İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yıllık 20 milyona kaliteli hosting!

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 MB Disk Alanı
Aylık 1 GB Bandwidth
PHP 4.3.2
CGI Bin (Perl 5.6.1)
Frontpage Desteği
Sınırsız MySQL
Sınırsız Subdomain
Sınırsız FTP
Sınırsız E-Mail
Sınırsız E-Mail Yönlendirme
Sınırsız E-Mail Oto-Cevaplayıcı
E-Mail Filtreleri
Maillist
Webmail
Özel 404 Hata Sayfaları
Şifre koruma
Hotlink koruma
SSI/.shtml
CPanel
Fantastico

Yıllık sadece 20 milyon TL.
www.netmira.com

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Netmira.com' Alıntı:
100 MB Disk Alanı
Aylık 1 GB Bandwidth
PHP 4.3.2
CGI Bin (Perl 5.6.1)
Frontpage Desteği
Sınırsız MySQL
Sınırsız Subdomain
Sınırsız FTP
Sınırsız E-Mail
Sınırsız E-Mail Yönlendirme
Sınırsız E-Mail Oto-Cevaplayıcı
E-Mail Filtreleri
Maillist
Webmail
Özel 404 Hata Sayfaları
Şifre koruma
Hotlink koruma
SSI/.shtml
CPanel
Fantastico

Yıllık sadece 20 milyon TL.
www.netmira.com

"Nassı yani?" diyenlere, yıllık 20 milyona web hosting alınca böyle olur cevabını büyük bir neşe ve gururla vermekteyim...

CÜMNETEN KOYAL GELSİN!!!!?????

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ShadowSong' Alıntı:
"Nassı yani?" diyenlere, yıllık 20 milyona web hosting alınca böyle olur cevabını büyük bir neşe ve gururla vermekteyim...

CÜMNETEN KOYAL GELSİN!!!!?????
:confused:

Ne demek istediğini pek analayamadım arkadaşım ama sana da "KOYAL!" hatta "CÜMNETEN KOYAL" gelsin..

Bu arada web hosting almayı düşünen arkadaşlarımıza;

Güven sıkıntısı duyanlara telefon numaramı ve adresimi vereceğim,
Sunucularımız hakkında ayrıntılı bilgi ve resimler göndereceğim,
Zaten bunlar yeni hazırlanan sitemizde duyurulacak.
Referanslarımızı da sitemizde bulabilirsiniz.
İsteyenlere deneme hesabı da açabiliriz.

Ayrıca bu kadar ucuza web hosting olmaz diyenler, ancak karını minimize etmek istemeyen host sağlayan arkadaşlardır. Onlara nasıl olduğunu açıklamaya da hazırım.

Benimle iletişime geçmek ve ayrıntılı bilgi almak isteyenler: [email protected] MSN Messenger adresinden ulaşabilirler. E-Mail adresimiz: [email protected]

Saygılar, teşekkürler..

B

burak

Misafir
Ok, ben soyle bir siparis versem cevabiniz ne olur:

90 adet MySQL database, her database de 70 tablo yaratilacak.
90 Subdomain,
70 milyon E-Mail adresi ve hepsine E-Mail Yönlendirme ve E-Mail Oto-Cevaplayıcı.
Yuzlerce php programi butun gun calisacak ve data crunching yapacak CPU ve disk I/O kullanimi yuksek olacak.

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burak' Alıntı:
Ok, ben soyle bir siparis versem cevabiniz ne olur:

90 adet MySQL database, her database de 70 tablo yaratilacak.
90 Subdomain,
70 milyon E-Mail adresi ve hepsine E-Mail Yönlendirme ve E-Mail Oto-Cevaplayıcı.
Yuzlerce php programi butun gun calisacak ve data crunching yapacak CPU ve disk I/O kullanimi yuksek olacak.

Arkadaşım 100MB'lık kotanın içinde istediğin kadar mysql, istediğin kadar e-mail, forward, responder, subdomain açabilirsin.

