İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Yeter Artık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Günlerdir izliyoruz yaşananları.Forumda resmen temiz ticaret yapan adam sayısı parmakla sayılır derecede.Temizi geçtim , dolandırmayanların sayısı.Forumda ticaret yapmanın artık bir anlamı kalmıyor.Yaptığımız sadece parayı vermek.Artık yeni yöntemler bile çıkmış.Dosyayı atıp , içine shell koymaları geçtim onlar temizlenir.Dosyayı atıp ilk çalıştırdığında doğru oluyor.Parayı atıyorsun.Sayfaları inceledikçe anlıyorsunki hatalar çıkıyor.İşler tam yapılmıyor.Yönetim ticaretlerle ilgilenmiyor.Yetkililerin yapabildiği sadece banlamak.Banlaması hiçbirşey değiştirmiyor.Parayı aldımı , almadımı mühim olan bu.Bu forumun ihtiyacı olan ilgidir.Yönetim kurulundan bunu bekliyorum.Biraz yetkili alımı yapılsın , caydırıcı şeyler eklensin.Böyle devam ederse artık bu forumda kimse ticaret yapmayacak.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Bilmiyorum fakat. Adam ya çıktı yada bende dolandırıldım..
Ödeme filan yapmamışta adam hesabımı kontrol ettim. :S
Neyse benimki fazla bir şey değildi.
Neden bunu yazdığınıda çok iyi biliyorum.. Dolandırılıyordun daha demin sende.
Neyse herşeyin yeri ve zamanı var elbet yönetim çare bulacaktır böyle kötü şeylere.

Saygılarımla;
Emir Karuç

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Şunu anlayamıyorsunuz;
Ticaret ahlakına uygun ticaret yaparsanız siz kaybetmezsiniz. Ben sizin 2li ticaretlerinize karışamam, kimse karışamaz. Ha de ki ben dava açıcam bana bilgilerini ver, seve seve veririm.

Caydırıcı olarak en fazla ban atabiliyoruz, onu da yapıyoruz zaten. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki, her ticaret forumunda bu böyledir.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu tür dolandırıcılık yada ihtiyacların tam karşılanamamasının tek nedeni Kalifiye olmayan elemana iş verilmesi...

Sizce coder üst düzey ise karşıdakini kazıklamak ister mi? hayır. Lütfen iş veridiğiniz kişinin kalifiye olmasına dikkat edin referanslarını sorun. Kalifiye kişiye iş verdiğinizde istediğinizi alabileceksiniz.

Kolay gelsin.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Açık konuşacağım ,

Ben şuanda iyinet ' de caydırıcı birşey göremiyorum.Onaylı üyelik zaten zorunlu değil.Yani elinizde çok az kişinin T.C kimlik numarası var.Bu nedenle üye olmaktan itibaren , üyeleri bekletmeyen ancak üyelerin ticaret ahlakına uygun davranmasını sağlayan şeyler gerekiyor.Hadi bunu geçtim , bari şikayetler hızlı değerlendirilse.Forumun yönetime ihtiyacı var ( moderatörleri kastediyorum ).Bunu size günde birsürü kişi söylüyordur.İyinet ' e baştan sona hep katıldım.Çoğu olaya dahil olmaya çalıştım.Şu ana kadar ticaretlerde 1 defa yeni bir üyeyle çalıştım.Ondada iş sonu ödeme.Akıllı olan herkes kıdemli üyelerle çalışacaktır diye bir yargı oluşmuş , bununda kırılması gerekiyor bu seferler yeni üye olanlar ticaret yapamıyor.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
İstediğin kadar açık konuş benim söylediğimi sen bana söylüyorsun;
Ben burada çok ticaret yaptim. Eticaret puanım 3 ancak en az 5-6 kişiyle ticaret yapmışlığım var, aralarında yeni üye de var. Neden dolandırılmadım?
Neden paramı aldım?
Neden malımı aldım?

Çünkü ticaret kurallarına ve ahlakına uygun ticaret yaptim. Bu konuyu defalarca dile getirdim. Bakın istediğiniz foruma gidin, istediğiniz foruma bakın sorun bu iş böyledir. KİMSE BİŞEY YAPAMAZ bu duruma.

TC kimlikle üye olmasını da isteyemeyiz üyelerden, zorunlu mu vermek bilgilerini? Bize güvenmeyebilirler, zorunda da değiller. Beni şu zamana kadar 1 kişi dolandırdı o da buradan değildi. O sizin çok övdüğünüz forumların birisindeydi, emin olun her yerde, herkes en az bu kadar dolandırılıyor. Bu ticareti öldürmez, hiç bi zaman öldürmedi, hiç bi zaman öldürmeyecek. Dolandıran kişiler ticareti bilmiyor, sizde bilmiyor ve ona uyuyorsanız dolandırılırsınız.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Ben burada çok ticaret yaptim. Eticaret puanım 3 ancak en az 5-6 kişiyle ticaret yapmışlığım var, aralarında yeni üye de var. Neden dolandırılmadım?

