İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeryüzünün en iyi cep telefonu sitesi satılık

hakanben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site adresi:http://www.mobilejust.com (justmobile.com alınmıştı, ben de bunu aldım).
İstenen minimum fiyat: 1 YTL
Sitenin açılış tarihi: 28 Kasım 2005
Kategori, sitenin içeriği nedir: Cep telefonu
Günlük hit sayısı, kaynak link: 800. Uzun zamandır uğraşmıyorum. Artırması zor olmayacaktır. Siteye en çok "mobilejust" aranarak gelinmektedir. http://extremetracking.com/open;ref1?login=mobijust
Site tüm içeriği birliktemi satılık, sınırlama var ise neler: Evet
Hosting dahilmidir: Hayır
Banlı olduğu sponsor varmı: Hayır
Banlı olduğu arama motoru varmı: Hayır
Kullanılan yazılımın lisansı satışa dahilmi: Evet ( Joomla )
Yazılım Lisans sonlanma zamanı: -
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..: Olabilir

Doldurulması opsiyonel alanlar
Satma nedeni (opsiyonel): Diğer projelere vakit ayırma ve kaynak oluşturma isteği
PR değeri varsa linki (opsiyonel):3,
Alexa sıralaması linki (opsiyonel): 342207
Varsa sitenin aylık getirisi (opsiyonel): Ringofon 15 günde $40, Adsense varken günlük $4, reklamın konduğu yere göre artış gösterebilir. Eksilebilir de.
Üyesi varsa üye sayısı (opsiyonel): Siteyi birkaç kez sildim. Silinmemiş olsaydı şu anda 100.000 üyesi olabilirdi. Bu hitle günde 90 ziyaretçi üye oluyor. Şu andaki üye sayısı: 17212. İçerik sayısı 3000 (forum hariç).
Satış sonlanma tarihi (opsiyonel): 17 Haziran 2007. Düşündüğüm fiyat teklifleri gelmezse satışı yapmayabilirim.

İstendiği takdirde yalnızca veritabanını da satabilirim. (Yalnızca Joomla kısmını, üyeler haricinde).

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

bu kısıtlamalar nedir acaba:)

hakanben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bu kısıtlamalar nedir acaba:)
Sitenin dosyaları www.mobile-just.com adresinde. www.mobilejust.com'u alan, ya bu adresi de alacak ya da dvd'ye yazılmış dosyalar, klasörlerde ayarlı halde gönderilecek. Siz veritabanında mobile-just.com yazan yeri mobilejust.com olarak değiştirip, gönderilen dvd içerisindekileri ana dizine atacaksınız. Bunu kastetmiştim.

1 YTL'den başlatmamın sebebi en azından teklif geldiğini görmekti. Daha önce başka bir site için satış başlığı açmıştım. Bir cevap bile gelmedi. Acaba görünmez mi benim mesajlarım diye de düşünmeden edemedim. Sitedeki tüm resimlerde mobilejust.com yazıyor, sıkıştırılmış tüm dosyalar içerisinde de "önce beni oku, please read me first ve mobilejust url kısa yolu" bulunmaktadır. Aslında ilk yaptığımda amacım en iyi olmaktı. Bence en iyisi de oldu. Ancak spamcılarla başedemedim. Ayrıca seo ile ilgili de bilgim yoktu. Şimdi yeteri kadar bilgim var ancak farklı siteler yapmak istiyorum.

Bir eklenti ile birçok dile çevirtebilirsiniz. Her oyunun kendine ait açıklama ve anahtar kelimeleri var. Ana sayfada kaynağı görüntüle derseniz görebilirsiniz.
Alan kişinin yapacağı işlemler
Öncelikle üye zorunluluğunu kaldırmalısınız. Ortalama kişi başı sayfa görüntülemesi 20'dir. Günlük 6000 tekile sahip sitelerinki ise 3'tür bu alandaki sitelerde. Üye zorunluluğu olunca doğal olarak düşüş yaşanmaktadır. İyi bir çalışma ile sitenin hiti yükseltilebilir. Uzun zamandır yukarılara çıkarmak için uğraşmıyorum. En son dün biraz spam yapayım dedim. Ne de olsa spam yapanlar prim yapıyor diye düşünerek. Sitedeki link değişimleri bile başka bir site için yapılmıştır.
Böyle uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın. Benim ilk sitemdir.
Üç haneli rakamlara satmam mümkün değil.
Teşekkürler.

hakanben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteye İngilizce dil seçeneğini ekledim. Ziyaretçilerin de indirebileceği hale getirdim. İçerik sayfasında Google reklamını, içerik altına, üstüne, sağına ya da soluna tek bir ayarla istediğiniz boyutta ekletebilirsiniz.

Siteye nasıl değer biçildiğini anlayamadım. Kimi yıllık kazancı diyor, kimi altı aylık kazancı, kimi de 3 aylık kazancı. Adsense reklamı, ringofon ve gitti gidiyor reklamları ile aylık kazancı 250 YTL desek,
3 aylık = 750 YTL
6 aylık = 1500 YTL
12 aylık = 3000 YTL
Sitenin isim yapmış, çok emek harcanmış olduğunu da hesaba katmamız gerekir tabi. Daha önce site alıp satmış kişiler daha iyi bilir tabi. Ne fiyat söylemeliyim bilmiyorum.
Siteyi yaparken hiçbir Türkçe siteden alıntı yapmadım. Tamamı İngilizce, Almanca ve Arapça sitelerdendir. Sitede Türkçe içerik bulunmamasının sebebi de budur. Hazır olanı kopyalayıp, siteye koymadım anlayacağınız.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fiyatlar seni tatmin etmiyor ve zoruna gidecek rakamlar ise baslangıç fiyatı belirlersin ona göre fiyat veririz bizde.

hakanben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aman yanlış anlama olmasın. Verilen fiyatlar zoruma gitmiyor. Hatta hoşuma gitti diyebilirim. Tabi oradan gülümsediğimi görmüyorsunuz. Bu gülümseyiş de ilgi gösterilmesinden kaynaklanıyor. Başlangıç fiyatında hatalıyım haklısınız.

O zaman altı aylık kazanç diyelim başlangıç fiyatı olarak.
1500 YTL
Adsense banı olmadığını göstermek için de kodları içeriklerde download butonunun alt kısmına ekledim.
http://www.mobilejust.com/en/bedava-nokia-symbian-s60-3rd-edition-oyunlar/gotham-racing-3d.html sayfasında görebilirsiniz.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
1 ytl lik teklifimi geri çekiyorum :p
sitenin aramalardaki yeri gayet güzel sadece bakıma ihtiyacı var bence satma biraz bakım yapıver 1 ay sonra satacağın ücreti çıkartırsın.
gsm için içerik (dosya) isteyen olursa 2,5 gb arşiv mevcuttur :D
iyi bende .net te platfordan bagımsız wap,web,.. site programliyim bide grafiker bulalım yarın gelin üretime başlıyalım :D

hakanben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 ytl lik teklifimi geri çekiyorum :p
sitenin aramalardaki yeri gayet güzel sadece bakıma ihtiyacı var bence satma biraz bakım yapıver 1 ay sonra satacağın ücreti çıkartırsın.

Teşekkür ederim ama farklı sitelere zaman harcamak istiyorum. Site satılıktır.
Çevirmen, senden cevap beklediğimi de belirteyim. Profilime msn adresimi ekledim. İsteyen ekleyebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5