorun yaşandı ama zamanla sistemlerdeki güç oranıda ona göre arttırıldı, 128mb ram kullanan bilgisayarlar varken şu an 1gb dan aşağı ram takılı pc satılmaz oldu, yani elimizdeki sistem gücünü 10 kat arttırırsak bugün xp için konuştuklarımızı yarın vista için kullanabliriz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben vista kadar gereksiz, saçma sapan bir işletim sistemi görmedim. Laptop yenilediğimde geldi bana vista. İlk başlarda bayıldım görüntüsüne falan ancak ram kullanımı ve bilgisayarı ciddi anlamda yormasından dolayı 2 hafta dayanabildim ve çaktım formatı gitti. Bi dahada kurmadım vista mista. Hiç bir sistemin 1gb ram kullanmaya hakkı yok yahu. Xp canavar gibi mssql bile kurulu olsa 400mb ile açılıyor bilgisayar...
2 ay kadar oldu sanırım laptop ta win7 kullanıyorum. Beta olmasına rağmen hiç bir problem yaşamadım. Hatta vista gibide gebertmiyor makinayı. Bence xp kur. Bir kaç ay sonrada win7 çıkınca onu kurarsın.

HostUzman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 yılı aşkındır vista kullanıyorum. son derece memnunum. optimize ettikten sonra kasmalar filan olmuyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5