Çünkü teknik yetkilisiniz.Bu nedenle sizden korkuyorlar mı denir nasıl olsa hata yapmaz mı denir onu bilemem.Ama genede birşeyler yapmak gerekmez mi ? Örneğin %10 komisyonla güvenli ticaret yapın.Kullanıcı ister komisyonla güvenli , istemezse normal ticaret yapsın.Sizin komisyonlardan alacağınız para zaten dolandırıcılara yeter , sizede kalır.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
forumlardaki dolandırılma konularına hiç kimse bişey yapamaz. elleri mahkum forumların, yöneticiler sadece kişiyi banlar. başka da bişey yapamazlar

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Örneğin %10 komisyonla güvenli ticaret yapın.Kullanıcı ister komisyonla güvenli , istemezse normal ticaret yapsın.Sizin komisyonlardan alacağınız para zaten dolandırıcılara yeter , sizede kalır.

Bu yöntemdemi işe yaramaz ? Başka bir arkadaş söylemişti bunu daha önce.Ben şimdi bulamadım kimdi.Kendisi alınmasın.

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ticaret işlerinde aracı kuruluş gerekiyo ama bunu forum yönetimi yapamaz ki. Bunun için ayrı bi ekip lazım.

gokozlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cep Telefonu ve tc kimlik onaylı uyelık olmadıkca daha cok kazıklancaz...

bu sıtenın amacı uye toplamak ne olursa olsun mu ?

yoksa öncelik bızlerın memnunıyetı mı ?

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Şunu anlayamıyorsunuz;
Ticaret ahlakına uygun ticaret yaparsanız siz kaybetmezsiniz. Ben sizin 2li ticaretlerinize karışamam, kimse karışamaz. Ha de ki ben dava açıcam bana bilgilerini ver, seve seve veririm.

Kişisel bilgileri bu kadar çabuk vermemelisiniz.
Dava açıldığında ve adli süreç başlayıp delil niteliğinden bilgiler istendiği zaman paylaşılmalıdır. Bu hususa dikkat etmelisiniz. Şayet kurumsal bir web sayfasıdır iyinet. Eğer bunu yaparsanız, bilgilerini paylaştığınız kişi size dava açarsa onu haksız çıkartamazsınız. Kişisel bilgilerin paylaşımı konusuna internet hukukunu iyice bilmeniz öğrenin, sonradan sorun yaşamayın. Kişi dolandırıcı bile olursa suçu kanıtlanmaya kadar bilgilerini paylaşmanız size sorun çıkartacaktır.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Kişisel bilgileri bu kadar çabuk vermemelisiniz.
Dava açıldığında ve adli süreç başlayıp delil niteliğinden bilgiler istendiği zaman paylaşılmalıdır. Bu hususa dikkat etmelisiniz. Şayet kurumsal bir web sayfasıdır iyinet. Eğer bunu yaparsanız, bilgilerini paylaştığınız kişi size dava açarsa onu haksız çıkartamazsınız. Kişisel bilgilerin paylaşımı konusuna internet hukukunu iyice bilmeniz öğrenin, sonradan sorun yaşamayın. Kişi dolandırıcı bile olursa suçu kanıtlanmaya kadar bilgilerini paylaşmanız size sorun çıkartacaktır.

Zaten yasal işlemler dahilinde gerçekleşir o.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cep Telefonu ve tc kimlik onaylı uyelık olmadıkca daha cok kazıklancaz...

başkasına ait tc kimlik fotokopisi ve açık hat bulmak bu kadar zor mu ? mantıklı konusun lütfen. dolandırıcıysa bi adam bu kadar basit şeyleride bulabiliyordur.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70

Sizlerin memnuniyeti olmasa bu kadar proje bu kadar güvenlik için uğraş (onaylı üye projesi) olmazdı sanırsam. Üye toplamak olsaydı üye sayısı 30 k değil daha fazla olurdu. Mantığınıza nasıl sığdırdınız söylediklerinizi anlamadım.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Calvin; abi Ata ile konuştum onun birazda demek istediği görevli sayıları atırılsin banlansınlar mesela siz banlamıştınız hatta.Tüm görevliler iş güc sahibi (hepsine allah yardım etsin) adam sövmüştü 2 gün sonra banlandı o goklu nickli paypal ile dolandırılma olayınada 2 gün sonra banlandı. Saygılarımla.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım arkadaşlardaki sıkıntı sistemin işleyiş biçimi değil, işleyiş hızı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5