İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Pc topluyorum görüş ve önerileriniz ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba evdeki bilgisayarım iyicene yavaşladı ve artık emeklilik vaktim geldi diyor

Aşağıda kendi secmiş olduğum parcalar ile bir sistem oluşturmaya çalıştım sizde tavsiyelerinizi yazarsanız güzel ve makul fiyatlı bir sistem cıkarmama yardımcı olabilirsiniz.

AMD Phenom II X4 955 3.2GHz (soket 938) AM3 Black Edition
Gigabyte GA-880GA-UD3H AMD 880G DDR3 1866(OC) Soket AM3 Anakart
Quake 1282B 230W Siyah Atx Kasa
Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Ram KVR1333D3N9/2G (2 adet toplam 4 gb)
Western Digital Caviar Blue 500GB SATA III 6Gbit/s 3,5" Sabit Disk

Sistem bu şekildedir power olarak suanki bilgisayarımdaki 500 lik poweti kullanmayı düşünüyorum ekran kartını ise sonra almayı planlıyorum.

görüş ve önerilerinizi bekliyorum. parcaların hepsiburada fiyatı 710 tl bu arada

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
20 kişi bakmış cevap yazan olmamış, oda güzel :)

X

Xman

Misafir
Ramleri 2x4 gb yapın
ekran kartı paylaşımsız 2 gb olsun kesinlikle
Hdd ise 1.5 TB
Bu arada usb 3.0 destekleyen bir sistem toplamanız faydanıza olacaktır.

Kişisel görüşlerim bunlar, kolay gelsin ;)

vatanda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yuh diyorum başkada birşey demiyorum. O nasıl bilgisayar öyle yaw.

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kasyı 1250 -1500 çıkar sen en iyisi 5*10 sen garati ver pcne

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Ramleri 2x4 gb yapın
ekran kartı paylaşımsız 2 gb olsun kesinlikle
Hdd ise 1.5 TB
Bu arada usb 3.0 destekleyen bir sistem toplamanız faydanıza olacaktır.

Kişisel görüşlerim bunlar, kolay gelsin ;)

hocam ramlerim 4 gb zaten iki adet 2 gb görmedin sanırım sistemi biraz kısık tutmamın sebebi bütce meselesi :) ekran kartı ve power i evdeki bilgisayardan sökücem :)

sisteme birde dvd wride ekledikmi 730 tl ediyor sistem hepsiburada fiyatı ile. ama fiyatlar firmalara göre 670 - 700 arası değişebilir.

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
ekran kartı gtx 460-470 lerden birini alın derim almışken en iyisi olsun ram 6 gb yapın 4 slot 2-2-2 şeklinde yapın hdd ise 1 tb den aşağı yapmayın üstü olsun işlemci amd almak yerine intel i5 yada i7 işlemci alın demek istediğim almışken en iyisini almanız sizin yararınıza

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ekran kartı gtx 460-470 lerden birini alın derim almışken en iyisi olsun ram 6 gb yapın 4 slot 2-2-2 şeklinde yapın hdd ise 1 tb den aşağı yapmayın üstü olsun işlemci amd almak yerine intel i5 yada i7 işlemci alın demek istediğim almışken en iyisini almanız sizin yararınıza

hocam bütce 750 tl bazı parcaları ekran kartı ve soğutucu gibi parcaları evdeki pcden tamamlıycam. sanırım olayı anladınız ;)

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
hocam o zaman sizin yazdığınız özellikler gayet uygun işinizi görür :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
amd ye iyi değil diyorlar ama bende amd kullanıyorum gayet memnunum, sen bukadar yüksek özellikteki pc yi neden topluyorsun ki, oyun fanatiğimisin sende?
özellikler gayet iyi

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
arada oyunda oynuyorum ama genel olaral bluray film izliyorum birde alınca bilgisayarı birkac yıl arkama bakmak istemiyorum yüksek özelik sorusuna cevabım bu :)

X

Xman

Misafir
hocam ramlerim 4 gb zaten iki adet 2 gb görmedin sanırım .

2x4 gb yazdım ben yani totalde 8gb :) bütçe durumlarını bilemiycem tabi ama her geçen gün yeni proğramların daha yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyduğunu hepimiz biliyoruz, sıfırdan topluyorsunuz madem en güncel donanımları kullanmanız faydanıza olacaktır.

OmerYrtn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Genel bir bakış var oyun bilgisayarları için AMD tercih ediliyor...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
anakar intel olsa daha mı iyi olur yoksa

neden daha iyi olurdu ? intel işlemcileri daha pahalı olduğu içinmi ? 6 yıllık pc var bende amd. millet sanıyorki Amd işlemciler ısınıyor onun için millet hala amd i ısınan pc olarak biliyor ve amdye öcü gibi bakıyorlar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
neden daha iyi olurdu ? intel işlemcileri daha pahalı olduğu içinmi ? 6 yıllık pc var bende amd. millet sanıyorki Amd işlemciler ısınıyor onun için millet hala amd i ısınan pc olarak biliyor ve amdye öcü gibi bakıyorlar.

Amd leri ısınıyor sanan varmı hala yahu :D
Benim kasamda bir önde bir arkada 12cm fan var. İşlemci soğutucusunu değiştirdim nerdeyse pasif soğutma yapıyor. Ekran kartımda da direk pasif soğutma var yani fan falan yok. Ne ısınıyor ne kasıyor. Oyunda oynuyorum, saatlerce render da yapıyorum sessiz sakin çalışıyor. Amd nin oyun bilgisayarı olarak algısıda internet cafeler yüzünden. Fiyat-performans değerleri yüksek olduğu için sadece oyun amaçlı bilgisayarlda tercih ediliyor. Yoksa oyun için amd, iş için intel gibi bir şey yok.

Bu arada oldum olası amd kullanıyorum. 98 lerdi galiba bi mmx im vardı ondan sonra intel yüzü görmedim. Ancak şu sandy bridge sorunu çözülünce 2600 serisi intel işlemcilerden alıcam, harbi sağlam yapmış adamlar.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
usta bende hala amd 300+ var artık değiştireyim deim ya yeter 6 sene oldu :) artık nette gezerken bile firefox kasmaya başladı makinayı :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Naaptın hocam sen bendede eskiden 3200+ vardı şimdi kasasına çiçek ektim :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5