İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yönetici şifresini değiştirme

rserit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Bir sistem geliştiriyorum. Yabancı bir sistem, Türkçeye çevirdim. Kullanıyorum. Sistemin yönetim panelinde yönetici şifresi değiştirme alanı var. Aşağıdaki gibi.
1zeayo4.png

Şimdi, buradan şifreyi değiştiriyorum. Yeni şifremi yazıyorum ve onaylıyorum. Değiştir dediğim zaman, Şifre başarıyla değiştirildi yazıyor. Bende çıkış yapıyorum, tekrar giriş yapacağım. Ancak yeni şifrem ile giriş yapmıyor. Eski şifrem ile giriş yapıyor.

Şifre değiştirme kodları şunlar:

Kod:
<?php
					if(!isset($_POST['ndrysho'])) {
					echo '<form id="ndrysho" name="ndrysho" method="post" action="#">
							<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
							  <tr><td style="padding: 5px;">Yeni sifre:</td>
								<td style="padding: 5px;"><input name="fjalekalimi" type="password" id="fjalekalimi" /></td>    </tr>
							  <tr><td style="padding: 5px;">Sifreyi tekrar girin:</td>
								<td style="padding: 5px;"><input name="kfjalekalimi" type="password" id="kfjalekalimi" /></td></tr>
							  <tr><td style="padding: 5px;"> </td>
								<td style="padding: 5px;"><input name="ndrysho" type="submit" id="ndrysho" value="Parolayi degistir" /></td></tr></table>
								</form>'; } else {
					if(strlen($_POST['fjalekalimi'])<6) { echo 'Şifre 6 karakterden kısa olamaz.'; $gabim=1; }
					if($_POST['fjalekalimi']!=$_POST['kfjalekalimi']) { echo 'Lütfen parola girin.'; } else
					if($_POST['fjalekalimi']==$_POST['kfjalekalimi'] && !isset($gabim) ) {
					$veprimi = "UPDATE admin SET fjalekalimi='".md5($_POST['fjalekalimi'])."' WHERE admin='admin'";
					$get_r= mysql_query($veprimi,$lidhja) or die (mysql_error($lidhja));
					echo 'Parola başarıyla değiştirildi.';	}	}					
					?>

fjalekalimi, şifre anlamına geliyor. burada bildiğimiz update işlevini kullandı. Sql'deki admin tablosu şöyle:
344txzt.png

Gördüğünüz gibi. Ancak ''Parolayı değiştir'' butonundaki işlevde ''id="ndrysho"'' diyor. Yani veritabanındaki ndrysho adlo tabloya gitmesini söylüyor. Böyle bir tablo yok. Bunu geçtim, şifreyi değiştirdiğini söylemesi de garip.
Acaba şifreyi nasıl değiştirebilirim, sorun nerede?
Teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
$veprimi = "UPDATE admin SET fjalekalimi='".md5($_POST['fjalekalimi'])."' WHERE admin='dogusele'";

kullanıcı adını değiştirmişsin.

rserit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$veprimi = "UPDATE admin SET fjalekalimi='".md5($_POST['fjalekalimi'])."' WHERE admin='dogusele'";

kullanıcı adını değiştirmişsin.

Yanıtını vermeden önce çözdüm. Kullanıcı adı yerine admin yazınca (tablo adı oluyor) zannetmiştim. dalgınlık işte. eyvallah dostum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5