İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeni sitemap okutma tekniği

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
dünyanın belli başlı arama motorları artık sitemap formatı konusunda anlaşmaya vardılar artık sitemap i özel olrak sitelere göndermenize gerek kalmayacak. robots.txt dosyanıza aşağıda satırı eklemeniz yeterli olacak.

Kod:
Sitemap: http://www.siteniz.com/sitemap.xml

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece sitemap.xl mi? yani sitemap.php yapmışsak yemez mi robotlar? :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arama motorlarının sitemap belirtmemizi istemeleri çok abes bir durum bence. teknolojinin bu kadar ilerlediği bir zamanda, ben neden sitemap.xml diye bir dosya olusturup bunu arama motorlarına bildireyim ki? çok meraklıysa gelsin gezsin sitemi.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
arama motorlarının sitemap belirtmemizi istemeleri çok abes bir durum bence. teknolojinin bu kadar ilerlediği bir zamanda, ben neden sitemap.xml diye bir dosya olusturup bunu arama motorlarına bildireyim ki? çok meraklıysa gelsin gezsin sitemi.

Böyle lüksün varsa dediğin doğru ...

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
dünyanın belli başlı arama motorları artık sitemap formatı konusunda anlaşmaya vardılar artık sitemap i özel olrak sitelere göndermenize gerek kalmayacak. robots.txt dosyanıza aşağıda satırı eklemeniz yeterli olacak.

Kod:
Sitemap: http://www.siteniz.com/sitemap.xml

kaynak? ince detaylar ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Aaa bence bu çok garip.
Biz site içeriği eklediğimizde google bu sayfayı okumuyor mu? Okuyor.
Ben bi sayfa içerisine sitemap oluştursam ve anasayfadan link versem bu sayfaya, google bunu okumayacak mı? Okuyacak.
Eee benim işimi görmüş oldu mu? Oldu.
Haksızmıyım?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
kaynak? ince detaylar ?

jayde adlı bir sitenin mailinde yazıyordu:

Dear Jayde Member,

Did you know as of April 11th there was no longer a need to manually submit your sitemap to search engines. Last fall, the major search engines agreed on a sitemaps format. You can now add a simple line to your robots.txt file and let the engines know where your sitemap document resides on your site.

Just include the following line in your robots.txt file and you should be all set:
Sitemap: http://www.yourdomain.com/sitemap.xml

Robots.txt has traditionally been used in a more prohibitive fashion - by telling search engine spiders where not to go on your site. This latest sitemaps implementation of robots.txt however is telling the spiders where TO go.

Sitemaps are important and in the long run will help improve your website visibility in search results. If you need information or have questions about sitemaps contact Chris.

Keep On Promoting

Chris Richardson | Jayde Admin

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Aaa bence bu çok garip.
Biz site içeriği eklediğimizde google bu sayfayı okumuyor mu? Okuyor.
Ben bi sayfa içerisine sitemap oluştursam ve anasayfadan link versem bu sayfaya, google bunu okumayacak mı? Okuyacak.
Eee benim işimi görmüş oldu mu? Oldu.
Haksızmıyım?

dünyada sadece google yok. sayfalar elbet bir şekilde indekslenir. ama önemli olan tarama sırasında fazla beklememek.

mesela ben yabancı sitelerimde google optimize çalışmam, olabildiğince yahooya odaklanıyorum. yahoonun gönderdiği 10 ziyaretçi google ın gönderdiği 100 ziyaretçiden daha karlı oluyor.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bizim işimiz arama motorlarına sitelerimizi kaydedip, sitemize bol bol içerik eklemek. Sonra zaten hakettiğiniz yeri buluyorsunuz. Örnek vereyim; HTML aramasında çıkmak için bir sayfanın içinde bir milyon tane HTML yazsanız bile bi yararı yoktur. Ancak HTML diye bi kategori oluşturursanız ve içine sürekli birşeyler eklerseniz aramalarda yukarılara çıkarsınız.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaa lazımsa arama motorları gelsin gezsin sitemi. gezmiyosa da canı sağolsun.
siteyi yapmaya o kadar uğraşıyoz. bide sitemap bilmem ne hazırla işin yoksa.
işine geliyosa alsın, gelmiyosa almasın :)
aldığı kadar yeter. salla başını al maaşını :D

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
yaa lazımsa arama motorları gelsin gezsin sitemi. gezmiyosa da canı sağolsun.
siteyi yapmaya o kadar uğraşıyoz. bide sitemap bilmem ne hazırla işin yoksa.
işine geliyosa alsın, gelmiyosa almasın :)
aldığı kadar yeter. salla başını al maaşını :D

İçeriğini ekle sen, o alıyor merak etme.
Sitemap ile sadece tertip düzene sokuyosun içeriğini.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eywallah nefusa :)
demek istediğim almasa da sorun değil. :)
lazımsa alsın. lazım değilse alan arama motoru da çıkar.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yahoo bu aralar baya bi sıçrama yaptı değil mi arkadaşlar?
Bana yahoo'dan da baya hit gelmeye başladı.

kralbuysa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar yardim

ya benim site 6 hafta once dunya siralmasinda 52.414 iken simdi 386.xxx oldu neden acaba
ikincisi ise 3 haftadir dogru durust index almiyoruz eskiden haber eklediginden 15 dakikada alirdi simdi benim scriptimde sitemap.php olarak gorunuyoor eskiden sitemap.xml olarak ekliyorduk ama script yapan diyorki yok yanlisin var sitemap.php olacak oyle ekliyoruz ama hallen tik yok ne yapmak lazim birde arkadaslar konuylan alaksi yok ama yazmisken burdan onuda yazim boyle linkte tikladim bugun sok oldum acaba diyorum tesadufmu

http://www.spyfu.com/backlinks/domain?query=sitem.com ( reklam olmasin diye site adi yazmadim) arama yaptigimda soyle bir sonuc aldim

Domain MonthlyOrganic Clicks 17000
Page MonthlyOrganic Clicks 1
DomainStrength 37
RankedKeywords 2
OutboundLinks 299586

simdi dikaet edin arkadaslar ayni linkten bir hemserimizn sitesinide cek ettim bide ne goreyim ayni hitler o sitede mevcut

Domain MonthlyOrganic Clicks 17000
Page MonthlyOrganic Clicks 1
DomainStrength 37
RankedKeywords 2
OutboundLinks 299586

simdi diyeceksinizi tesaduf tamamda her iki site ayni yerden script almis yani bende
x site bundan 6 hafta once dunya siralamasinda 654.xxx ikene bende o zaman 52.414 teyidim sonra ne oldu sitem surekli dustu halbuki gunluk ziyaretci tekil 6 bin geciyoor o site ise o 300 kiis gecmez ne oldu biliyormusunuz benim site 386.xxx oldu onlarinki ise bir gunde hemde bir gunde 140.xxx ya boyle olurmu anlamiyorum iste burdan test edinice hakli oldugum cikti yani iki site bire bir kopya olmus verilerde ayni alexa hric sanki benden alinmi onlara verilimis onlarinkide bana verilmis ya boyle birsey olurmu yani hit hirsizligi

Tesekkurler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5