Eğer hala bunları çözümleyemeyen arkadaşlar varsa ve bana "sınırsız yazıyosa güvenmeyin" martavalları okuyacaksa hiç teşebbüs etmesin. Ben sınırsız disk alanı veya sınırsız bandwidth mi dedim?

Başka kafanıza takılan sorular varsa lütfen çekinmeyin..

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
nasıl ya?

nasıl oluyor kardeşim eşşek kadar omnis'in vt'nin veremediği paralara onların 10 katı daha fazlasını veriyorsunuz.

hosting oyuncak değil kardeşim. hosting açmak kolay usa temmeli yıllık 80$ bile reseller paketleri var.

akıllı olun insanları dolandırmayın!

B

burak

Misafir
Sen simdi diyorsunki yeterki 1Gb bandwith ve 100Mb alani asma.
Ben oyle bir mysql join query yazarim ki tum server tam 6 saat 100% cpu ve I/O ile calisir ve login konsolu bile response vermez (bilakis basima geldi, yanlislikla yaptim :( ).
Ve tum bunlari 0.1Gb bandwidth ve 10 Mb alan ile yapabilirim.

O sinirsiz bu sinirsiz, biz bunlari senelerdir yasiyoruz.

Siteyi kurduktan 10 gun sonra o da ne cart site kapanmis,
neden ???
efendim serverda 250 musterimizi barindiryoruz siz CPU nun %10 unu kullandiginiz icin sizi sutladik.

E hani sinirsizdi !!!

Shadowun da dedigi gibi kim sInIrsIz darse ondan korkun. (dedicated haric)

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
nasıl oluyor kardeşim eşşek kadar omnis'in vt'nin veremediği paralara onların 10 katı daha fazlasını veriyorsunuz.

hosting oyuncak değil kardeşim. hosting açmak kolay usa temmeli yıllık 80$ bile reseller paketleri var.

akıllı olun insanları dolandırmayın!

Kardeşim konuşmalarına dikkat, biz kimseyi dolandırmıyoruz.
Eğer bizden hizmet alıp dolandırıldığını söyleyen varsa çıksın.
Sizler fiyat ve adresinizi yazın da sizi de yorumlayalım.
Güven sıkıntısı çekenlere özelden telefon numaramı gönderebilirim.
Yeter ki birşeyler öğrenmek isteyin, bazıları gibi bilmeden konuşmayın.

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burak' Alıntı:
Sen simdi diyorsunki yeterki 1Gb bandwith ve 100Mb alani asma.
Ben oyle bir mysql join query yazarim ki tum server tam 6 saat 100% cpu ve I/O ile calisir ve login konsolu bile response vermez (bilakis basima geldi, yanlislikla yaptim :( ).
Ve tum bunlari 0.1Gb bandwidth ve 10 Mb alan ile yapabilirim.

O sinirsiz bu sinirsiz, biz bunlari senelerdir yasiyoruz.

Siteyi kurduktan 10 gun sonra o da ne cart site kapanmis,
neden ???
efendim serverda 250 musterimizi barindiryoruz siz CPU nun %10 unu kullandiginiz icin sizi sutladik.

E hani sinirsizdi !!!

Shadowun da dedigi gibi kim sInIrsIz darse ondan korkun. (dedicated haric)

Sevgili kardeşim burak; database'ini hangi server, firma.. farketmeden nerde sınırsız döngüye sokarsan sok, o server'dan şutlanırsın. Şimdi tüm firmalara sor bakalım bu hareket için hangisi sana izin veriyor. Çünkü böyle birşey yaptın mı en az 1-2 saat o server düşer. Sen de şutlanırsın paranı bile geri alamazsın..

Başka aklınıza takılan sorular varsa sorun, çekinmeyin..

