İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yesil-kart.com dolandırıcı çıktı!...

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar belki öncedende görmüşünüzdür.aralık ayından beri ödeme yapılmadığına dair başlık açıldı ve konuşuldu.. Ben yesil-kartı en az 4-5 kez aradım tartıştım vs.. en sonunda bugün bu konu hakkında toplantı yapılıp size geri dönülünücek dendi.. iyi dedim herhalde 5i ile 15i arasındaki ödeme döneminde öderler diye ama ayın 12si oldu ses seda yok..

kısacası yıllardır milyarlar kazandırdığımız yesil-kart.com paramızın üstüne yattı..

ben kısaca ne zamandan beri çalıştığımı ne kadar kazandırdığımı ve ne kadar paramın ödenmediğini açıklayım :

Eylül 2005 den beri yesil-kart.comla çalışıyorum..

şimdiye kadar benim sayemde kazandıkları para : 6.121.000.000 TL
en çok kazandırdığım ay : Kasım 2006 33 Adet % 15 1.012.000.000 TL
Aralık 2006 dan beri ödeme yapılmıyor..

Aralık 2006 dan bugüne biriken ve ödeme alamadığım : 312.150.000 TL

toplamda 203 yeşil kart müşterisi kazandırmışım..

bu ayda bile 15 gün önceden reklamları kesmeme rağmen 1 tane başvuru ücretini ceplerine almışlar komisyonum olan 5 milyon alacaklarıma geçmiş..

12 tane altpartner kazandırmışım..

artık buna ne denir bilmem dolandırmakmı hakka girmekmi.. 10-20 milyon olsa neyse derim geçerim.. ama şu zamanda 10-20 ye bile muhtaçken 312 milyonumun ödenmemesi hak yemektir..

söz verdikleri %15 komisyon 203 olmasına rağmen panelde %20 ye bile geçmedi.. belirttiğim 312milyon %15 komisyonudur.. %20 ile 400 milyon civarı oluyor.. hadi geçtim yüzdesini... 312 milyonu alamadım..

hala sitelerinizde bannerleri varsa çekin..

bu duruma düşenler telefonlara sarılsınlar..

sakın email atmayın en az 20-30 email attım hiçbiyerden cevap gelmiyor sallamıyorlar..

telefonla arayın ve sonuna kadar tepkinizi gösterin..

zaten bütün capsler istatistik resimleri elimde.. 1-2 telefon konuşmasınıda kaydettim.. 15ine kadar ödeme olmazsa kadıköy savcılığına kanıtlarla ve banka hesabımın aylık giriş çıkışlarını göstererek dilekçe vericem..

yesil-kart.com un telefon numarası : Çağrı Merkezi: +90 212 444 0 219

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
savcılığa başvurman zaman ve para kaybı olur senin için. Bu gibi sponsorların sözleşmelerinde mutlaka lehte 1-2 madde bulunur. Bir sonuç elde edemezsin. Ancak internet yolu ile - eğer haklı isen - bu durumu duyurabilirsin. En azından kullanmayı düşünenler bilgi sahibi olur

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TOPLAMLAR : 315 Adet
kazandıkları 9.272.000.000 TL
içerde olan bana ödemeleri gereken miktar 233.175.000 TL
131 adet alt partner kazandırımışım ve sanki ödeyecekler gibi kodları kaldırmadım ama 1 hafta daha bekleyip kaldıracağım
ve ödemezlerse bile birşey yapacağımı sanmıyorum istanbulda değilim ama tel edicem şu sıra yoğunum biraz ilgilenemedim

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
akreplist, biri senin çekmecenden 10 milyonunu alsa gitse.. sen ihtiyacın olduğunda çekmecene baktığında o 10 milyonu bulamazsan.. aman boşver almıştır birimi dersin.. o 10milyonun peşinemi düşersin?

arkadaşın senden 100 milyon borç isteyip vermezse arkadaşın hakkında ne düşünürsün veya bozulup kızmazmısın?

kız arkadaşınla buluşmaya gittiğinde cebinde ne kadar oluyor? 50-100 ? .. 300 milyon olsa neler yapıcağını nerelere götüreceğini düşün 50-100 olunca..

131 partneri nası yaptın? .. hangi sitenden yaptın? o siteyi nasıl yaptın ilk başladığın günlere düşün.. gece sabahladınmı? peki hitinin artması için neler yaptın para verip reklam verdinmi?

yesil-kart.com reklamlarını koyduğun yerler nerelerdi? .. sıradan basit köşede dursun diye koyduğun yerlermi yoksa kitlenin göreceği yerlermi ? ..

sonuç : 233 milyonu kazanmak için yenilen hakkın büyüklüğü bu.. eğerki ben şuanda 20-30 milyon arkadaşdan borç isteyipde kız arkadaşımla buluşuyosam.. emek verdiğim hakkım olan 233 milyonu vermeyene hakkımı helal etmem..

bu arada geyik başlıklarına 10-20 mesaj giderken nedense bu konuya çok az ilgi var.. internetten araştırın hala para yediren siteler var.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu dedikleri toplantı neticesini sana soylediler mi sonuc ne olcakmış?

dediklerinde son derece haklısın bu arada ama onlara en iyi cezayı zaten buralardan verebiliriz.

bende merak ediyorum kimse birsey yazmıyor neden acaba?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hic kullanmadim. Bu basliktan sonrada hic kullanmam bilgi icin sagol.
Gecmis olsun. Umarim alirsin parani.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sonuç gittimi paralar?..

haram olsun ne diyim.. hakkımıza girdiler.. elbet kat kat çıkar bunlar ..

