İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerli Affiliate Guvenli mi? para veriyorlar mı

R

RaLLy_Live

Misafir
Yerli Affiliate Guvenli mi? para veriyorlar mı? Bunu sizin için arastırdık.

Yerli Affiliate denildiği zaman akla ilk önce kitapyurdu gelir .Ancak bu kitapyurdu Affiliate değil resmen webmasteların uzerinden size para vericem deyip bedava reklamını yaptıran bir site.Ne gibi derseniz

Bir arkadasımızın önerisi üzerine üye olduk ve 2 gun gibi kısa bir surede 130 tıklama para olarakta 15 milyon yapıyor.Bu da ayda 400 - 450 milyon gibi bir para yapar ancak bu site daha sonra bir mahane bularak Kodunuz baska bir sitede cıktı gibi ancak siteye baktığımız zaman sitede kod falan bulamadık.Kendilerinede bu ödemeyi yapamıyacağınızdan dolayı böyle bir olayı sundunuz dedik ve kendilerinden yanıt alamadık.

Aynı olay kozmetikpazar içinde gecerli.Kendilerine zamanında uygun bir reklam teklifi sunduk.Daha sonra onlarda Affiliate sistemini denediler ve onlara tıklamanın oldukca fazla olduğunu ve bu sisteme girersek hesaplarımıza göre 700 milyon yaptığını size sunduğumuz reklam teklifi size yuksek geldiği halde bu ucreti nasıl ödeyeceksiniz dedik.Aldığımız cevap;Demir den korksaydık Trene binmezdik gibi gülünç bir yanıt geldi ;)

YERLİ Affiliate kara liste;
kitapyurdu
kozmetikpazar
hostbulforumları....

Bu sahsi olarak değil 50 ye yakın webmaster arkdaslarımıza sorulmustur .

Bilgilerinize

En kısa zamanda sizlere sitelerinizden para kazanma konusunda yenilikler yapılacaktır.

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki hostbulforumları hakkındaki olumsuz görüşünüzün sebebi nedir?

R

RaLLy_Live

Misafir
Bizim bir sorunumuz yoktur.Burdaki olay reklamla ilgilidir yani webmastarlara yapılan ödemeler.Biz size bu kadar ücret vericez deyip vermemeleri gibi.Kısaca dolandırıcılık.Yoksa bu forumu ilgi alanında oldukca basarılı buluyoruz.[[ Ne yazık ki bizi bu konuda yanlıs anlıyorlar.Yok siz kendi reklamınızı yapıyorsunuz gibi.Biz kendi reklamımızı yapıcak olsak diğer arkdaslar gibi Profil bilgilerimizde site adresimizi yazar aynı sekilde de imzamıza da reklamımızı yazardık. ]]

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
merhaba rally... karaliste oluşturulmasının yaranının büyük olduğunu düşünüyor ve en azından websitesinde yeni yeni reklam veya tanıtım bölümü açacak olan arkadaşlara bir ön fikir sağlayacağı görüşünde seninle hemfikir olduğumu belirtmek istiyorum...

öncelikle hostbul ile ilgili olumlu yorum yapayım...

hostbul da altın üyeyim... ödemelerimi düzenli olarak alıyorum... ödeme talimatı verdiğim andan kısa bir süre sonra banka hesabıma param yatırılmış oluyor... hostbulun oldukça güvenilir bir firma olduğu kanısındayım...

kitapyurdu sitesinin reklamlarını bundanyaklaşık 3 sene önce denemiştim bi ara... fakat fazla kazancı olmadığını düşündüm ve bir kaç webmaster arkadaşla konuştuğumda bana ödeme konusundaki aksaklıklardan bahsedilince bu olaydan direk vazgeçtim... kitapyurdu güven vermiyor kısacası...

kozmetik pazar affiliate olan bir tanıdığım yok... ben de hiç kullanmadım... belki de sitemin bayanlara yönelik olmamasından ve bu bannerlara ilginin az olabileceğinden dolayı... zaten şu ana kadar da satış ortaklığından para geçmedi hiç elime... para gelen yerler ya tıklama komisyonu ya logo melodi olayı veya siteye aldığım başka sitelerin banner veya text reklamları... kozmetik pazar konusunda herhangi bir olumlu veya olumsuz düşüncem yok şimdilik...