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu hosting işi bakkal dükkanı açmak kadar kolaylaştı artık. Biraz ingilizce ve ucundan accuk web bilgisi olduğu zaman insanlar neyin ne olduğunun, rakiplerinin kimler ve neler verdiğinin farkına varmadan, piyasa araştırması ve geri dönüşlerde ne gibi zorluklar yaşacaklarını bilmeden hemen şukadar fiyata şukadar alan diyorlar...

Netmira;
Dostum bildiklerimin yarısını bilsen herhalde reseller değilde kendi hosting firmanı açardın. O yüzden burda seviyeli olma bakımından birşeyler söylerken karşındaki insana "Yeter ki birşeyler öğrenmek isteyin, bazıları gibi bilmeden konuşmayın." gibi hitaplarda bulunmamanı tavsiye ederim.

Şimdi birkaç maddeyi daha açıklığa kavuşturalım;

1-) Sınırsız MySQL, Sınırsız FTP, Sınırsız E-Mail Yönlendirme, Sınırsız E-Mail Oto-Cevaplayıcı, Maillist, Webmail diye tanımlar yoktur. Bunlar yapılan işin ne kadar amatör olduğunu gösterir zaten. Neden?

1.a-) Sınırsız MySQL dediğimiz durum (ki böyle bir durum yoktur) gerçekleştiği anda UNIX yada LINUX sunucular üzerinde günlük bandwith kullanım oranı aşırı derecede artmakta ve 1.5-2 hafta içerisinde günlük 100-150 hiti olan bir site trafik aşımına uğrayıp ya erişilemez duruma geliyor yada site sahibi YILLIK 20 MİLYON verdiği alan için her ay ek olarak 3-4$ daha vermek zorunda kalıyor...
1.b-) Sınırsız FTP; Nasıl yani? Zaten parasını SEVE SEVE verdiğim bir alan için birde belirli zamanlardamı erişim hakkım olacak? Böyle birşey yokki? EULA dediğimiz (End User Licence Agreement) yani son kullanıcı lisans anlaşmasında ticari satış olarak gözüken alan kiralama; kullanıcının karşı tarafı zor durumda bırakmayacak şekilde hak sahipliği edindiği alanı istediği zaman istediği kadar kullanır. Bunun dışına çıkarsan yada benim gibi birine denk gelipte böyle birşeyin tersini iddia edersen vay haline...
1.c-) Sınırsız E-Mail yönlendirme? Sınırsız E-Mail Oto-Cevaplayıcı? Söylecek birşey bulamıyorum, sanırım bu işe yeni başlayan arkadaşlar bile POP3 sunucularının tamamında böyle bir özelliğin build-in geldiğini ve herhangi bir PHP yada ASP script ile kendi webmail panelleri üzerinden sahip oldukları mail adreslerine bu tarz bir script ile otomail olarak mail yönlendirme ve mail cevaplama özelliği ekleyebileceklerini biliyorlardır...
1.d-) Maillist; Ne diyebilirim ki?...
1.e-) Bkz. 1.c

2-) SQL ikilem döngü nedir? Yazılan scriptte bulunan bir hata yada kasti bir durumdan dolayı sunucunun sürekli olarak DB' ye data göndermesi ve alması. Profesyonel firmalarda bu tarz durumları yine kullanıcı anlaşmasında belirtilmiş olup benim çalıştığım 2 PROFESYONEL firma olan turkticaret.net ve sim.com.tr yine kullanıcı anlaşmasında bu maddelere yer vermiştir olup şöyle belirtilmektedir;
"Herhangi bir nedenden dolayı ikilem döngü yaratan scriptler 7 dk. içerisinde durdurulup, hak sahibi durumdan haberdar edilecektir. 2. uyarıdan sonra alan gözden geçirilecek ve hak sahibi ile yapılan mutabakat sonucunda yaptırım uygulanacaktır." Görüldüğü gibi profesyonel olarak profesyonel firmalarla çalışıldığı zaman ŞUTLAMA yapılmıyor...