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Geçmiş olsun arkadaşlar bende reklamlarını koymamıştım hiç sitelerime Zanza'nın da dediği gibi bundan sonra hiç koymam.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten bütün capsler istatistik resimleri elimde.. 1-2 telefon konuşmasınıda kaydettim.. 15ine kadar ödeme olmazsa kadıköy savcılığına kanıtlarla ve banka hesabımın aylık giriş çıkışlarını göstererek dilekçe vericem..

Telefon kayitlari mahkeme de delil olarak kullanilamaz. Bilir kisi onaylamadigi taktirde sadece kullanilabilinir. Bilir kisinin onaylamasi icin de ( ornek cep telefonu ) orjinal kaydin uzerinde herhangi bir degisiklik yapilmamasi gerekmektedir. Eger elinde bu sekilde bir kayit varsa oncelikle gidip kesinlikle ama kesinlikle onaylatman gerekiyor ( birseyler elde etmek istiyorsan ).

Ekran goruntuleri de sana net birsey kazandirmayacaktir. Cekmis oldugun goruntulerin ustunde oynama olasiligi oldugu icin kesin bir delil yeri tutmayacak ve suc duyurun kamu davasina donusecegi icin ancak ismi gecen firmayi bulurlarsa ( ki bulmalari ne kadar zaman alir bilinmez ) ve savci bilgisayarlarin incelenmesine karar verirse o firmaya ait bilgisayarlara el konulur ve inceleme altina alinir.

Sen banka hesaplarinin dokumunu dahi versen uzun bir surecten sonra ancak savcilik kanali ile o firmaya ait banka hesaplari inceleme altina alinabilinir.

Tavsiyem olayi kamu davasi tarafina cekip kendini aradan kurtarman. Eger hakli cikarsan zaten sorun yok, fakat diger tarafta suc bulunmazsa da kamu davasi oldugu icin senin icin bir sorun teskil etmeyecektir. Taki karsi taraf sana tazminat davasi acana kadar. Karsi taraf tazminat davasi acarsa sonuclanmasi 3 yildan uzun surecektir. Degerlendirme bugunun sartlarina gore bicilip bunun uzerinden degerlendirilecektir.

Tavsiyem bir avukata danismadan boyle kesin birsey yapmaman. Cunku eger bir avukat ile danisikli is gorebilirsen bu senin daha kisa sure de daha kesin ve daha iyi bir sonuc almana neden olacaktir. Sonucta veritabanlari o kisilerin ellerinde oldugu icin senin var olan kayitlarini silip "YALAN SOYLUYOR" diyebilme imkanina sahipler. Boyle bir durumda yapilacak pek de birseyin kalmiyor. O yuzden dedigim gibi oncelikle elinde ki kayitlari onaylatman hatta noter huzurunda sitede gozuken bilgileri tasdik ettirmen sonrasinda boyle bir is yapman. Fakat bu da tam olarak bir cozum degil. Reklam sartlarina senin acindan bir madde ekleyip "benim su maddeme uymadigi icin ben bu kisi program disi biraktim" diyebilme imkani da var. O yuzden herseyi dusunup hareket etmen gerekiyor. Turkiye de bulunan avukatlar bilisim kanunlari konusunda biraz arka planda kaldiklari icin her avukatin soyledigi de dogru olacak diye birsey yok. Iyi bir sekilde izah edip dogru seyin pesinden kosmalisin. Elbette ki hakkini aramali ve gereken hukuki islemi yapmalisin.

Son olarak nerden biliyorsun diyecek olursan da Devam eden ve sonuclanan bilisim konusunda bircok davam var oradan biliyor. Sadece bilgi edinmen ve baskalarinin da basina boyle birseyi varsa bilgi edinmesi icin yazdim.

Saygilar.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kernel çok sağol verdiğin bilgiler için.. bugün 14ü ortada birşey yok zaten.. bu konularda tecrübeli şirket avukatımız var.. onla görüştüm. pazartesi yanına gidicem. dediği sonuna kadar maduriyetin varsa kazanırsın dedi.

akrep sanada ulaşmam gerekicek bildiğim burdaki madurlardan özelden bildiririm durumu sana..

kolay değil öyle hakka girmek hak yemek ..

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@yehhucom yalnis anlamani istemem ama bazen hakliyken haksiz durumuna, magduriyetin varken magdur duruma dusebiliyorsun.

Simdiden sana bu konuda basarilar ve magduriyetini gidermeni temenni ederim.

Saygilar.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
hukukun yetmedi yerde güç gerekli kalabiliyor. Hiç bir zaman kötü davranmayı istemem ama yeri geldiginde yapman gerekiyor. Gercekten hukukta boşluklar cok. Bende birinde başvurdum bir şey olmadı. Dolandırıcılıktan dava dava ettim. Ticaret mah. gitmemi yazan bir ihbarname geldi elime. Dava actıgım kişiyi bulsam onda olan paramı catır catır alacagım. O yönden firmada sende istanbulduysan birde cevren varsa ileriye gitmeden bir şeyler yapman iyi olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5