İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeni site kurdum destek istiyorum

yakup71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu işin hiç bir eğitimini almadım sadece sizler gibi bilgili arkadaşların nette ve özellikle burada paylaştıkları ile kendime bir site kurdum fakat bir türlü çalıştıramıyorum sürekli hata veriyor ve saatlerce hatayı çözmeye çalışıyorum bir siteyi onarmak sizler için çok basit biliyorum fakat benim için sabahlara kadar kafa patlatmama neden oluyor şu an ki hata (Fatal: ./cache/ is NOT writable.)
sizlerden ricam bu sitemi çalıştırmama yardımcı olurmusunuz
www.kirikkaleavcilari.com

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Cache klasörüne chmod 777 değerini verip dener misiniz birde hocam

yakup71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cache klasörüne chmod 777 değerini verip dener misiniz birde hocam

Arkadaşım bu konuda çok yeniyim cache klasörünü boşaltmamı söylediler bende boşalttım chmod'u bulamıyorum bu yüzden 777 değerini giremiyorum zaten sorunum bu
hostcumdan destek istedim ondanda cevap gelmedi

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Arkadaşım bu konuda çok yeniyim cache klasörünü boşaltmamı söylediler bende boşalttım chmod'u bulamıyorum bu yüzden 777 değerini giremiyorum zaten sorunum bu
hostcumdan destek istedim ondanda cevap gelmedi

bu konuda hosting sağlayıcınızdan destek isteminize gerek yok zaten.
öncelikle http://filezilla-project.org/download.php filezilla ftp programını indirip bilgisayarınıza kurun.
ardından ftp login passınız ile login olun.
public_html içerisinde cache isminde klasör olmalı, ona sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden Dosya İzinleri'ni seçerek 777 yazıp kaydetmek. Eğer yapamazsanız ftp bilgilerinizi özel mesak ile iletin yapıyım sonrasında tekrar değiştirin

yakup71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kalpsiz olmuyor dediğinizi yaptım 3 tane x işaretinin yerine 3 tane 777 yaptım site hala çalışmıyor yine nerde hata yapıyorum anlamadım

yakup71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam dediğim gibi bu konuda çok çoook acemiyim size özel mesaj attım yardımcı olursanız sevinirim.

csariaslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakup [email protected] adresini ekle ben sana yarin aksam yardimci olurum tam yatiyordum konunu gördüm eğer halledemesen ekle bende kırıkkalede oturuyorum elimden gelidiği kadar baska konulardada yardimci olurum

yakup71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakup [email protected] adresini ekle ben sana yarin aksam yardimci olurum tam yatiyordum konunu gördüm eğer halledemesen ekle bende kırıkkalede oturuyorum elimden gelidiği kadar baska konulardada yardimci olurum

Süpersin bu ustam çok teşekkür ederim zaten kalpsiz bana çok yardımcı oldu sağolsun yarın o da bana yardımcı olacak hemen ekliyorum görüşürüz.

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Ftp'den chmod değeri girdiğiniz halde dosya girdiğiniz değeri almıyorsa dosya sahiplenmesi olmuş olabilir bunun çözümü için hosting servis sağlayıcısınız ssh komut girerek sorunu kolaylıkla çözebilir

cpanel kullanılan bir sunucu olduğunu varsayalım hosting servis sağlayacınız aşağıdaki komutları girerek sorunu çözücektir

chown -R cpanelkullanıcıadı /home/cpanelkullanıcıadı
chmod 755 /home/cpanelkullanıcıadı/public_html

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Arkadaşın sitesine yakın bi arkadaşı phpBB forum kurmuş ama tüm dosyaların chmod değeri 000. Hepsini tek tek yapmak mümkün değil. Google cache ön belleğinden baktım forumunda herhangi bi üye yada konu/mesaj yok yeni kurulmuş bi forummuş. Ayrıca arkadaşın hostingide windows işletim sisteminde. İşten yeni geldim biraz sonra müsait olduğumda arkadaşa linux hosta sorunsuz bi şekilde kurucam.

yakup71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim bende yeni geldim işten sabırsızlıkla bekliyorum

Ekleme:
Merhaba

Ftp'den chmod değeri girdiğiniz halde dosya girdiğiniz değeri almıyorsa dosya sahiplenmesi olmuş olabilir bunun çözümü için hosting servis sağlayıcısınız ssh komut girerek sorunu kolaylıkla çözebilir

cpanel kullanılan bir sunucu olduğunu varsayalım hosting servis sağlayacınız aşağıdaki komutları girerek sorunu çözücektir

chown -R cpanelkullanıcıadı /home/cpanelkullanıcıadı
chmod 755 /home/cpanelkullanıcıadı/public_html

Teşekkür ederim benim sorum çok fazla her halde sağolsun kalpsiz halletmeye çalışıyor tekrar ilginize teşekkür ederim.

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows Hostingte bildiğim kadarıyla chmod uygulaması yok Linux hostingte mevcut Linux hostingte sorunsuz bir şekilde devam eder.

Arkadaşın sitesine yakın bi arkadaşı phpBB forum kurmuş ama tüm dosyaların chmod değeri 000. Hepsini tek tek yapmak mümkün değil. Google cache ön belleğinden baktım forumunda herhangi bi üye yada konu/mesaj yok yeni kurulmuş bi forummuş. Ayrıca arkadaşın hostingide windows işletim sisteminde. İşten yeni geldim biraz sonra müsait olduğumda arkadaşa linux hosta sorunsuz bi şekilde kurucam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5