3-) Reseller kavramı profesyonel eğitim almış sahışların oluşturduğu adi firma tarzındaki yapılar için türetilmiş olup, kısa bir süre sonra tıpkı herşeyde olduğu gibi kimi kâr markajını önemseyen firmalar yine düşük kalite ile sadece kâr markajını önemsediği için kişiler ile çalışmaya başladı ve işte sonucu. Netmira iyi bir örnek ve bu klasmana kısmi olarak da girmemekle beraber geçenlerde http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=4215 başlığında da gösterdiğim gibi tamamiyle EĞLENCE SEKTÖRÜNE hizmet eden HOSTİNK firmaları oluştu.

CÜMLETEN KOY-AL GELSİN (Anlamayan kimi dostlarım için heceleme yaptım, parayı bas, reselleri al!)

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşım Shadowsong; şimdi sorularına teker teker cevap vereceğim. Yalnız karşındakileri bilgisiz diye suçlamakla çok büyük bir hata yapıyorsun. Çünkü yazdığın yazılar senin bilgisizliğini ortaya koyuyor. Yukarda hipotezlerini çürüttüm, şimdi yine çürüteceğim ve bundan sonra da çürütmeye devam edeceğim gibime geliyor..

1-)
1-a) Sınırsız MySQL= Yani istediğin kadar veri tabanı oluşturabilirsin. Bir script 1 veritabanı kullanıyorsa sen istediğin kadar script kurabilirsin.(Tabii ki disk alanını aşmayacak şekilde) Bu veritabanlarının toplam büyüklüğü de disk alanını aşmayacak. Umarım sınırsız MySQL'un anlamını aktarabilmişimdir.

1-b) Sınırsız FTP= Yani sınırsız sayıda FTP hesabı(kullanıcı adı ve şifresi). Sen hiç erişim kısıtlaması gördün mü hele hele zaman kriterli..bunları düşündüğüne gerçekten inanamıyorum. Umarım sınırsız FTP'nin de ne anlama geldiğini açıklayabilmişimdir.

1-c) Sınırsız e-mail yönlendirme ve oto-cevaplayıcı= Bu özelliği hosting paketlerimizde belirtmemiz ayıp mı sence? Birçok firma bunu yapıyor. Yalan mı var, dolan mı? Neden bu kadar dikkatini çekiyor?

1-d) CPanel de bulunan Maillist özelliğini söylesek mi daha iyi olur söylemesek mi? Ama sanıyorum sen kendin bir maillist scripti kurmayla uğraşmayı tercih edersin.

2-) Kısır döngü olayını biliyorsun, güzel. Ancak burak arkadaşımız demiş ki "Ben oyle bir mysql join query yazarim ki tum server tam 6 saat 100% cpu ve I/O ile calisir ve login konsolu bile response vermez." Bu tür kasti bir durum sezdiği zaman ŞUTLAMAYACAK firma tanımıyorum. Yoksa müşteriye yardımcı olmak ve hatalarını birlikte çözümlemeye çalışmak en büyük görevimizdir.

3-) Herkes resellerlık yapamaz dostum. Ama biz yapıyoruz, yapabiliyoruz. Peki sen yapabiliyor musun? Yoksa Eğlence sektörüne hizmet veren Hostink firmaları kategorisine girmekten mi korkuyorsun? O zaman sana KOY-AL gelsin diyorum.

Arkadaşlar elmasgunes gibi bu konuda profesyonel, gerçekten bilgili insanların sorularını bekliyorum. Sadece resellerlık yaptığımız firmanın adı hariç.. Teşekkürler..

