İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yer Sağlayıcı Belgesi Olmadan Hosting Satanları Şikayet Etmek

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Merhaba Arkadaşlar;

Çoğumuz yer sağlayıcı belgesi olmadan hosting satan kişilerden şikayetçiyiz, bu yüzden tib bir ihbar arayüzü oluşturmuş.

Bu arayüzde;

Gerçek kişi veya firma adı​

Web Adresi
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
Ve adres belirterek sişayet edebiliyorsunuz.

http://faaliyet.tib.gov.tr/fabel/

RosenCruz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında yer sağlayıcı belgesi yerine hizmet sözleşmesi standartı getirilse yer sağlama işine daha verimli olabilir bence. Serbest girişimin de önü açılır. Düzenleyici rol hukuka kalır

sanalreis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Sadece yer sağlayıcı belgesi olması yeterli mi sizce? Firma olmayanlarında alabildiği bir belge zaten bu.

Önemli olan vergi levhası ve ticari faaliyet belgesinin dikkate alınması gerektiği kanaatindeyim.

Saygılarımla.

ReaL_71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bizim devletimiz o kadar dolandıcılığa serbest bi devletki şikayet edeceğiniz sahte firmayı ettirmemek için adamın adresine kadar istiyo!
sormak istiyorum: ben okadarını bildikten sonra o ne yapacak?
telefonu adı yada firma adı tamam bi şekilde bulunur msn de bulunur ama adamın adresi yazmaz heryerde ben kendimi neden tehlikeye atıyım?
çok saçma bi düzenek kuruyorlar bu kadar açığı olan bi bilişim hizmetinde ben neden vergi ödeyim?
Artık belge alan firmalara gerçekten acıyorum boştan boşa usulünce çalışmaya çalışıyorsunuz.

Turgut

0
Yasakli Uye
Reaction score
6
Birşeyleri tecrübe ettikten sonra biryerden host almak için yer sağlayıcı belgesinin olmasıda yetmiyor gözümüzde.

snowland

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence niyet önemli ne firmalar gördük her belgesi olan ama 3 gün sonra uçup gittiler. Ben yaklaşık 7 senedir firmam olmadığı halde hosting satıyorum hiç bir müşterimden de şikayet almadım.cep telefonlarım 24 saat acık hiç bir müşterime açmamazlık yapmadım.Ama firma olmak isterim oda ayrı bir konu

EndWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence niyet önemli ne firmalar gördük her belgesi olan ama 3 gün sonra uçup gittiler. Ben yaklaşık 7 senedir firmam olmadığı halde hosting satıyorum hiç bir müşterimden de şikayet almadım.cep telefonlarım 24 saat acık hiç bir müşterime açmamazlık yapmadım.Ama firma olmak isterim oda ayrı bir konu

aynen katılıyorum ben 2 yıldır hizmet veriyorum birçok kişi memnunlar bu sıralarda gerçek kişi olarak firmalaşıyorum herkes satış yapabilir sanal alemden hükümetin uyguladığı yöntem doğrudur. Herkesin satış yapmasına izin veriyor tüketici hakları diye bir kurum var isteyen oraya şikayet edebilir. herkesin bu ülkede hakkı mevcut
şuda var hosting alırken araştırmak gerekir detaylı bir konuşma gerekir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5