İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yep yeni bir Arama Servisi ! "SKY NOVA" ve Bir Türk tarafından tasarlandı !!!

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
skyn.png

Google'a genç bir çocuk tarafından önerilen ve büyük yankı uyandıran SKY Nova'yı sizler için inceledik. önümüzdeki aylarda Beta 1.0 versiyonun yayınlanacağı duyurulan. Sky NOVA 'ya isterseniz söyle bir bakalım ;

SKY Nova Nedir , Ne işimize yarar ?
SKY Nova türkçe kelime anlamı olarak "Gökyüzünde Parlayan Yıldız" anlamına gelmektedir.
Şimdi iste Bu Arama Servisinin özelliklerine gelelim.

Öncelikle Bu servis ile Sadece Google değil birden fazla arama Moturunu tek bir aramada birleştirebilir.
yada istediğiniz arama motorlarını seçerek kendi istedikleriniz arasında arama yapabilirsiniz.

yani bir örnek verilmek gerekirse "SKY Nova" Kelimesini Google'da ararsınız ve istediğiniz sonuçları bulamayabilirsiniz!
Bing yada Yahoo'da belki aradığınızı bulacaksınız ? yani bu arama motorları yada diğer Ask gibi arama motorlarında bir kelimeyi aynı anda arayarak istediğiniz yada tüm arama motorlarındaki sonuçları tek bir sayfada görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Tam istediğimiz özellik. SKY Nova'ya Facebook,Twitter,Myspace gibi üyeliklerimizle giriş yaparak
arama'yı kendi isteğimize göre ayarlayabiliriz.

örneğin : jetto.com adlı sitenin arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorsanız filtre bölümüne giderek bu siteyi ekleyebilirsiniz.
yada fenomalb.com adlı siteyi favori yaparak arama sonuçlarında direkt üst sıralarda görebilirsiniz.
yada kötü bir kelimeyi yazarak arama sonuçlarında bu kelimeyi taşıyan site sonuçlarını filtreleyebilirsiniz.
kısacası karşımızda çok gelişmiş ve kullanışlı bir arama motoru var.

Şimdi gelelim Diğer bir fark yaratan Özelliğe.

snova.png

Sosyal Paylaşım Sitelerinde paylaşılan ; Yazı , Resim , Video , PDF ve diğer farklı içerikleride arayabilirsiniz.
yani mesala Name adlı bir facebook kullanıcısı duvarına aradığınız kelime ile alakalı bir şey yazmış ise onu bulabilir. yada sizin duvarınıza yazdığınız yazıyı diğer insanlarla buluşturabilirsiniz.

diğer bir çok özelliği bulunan bu sistemin türkçe olacağı bildirildi neden mi söylüyorum ?
Çünkü Bu sistemi ismi henüz açıklanmayan bir türk delikanlısı tasarladı.!

Seninle , Gururduyuyoruz.

Ayrı çok önemli bir detay ise bu arama motoru sunucuda bulunan kendi özel kaynak dili ile çalışmakta.!

yani PHP , ASP gibi SNC Adlı kodla çalışmakta.

http://img510.imageshack.us/i/skynova.png/

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
İyi güldüm ha :D Sen git okadar vakit arama motoru oluştur bi tasarımcı bulama :D

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bende yapıcam buna benzer bir şey çok yakında :D ama yerel olacak.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
arkadaş arama motoru yapmış şevkini kırmayın bari.gerçi kim ne diyor anlamadım ya ben :D

silverking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hayırlı olsun kardeş , ama görsellik abartı olmuş biraz çok bandwidth yer sorun yaratmasın :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5