İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yok artık Google ! (Checkout sonunda başladı )

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Internet devi Google, şimdi de online elektronik ödeme sistemi başlattı.

Amerikan internet şirketi Google, eBay'in sahibi olduğu PayPal hizmetine rakip olarak değerlendirilen yeni bir online elektronik ödeme sistemi başlattı.

''Checkout'' adı verilen yeni hizmetin tanıtımı için San Francisco'da düzenlenen özel gecede, bu hizmetin Google'a reklam versin vermesin tüm Amerikalı işadamlarına açık olduğu ve yakında uluslararası düzeyde verilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Google şirketinden yapılan açıklamada, elektronik ortamda daha hızlı, daha pratik ve daha güvenli alışveriş olanağı sağlayacağı belirtilen hizmetin, Visa, MasterCard, American Express ve Discover banka kredi kartlarıyla alışverişe olanak tanıdığı kaydedildi.

Google'ın ürün geliştirme yetkilisi Salar Kamangar, yeni hizmetleriyle kullanıcılarına ''Arıyorum, buluyorum, satın alıyorum'' sloganıyla online alışverişte yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

Google'ın programına katılan e-ticaret sitelerine ''Google Checkout'' aracılığıyla ulaşılırken, hizmetten yararlanmak için şifre ve kullanıcı ismi edinmek gerekiyor.
Amerikan internet şirketi Google, eBay'in sahibi olduğu PayPal hizmetine rakip olarak değerlendirilen yeni bir online elektronik ödeme sistemi başlattı.

''Checkout'' adı verilen yeni hizmetin tanıtımı için San Francisco'da düzenlenen özel gecede, bu hizmetin Google'a reklam versin vermesin tüm Amerikalı işadamlarına açık olduğu ve yakında uluslararası düzeyde verilmesinin amaçlandığı belirtildi.

http://checkout.google.com

Google şirketinden yapılan açıklamada, elektronik ortamda daha hızlı, daha pratik ve daha güvenli alışveriş olanağı sağlayacağı belirtilen hizmetin, Visa, MasterCard, American Express ve Discover banka kredi kartlarıyla alışverişe olanak tanıdığı kaydedildi.

Google'ın ürün geliştirme yetkilisi Salar Kamangar, yeni hizmetleriyle kullanıcılarına ''Arıyorum, buluyorum, satın alıyorum'' sloganıyla online alışverişte yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

Google'ın programına katılan e-ticaret sitelerine ''Google Checkout'' aracılığıyla ulaşılırken, hizmetten yararlanmak için şifre ve kullanıcı ismi edinmek gerekiyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
her şey hoşda iki kez pasteledin sanırım :D Çok heycanlı bir haber gerçi sende haklısın :D Artık google reklam ödemelerini böle dağıtır.Bankalara ödediği komisyonuda kendine alır.Zeki şu google... Yakında tefecilikde yapmaya başvar.Kesdiği çekleri % 6 komisyonla geri alır kırar bizler için.

Teşekkürler

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten aynı konunun tartışıldığı bir thread vardı iyinet in açtığı...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
YA HABERİ YENEİ GÖRDÜM BUGUN YAPILAN HABER GÖRÜNCE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM BEN

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Login olurken CC bilgilerini istiyor.
Paypalın pazarını delmesi biraz zor, keza paypalın kendine ait ebay gibi pazarları var. Hayırlısı...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sverdlow' Alıntı:
Paypalın pazarını delmesi biraz zor, keza paypalın kendine ait ebay gibi pazarları var. Hayırlısı...

mantıken google büyük bir pazar zaten.Bundan sonra ödemelerim paybalıma dese bir anda acaba kaç kişi sahip olur ?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
YA HABERİ YENEİ GÖRDÜM BUGUN YAPILAN HABER GÖRÜNCE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM BEN
buyuk yazmana gerek yok. google news bölümünde en ustte vardı aynı mesajdan onu söyledim kötü mü ettim ...

nebula

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inş. enkısa zamanda türkiyede başlar..

paypal türkiyeye ödeme yapmadığı için çok sorun oluyordu.

google-checkout ile türk interneti dahada gelişir bence

bizim dinazor bankalarımızı kullanmaktan kurtulalım.. bir pos alacaz neredeyse deveye hendek atlatıyorlar.

herkeze hayırlı olsun..

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Googlenin ziyaretci potansiyelinin büyüsüne kapılan tüm şirketler Google Checkout sistemini sitelerine kuracak... PayPal gidermi diye sorarsanız gitmez cünkü PayPal yerel şirketler olarak avrupaya yayıldı ve iyi işler çıkarıyorlar. Türkiye gibi PayPal için önem oluşturmayan ülkeler için iyi olacak tabi :)

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az öcne üye oldum hem paypal gibi 2 saat sürmüyor üye olmak hemen üyelik bitiyor :) Ama her loginde cc bilgi istemesi kötü olmuş. Umaırm türkiyeye ödeme yapar ve paypaldan kurtulur millet.

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki paypalda istese 10dkda hesabına istediğin kadar para ekleyebilir yada paranı banka hesabına cekmek istedignde ise bunu 1saatde yapabilirdi..

Ama güvenlik herşeyden önce gelir!

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

valla bu sözler google arama motoru olarak ilk çıktığında deniyordu.

"yahoo nun altavistanın yerini tutması zor diye "

eğer direk hesaba havale, eft yaparsa bakında görün nasıl popüler oluyolar

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben mi körüm yoksa listede Türkiye yok mu?

Hadi dedim kredi kartı bilgilerini giriyim ama yine Tunisia - Turkmenistan arasında birşey yok.

"Republic of" ile mi başlattı acaba dedim ama listeyi aradım, taradım yok.
Gmail'de anavatan Türkiye, anlayamadım doğrusu onca ülke var.

Bir dener misiniz?
Bir arkadaşa daha söyledim onda da çıkmıyor.

Türkiye'den geçerli değil mi?
Fakat haziran ayında üye oldum mesajları var.
Türkmenistan bile listedeyken Türkiye'nin olmaması şaşırtıcı.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google ödemeleri bunla yapacam dese zaten harika bir yol olur kendileri için :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5