herkes affiliate yapan siteler hakkındaki görüşlerini bu başlığa eklerse gerçekten yapıcı bir konu oluşur diye düşünüyorum... hadi arkadaşlar tembellik yapmayalım... 2-3 kelime karalayalım... benim yazı biraz uzun oldu... :) ben de gidip bişeyler atıştırayım yav acaip acıktım...

bedavamelodi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizi bilmiyorum ama ben kitapyurduna güveniyordum.Kazandığım parayı yatırdılar ama tıklama ortaklığını iptal ettiler.Bundan sonra kazanamam heralde neyse yine de benim ilk sponsorum olduğu için kötülemek istemiyorum.
http://bedavamelodi.sitemynet.com/kitapyurdu.htm adresinden hesabıma yatan parayı görebilirsiniz.
Şimdi nokia game reklamından alacağım parayı düşünüyorum.Reklamz ile de ilk defa çalıştım.Ben internet reklamcılığında yeniyim.Ama şu ana kadar hiç bi sponsorum ödememezlik yapmadı.Ama gecikmeler oluyor.
İyi bakın kendinize içerik ortaklığı düşünürseniz mail atın.
www.bedavamelodi.com

F

funcitytr

Misafir
bende reklamz dan gelecek parayı bekliyorum. sen ne kadar kazandın ?? yılbaşından sonra ödemeye başlıyorlarmış öyle dediler...

R

RaLLy_Live

Misafir
Amac bu işin devamının gelmesi.Arkadasımız belirttiği gibi bir ara kıtapyurdun dan alıyormus.Fakat simdi kimse alamıyor ve ortya mahaneler yasanıyor.Bu olay hostbul ve diğerleri içinde gecerli.Gerekli reklam zemini hazırlandıktan sonra bu işin gerisinin devamının gelmesi.Bunun en güzel örneği;

REDHAT firmasının baslatmıs olduğu ortaklık sistemi.Firma gerekli reklamını yaptıktan sonra.Ortaklık sistemi sayfasına:Webmaster arkdaslarımıza tesekkur eder.Ortaklık sistemimiz sona ermiştir gibi bir yazı koymustur.

Bu tarz bir yazı hem firmanın kalitesini,guvenini hemde sonradan gelicek olumsuz eleştirelere karsı önlemi almasına neden olmustur.Kısacası yurt dısında reklam anlayısı ve guven oldukca kaliteli olmasına rağmen Tr deki bir kac webmaster arkdasımızın haksız kazanclarından dolayı Turkiye yi olumsuz yönde etkilemiştir.

A

alien

Misafir
Ödemenizi almak için, lütfen faturanızı gönderiniz. Eğer fatura göndermeyip, gider pusulası düzenleterek ödemenizi almak istiyorsanız lütfen bunu bir e-posta ile bize bildiriniz.

kitapyurdu nda boyle birsey yazıyor.. iyide ben sirket veya esnaf degilimki fatura veya gider makbuzu duzenleme hakkım yok. bi fikri olan varmı veya siz paraları nasıl cektiniz ?? kitapyurdu icin bu arada..

emerev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kitapyurdunu kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç sorunum olmadı. Tek sorun çok az kazandırıyor olması. Meblağ 10 milyonu geçince biriken parama ilave edip kitap siparişi veriyorum. 2 adet kitap aldım. Yakında 3. gelecek.
Hostbul da ise altın üyeyim. 10 milyonu geçtiği anda ödememi alıyorum. Sorun olmuyor.
Reklamz ise bir süre ödemeleri aksattı. Ama geçmişe dönük ödemeleri dahi yapıp, tüm alacaklarımı ödediler. Şuan itibariyle alacağım yok :)
Gittigidiyorda gayet iyi kazandığım bir firma. Ödeme alıyorum. Tavsiye ederim.
Yerli firmalardan bir tek bonuspara.net ödeme yapmadı. Hilebaz imiş. Hakkım helal değil :)
Kozmetikpazar bannerlerini yayınladım, ama en ufak bir kazancım olmadı. Kaldırdım. Bu nedenle yorum yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5