İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeşil Kart - Green Card Sitelerinin Adsense'e Yönelmeleri - Webmaster Açısından Bakış

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar Yeşil Kart sitelerinin affiliate programlarında webmasterlara ödediği komisyonlar yüksek. Yani bu siteler affiliate sistemi ile çok fazla komisyon veriyorlar. Onlar da Adsense çıktıkan sonra anladılar ki Adsense hem ucuz hem daha fazala sitede yer alarak daha fazla potansiyel müşteri gönderiyor.

Çoğu sitede eskiden halk reklamları çıkarken en boş sayfada bile Yeşil Kart reklamları çıkıyor. Tahminimce Yeşil Kart siteleri zaten yakında affiliate sistemlerine son verirler. Çünkü Adsense onlara yeteri kadar ucuzaadam yolluyor.

Sitesinin her sayfasında Adsense reklamları arasında Yeşil Kart reklamları çıkan arkadaşlar , adsense reklamlarını kaldırıp bu sitelerin kendi bannerlarını koyarlarsa daha çok kazanırlar. Diğer türlü Yeşil Kart siteleri eskiden çok para verdikleri ve reklam yaptıkları sitelerde şimdi Adsense ile çok daha ucuz ve kaliteli reklam yapıyor.

Sitesinde sürekli Yeşil Kart reklamı çıkan webmasterlara duyrulur...

T

tahtakale

Misafir
Çok haklısın.Zamanın da 3-4 ay İntoko isimli site bize çeşitli reklamlar veriyordu, sonra bi ay sonu reklama devam edecek misiniz diye sorduk,
yetkili kişi bize, "adsense bizim için daha uygun ve daha ucuz, artık sitelere reklam vermiyoruz" dedi.

R

rolfgrin

Misafir
Ayrıca sitelere reklam vermek yerine adsense'e reklam vermenin bir avantajı da parayı tek kaynağa yolladığın için gelir gider defterini daha kolay tutman ve bunun yanında tıklama başına verilen ücretin garantili olarak değerlendirilmesi.

Direk şirketlerin affiliate'i olarak daha çok kazanılacağını zannetmiyorum, açıkçası insanların para verdiği sitelere ilk girişte üye olmadığını, cookies ile takip ediyoruz açıklamasının da gerçekçi olmadığını düşünüyorum.

Daha önce reklam aldığım bir vegas sitesi bu şekilde komisyon olarak pay vermeyi istedi, onlara yukarıdaki durumu açıkladığımda sabit ücreti kabul ettiler. Demek ki çok yanılmamışım :)

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun dışında adsense'e reklam veren kimi yeşilkart sitelerine baktığınızda şaşırabilirsiniz.
Bazı yeşil kart ortakları direk affiliate linkleri ile adsense'e reklam vermekte.
yesil-kart.kom/in.php?m=1234 gibi :)
En az komisyonun %10 olduğunu düşünürsek ve 2.30 YTL kazandığını varsayarsak bir kliğede yeşil-kart ortağı webmaster arkadaş 80 YTL verir ve 30 Klik'den 3ü yeşil kart başvurusu yapsa verdiğinin 3 katı para kazanır :). Bir nevi b2c2b2c gibi birşey :)

M

murme

Misafir
valla beyler hepsini blokladım yeşilkart reklamı istemiyorum sitemde

S

SaveTargetUs

Misafir
Bende yeşil kart çıkmıyor. Söylediklerin gayet mantıklı geldi.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeşil kart reklamlarını seven bir ben mi varım burada ya :) hem adsense'den kazandırıyor hem de üye olanlar combo :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5