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re:

Sen belki işi pro. biliyorsun ama bu işler artık güven ister oldu.
Kimin kaç para verip host firması kurduğu önemli değil! Önemli olan, hizmet kalitesi. Uptime+fiyat+destek. Ben host almadan önce destek bölümlerini incelerim.Eğer telefon numarası yoksa , hayatta oradan host almam.Şimdi sen isteyene özelden numaramı veririm diyorsun ama sitene niye numaranı eklemiyorsun? Ulaşılmaktan korkmuyorsan, sitene bir telefon numarası eklemen gerekli.
Ayrıca, sen,ben bu sınırsız olayını biliyoruz ama bunu bilmeyen ve herşey sınırsız diye host alan nette yeni arkadaşlarımız var.
250 mb veya 1gb'lık bant genişliğinde ne kadar sınır olabilir ki?
Bence host firmaları bu konuda müşterilerini uyarıcı bir yazı koymalı!
Yada bu kandırmacaya artık bir son verip özelliklerde sınırsız lafını kaldırmalı!
BU, WEB SİTELERİNDE SINIRSIZ DİYE BAŞLIK ATAN TÜM FİRMALARA KARŞI VERDİĞİM BİR TEPKİDİR!
Sevgiler...

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili bedavaonline öneri tarzındaki düşüncelerin için teşekkürler.
Telefon numaramızı yakında siteye koyacağımızı söylemiştim, numara belirlendi 1-2 gün içinde siteye koyacağız.
Sitemizde disk alanı ve bandwidth sınırları belli, bunlar hakkında "sınırsız" ibaresi yok, o halde güvensizlik meselesi olacağını da düşünmüyorum.
Ancak bunlara "sınırsız" diyen firmalar konusunda haklısın..

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Sevgili arkadaşım Shadowsong; şimdi sorularına teker teker cevap vereceğim. Yalnız karşındakileri bilgisiz diye suçlamakla çok büyük bir hata yapıyorsun. Çünkü yazdığın yazılar senin bilgisizliğini ortaya koyuyor. Yukarda hipotezlerini çürüttüm, şimdi yine çürüteceğim ve bundan sonra da çürütmeye devam edeceğim gibime geliyor.."

Sanırım en büyük hatam seninle polemiğe girmek oldu netmira.

Yazdıkların karşısında ANLAMSIZLIKTAN ne söyleyeceğim yada nasıl cevap vereceğim bilemiyorum.

Ben demişim ki birkaç noktayı daha açıklığa kavuşturalım, örnekler ve GERÇEK isimler vermişim, uzun uzadıya elimden geldiğince anlatmışım, sen bana demişsin ki "şimdi sorularına teker teker cevap vereceğim." Yahu ben sana soru sormadım ki sen bana cevap veresin??? Benim bilgisizliğimi ortaya koyan yazılara orası doğru burası yanlış deme, yazdığım yazı için değil, yazının anlattığı ana düşünce için cevap ver, çünki genel forum yapısında laf salatası değil BİLGİ önemlidir ve bilgi sadece düşünce gücü ile varolur.

Verdiğim cevapları soru, anllatığım gerçekleri hipotez olarak düşünmüşsün. Neyse, herkezi kendin gibi bilmek yanlıştı zaten, bu yüzden özür diliyorum senden.

"Peki sen yapabiliyor musun? Yoksa Eğlence sektörüne hizmet veren Hostink firmaları kategorisine girmekten mi korkuyorsun?"

Nasıl olurda hosting işini hemde PROFESYONELCE yapabilen bir şahıs böylesine bir sokak ağzı kullanır, karşısındakini böylesine yargılar? Yahu benim resellerlikle işim olmaz, kendi kiralık sunucumu kendi projelerim için kullanırım. Sen bu işten para kazanıyorsan ben senin müşterin durumundayım ve sen nasıl olurda müşterilerinle yada ileride müşterin olacabilecek bir sınıftan biriyle bu tarz konuşabiliyorsun? Ama sanırım hata yine bende, ben yine özür dilerim.

