İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yılın en iyi web tarayıcısı (2008)

Sizce 2008'in en iyi tarayıcısı hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    48

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Opera'da gayet kullanışlı. Özellikle Ram kullanımı konusunda Firefox'tan daha az kullandığını gözlemledim. Ama genel olarak tutulmamış bir tarayıcı.

Safari'nin Windows'a geçişi biraz sorunlu fakat yeni versiyonlarla bunlar atlatılmış gibi gözüküyor. Apple Mac kullananların vazgeçilmezi gibi :) Gerçi Internet Explorer'da Windows kullanıcıları için vazgeçilmezdi ilk zamanlar fakat alternatifleri çoğaldı.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sırf internette sörf amaçlı kullanımlar için Opera'nın iyi bir alternatif olduğunu itiraf etmek lazım.
Gerek açılış hızı, gerek sayfaları yüklemedeki başarısı, gerekse çok fazla sekme ile sorunsuz çalışabiliyor olması bunun için yeterli nedenler.

Ancak eklenti / widget konusundaki başarısızlığı, güncelleme yerine yeniden kuruluma ihtiyaç duyması gibi konular Opera'nın yaygınlaşmasının veya Firefox'a rakip olmasının önünü tıkayan en büyük etkenler kanısındayım.

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neredeyse tüm tarayıcıları kullandım/kullanıyorum (son sürümlerini) . firefox gayet iyi ama internet explorer, windows torpilinden dolayı daha hızlı.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zamandır Opera kullanmadım ama bugün yeni versiyonunu edindim. Gözümden kaçan özelliğini yeni keşfetme şansım oldu.

Opera Mail özelliği gerçekten benim için çok kullanışlı bir özellik. Ayrıca gerçekten de diğer tarayıcılardan daha az Ram tüketiyor ;)

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni sürümler eskisine göre daha fazla fonksiyon, özellik eklediği için biraz normal ama alternatifleri Firefox kadar tüketmiyor. 512 MB'tan az Ram kullananlara 2'yi daha çok tavsiye ederim.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orası belli birşey :) Ben neyin ne kadar tükettiğini yani ince detayları söylemiştim =)
Evet 512 Altı ram kullananlar için FF2 tavsiyemizdir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Internet Explorer kullanıyorum.
FireFox'u sadece RapidShare'den dosya çekmek amacıyla kullanıyorum.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umarım bu piyasada onlar gelişir, bizimde yüzümüz güler. Özellikle normal kullanıcılar pek alakadar olmaz yeni sürümlerle ama webmasterlar için önemlidir. Sitenizdeki bir kodun bile görüntülenmemesi yada başka şekilde algılanması büyük sorundur. Kişiden kişiye değişir. Bu işi ciddi yaparlara söylüyorum tabiki.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dönem dönem değişiyor ancak ff bazen çok ama çok kasıyor. O nedenle o an hangisi işime geliyorsa onu kullanıyorum. İkisinin de beğendiğim yönleri çok.

Ama oyum İE 'ye gitti nedense. Her şeyi de Google yapmayı versin bre ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5