İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yer Sağlayıcılık Konusu

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar belki biliyorsunuz 24 temmuza kadar bu konu uzatıldı.

Ben direkmen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığını arayıp aşağıdaki sorularımı sordum.

Dedim ki kendi şahıs firmam / işletmem var.

Kendime ait sitelerimde e-ticaret yapıyorum yada sitelerim var dedim.

Amerikada sunucum var, fakat kimseye hosting satışı yapmıyorum, sadece kendime bu sunucu dedim.

Şimdi benim yer sağlayacılık belgesi almam gerekiyormu dedim.

Evet dediler.

Aynı soruyu 1 önceki gün mail ile sordum, bugün cevap geldi mailde hayır zorunluluğunuz yok dediler.

Ben şu anda belgeleri tam hazırlamıştım posta ile gönderecektim gelen cevaba bakın siz?

Yani aynı kurumun elemanları farklı yanıtlar mı veriyor şimdi, mail elimde bir delil olarak da duruyor.

Ne yapacağımı şaşırdım kaldım...

Benzer durumda olanınız varmı? ve ne yaptı?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Az önce bende aradım. Amatör tarzda dahi olsa bu belgeyi almak gerekiyormuş. Başvurdum.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet aynen bende son kez aradım ve epey uzun konuştuk.
Sonuç alsanız iyi olur dediler, fiziksel olarak sunucu sizin olmasa da yönetim sizde olduğu için almanız iyi olur dediler. Almasanız da siz bilirsiniz dediler, sonuç olarak yaptırıma katlanma riski yaşamak ile alıp kafam rahat olsun arasında tercih bize kalıyor.

Doldurdum formları aldım çıktıyı postaladım gitti.

Ayrıca bu belge ile olurda host most satarim o hakkim da saklı kalıyor yani.

savi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bana alırsa 1 siteniz bile olsa alın elinizde bulunsun sonra başınız ağırmasın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5