İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni ve süper bir sponsor buldum arkadaşlar absürt-non absürt

F

funcitytr

Misafir
yani dial-up linkleri koymak tabi ki yanlış hiç bir sitenin kullanmaması gerekiyor ama artık insanların hepsi biliyor neyin ne olduğunu. öğrendiler artık. bannere tıkladıktan sonra açılan sayfayı kapatırsanız zaten hiç bir şey yüklemiyor. yani hangi yönden bakarsanız o yöne çekilebilecek olay bu. bence önemli olan böyle tartışmanız. ne olursa olsun bence bu şekilde tartışmamanız gerekiyor..... ilk önce buna dikkat edelim. burda bilgi paylaşımı için bulunuyoruz. isteyen kullanır istemeyen kullanmaz sadece biraz daha saygılı olalım derim..

iyi çalışmalar...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
CaptureManiac şu webmaster etiği denen olayı açar mısın? neymiş şu etik bizde öğrenelim. mesela etik başka yayın kuruluşlarının para ve emek harcayarak yaptığı çalışmalar sonucu ortaya çıkan resim ve görüntüleri yasak olmasına rağmen (ki bununla ilgili bir kanun bile war) site açıp bunları aha size resim, aha size görüntü, hepsini ben scanledim, capture leri ben yaptım, emek verdim, en azından resimleri çaldığım/kopyaladığım dergilerin parasını ödedim (ki bundan kesinlikle şüpheliyim, komşularından topladığın dergilerdir kesin bunlar), bilmem ne kadar hosting ücreti ödüyorum veya benzerlerini demek mi webmaster etiği? sana etik kelimesinin anlamını söyliyeyim "AHLAK". ve sakın unutma reklam yayınlamakla ahlak bozulmaz. reklamdakinin ne olduğunu bilerek tıklayıp sonra ah şöyle böyle oldu diye ağlamak nefsine hakim olamayıp absürt sitelere girmeye çalışanlarda etik yada Türkçesiyle ahlak olmaz. tabii bir de emek hırsızlarında ahlak aranmaz.

C

CaptureManiac

Misafir
yaptığım şey kesinlikle illegal değildir.
herhangi bir fotoğrafçı ya da dergi sahibi gelip de benim resimlerimi yayınlamanı istemiyorum derse o resimler kaldırılır.

konuyu başka yerlere çekip kendi ayıbınızı örtmeye çalışmayın!

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
öncelikle nette yeni olduğun ve basını koruyan kanunlardan haberin olmadığın çok belli oluyor. adamların rica etmesi gerekmiyor senin onlar yasal işlem başlatmadan ya telif hakkı ödeyerek yada yazılı izin alarak resim, metin ve diğer görsel öğeleri yayınlaman gerekiyor.

ayrıca benim örtecek bir ayıbım yok. veyahut başkalarına sataşarak kendimi sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi göstermeye çalışmıyorum. ve sana etiksel bir tavsiye "Bilmediğin bir şey warsa sus, aslını öğren ve fazla konuşup kendini rezil etme"

C

CaptureManiac

Misafir
bu site amerikadan yayınlanıyor.
yani türkiye'deki yasalar zaten baştan geçersiz.
basit bir örnek de veriyorum.
uydudan yayın yapan binlerce şifreli ve ücretli kanal var.
bu yayınların kendi ülkelerinde şifrelerinin kırılıp izlenmesi yasakken, başka ülkelerde şifrelerinin (herhangi bir ücret ödenmeden) kırılarak izlenmesi yasal suç teşkil etmiyor.

bu konuda bildiklerim bu ve benzer örneklerle sınırlı. bildiğin daha fazla şey varsa ve benimle paylaşmak istersen sevinirim tabi ki. her türlü yardımın için teşekkürler...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
şikayet yapılıp gerekli işlemlere başlandığı zaman istersen aydan hosting kirala yine resmi prosedürlerin hepsi geçerlidir. yurtdışında hosting sahibi olmanın tek avantajı site içeriğinin belli aralıklarla Emniyet Müdürlüğüne gönderme şartının olmaması.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5