Köklü yenilikler getirmek yada bulunduğun kategoride birçokları arasından sıyrılmak için hatalarından ders almanı öneririm. Kaç yıldır bu işi yapıyorsun bilmiyorum ama ben profesyonel olarak 6 yıldır webmaster'lık yapmaktayım. O yüzden düzinelerce hosting firması ile çalıştım, tartışmalarımız anlaşmazlıklarımız da oldu ama hiçbirisi benim kullandığım terimleri bana karşı kullanmadı, en azından o bakımdan ne yaptıklarının farkındaydılar...

Senden son kez topluca özür diledikten sonra birdaha senin gibi hosting komedyenleri ile muhattap olmayacağıma burda herkezin gözü önünde söz veriyorum...

CÜMLETEN VE SON KEZ HERKEZE KOYAL GELSİN (KOY-AL® 2003-2004 All rights reserved by public laws.)

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşım ShadowSong;

Benimle polemiğe girmekte hata yaptığın konusunda haklısın.
Çünkü bazı şeyleri bilmediğimi, bazı konularda yalan söylediğimi iddia ettin.
Ama Netmira.com kesinlikle vaad ettiğinden azını vermemektedir.
Ama sen sürekli eksik bir tarafımızı aradın, bulamadın..
Bunu yaparken bana karşı takındığın tavırla sana karşılık verdim.
Bu da seni altta kalmamaya zorladı biliyorum.
Hatamı kabul ediyor ve özür diliyorum..
Ancak alaycı tavrını hiç kaybetmediğin için üzülüyorum.
Umarım önyargılarından kurtulup insanların çalışmalarına saygı gösteririsin.
Ve umarım ki bu tartışma burada son bulur.

Yine de hosting hizmetimiz hakkında aklınıza takılan sorular varsa bekliyorum..
Sitemizde iletişim bilgilerimiz bulunmaktadır.

H

haydi.net

Misafir
Yıllık 20 Milyona kaliteli hosting olmaz!!

Eğer bir webmastersen,kafanda varsa projelerin,birşeyler yapmak istiyorsan Türkiye için bunu bağıra bağıra her zaman söylerim Yıllık 20 milyona hosting, aylık 5 milyona hosting inanmayın... Alırsınız hostu bir gün açık bir gün kapalı,ali baba ve kırk haramiler,binbir gece masalları...

Kaliteli firmalar hiçde uzağınızda değil,ama hosting ararken ucuz fiyat verenleri direk es geçin,o zaman doğru firmaya bir adım daha yaklaşırsınız!

Ama öyle ilkokul arkadaşlarınızın resimlerinizi yayınlıyacağınız bir hosting arıyorsanız yıllık 20 milyon ideal bence

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili haydi.net;

Önyargılarından en kısa zamanda kurtulmanı umut ediyorum.

Eğer netmira.com hakkında olumsuz bir duyumun varsa onu burada yazabilirsin.
Ancak "şöyle olmaz" "böyle olamaz" diyerek insanlara ve emeklerine iftira atamazsın.

Bize güvenmiyorsan bizimle iş yapmazsın. Ancak bazı insanları ve çalışmalaranın, diğerlerine kötülemek etiğe sığmaz.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bir şirketin hizmetlerini denemeden bilemeyiz. Elbetteki, sunduğu paket/plan özellikleri konusunda bir takım eleştiriler getirilebilir ancak desteği kötü olur gibi bir yaklaşım tamamen yalnıştır.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm,

netmira.com gelmis "ilgili forumda" verdigi hizmeti duyurmus. Ilgilenen olur olmaz ayri mesele....Bu kadar da onyargili yaklasilmaz ki ama.....ozellikle yazilarini zevkle takip ettigim ve birseyler ogrenebildigim bir arkadasin bu derece onyargili olabilecegine hic ama hic ihtimal vermezdim.

netmira`nin siraladigi ozellikleri bugun dunyadaki her hosting sirketi(unix) verdigini iddia eder.....bu da buyuk ihtimal hepimizin malumu!

Tek temennim netmira.com arkadasimin uckagitcilarla dolu bu alanda basarili olabilmesi....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi