İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Yönetime tavsiyeler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

# MujaHeed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.
Bir diğer webmaster forumunda aktif olarak ticaret yapıyordum, 1 aylık uzaklaştırma alınca uzun süredir girmediğim iyinet'e bir gireyim dedim. Samimi söylüyorum burası daha az aktif belki ama ortam daha sağlam. Onaylı üye projesi, e-dergi gibi ve yarışmalarla güvenilir bir ortam sağlamaya çalışıyorsunuz, tebrik ediyorum. Bu meyanda benim de size bir kaç önerim olacak:

• Aman aktif olalım, aman herkes bizim sitemize girsin gibi düşünmeyin. Az olsun öz olsun.
  • Dolandırıcılık. Buna karşı kesinlikle önlemler almanız gerek. Onaylı üye olayı güzel, çok mantıklı. Yalnız üye onaylı mı değil mi biraz zor anlaşılıyor, kullanılan rank resmi çok basit. Oraya yeşil bi tik işareti giderdi doğrusu. Ayrıca üyenin nicki de yeşil renk olursa mesela hoş olur, insanlar kolayca ayırabilir.
  • Gereksiz üyeler temizlenebilir. 1 senedir giriş yapmayan tüm üyeleri silin gitsin, veritabanını şişirmeye gerek yok. (buna ben de dahilim :p )
  • digitalpoint'te bi uygulama var, google analytics'e forum üzerinden bağlanabiliyosun. o güzel bi uygulama mesela, iyinet'e girdiğimde sitemin istatistiklerine bakmak hoş olabilir. aynı şeyi uygulayabilirsiniz. veya stats.iyinet.com açılıp oraya bi sayaç scripti yazılır, forumla birleştirilir. forumda online olduğumda üstte bi yerlerde sitelerimde şuan kaç kişinin online olduğunu görebilsem hoş olurdu.
  • ticaret canlanmalı. bu forumda 5k mesajı olan üyeye bakıyorum 3 tane traderi var. insanlar ticarete teşvik edilmeli. al ver ekonomiye can ver hesabı :) şöyle bir şey de düşündüm, sahibinden/gittigidiyor/sanalpazar gibi bir ortam oluşturulup (yine iyinet subdomaininde) güvenli ticaret uygulaması yapılabilir. alıcı parayı iyinet'in hesabına geçer, onayı verdikten sonra iyinet ödemeyi satıcıya komisyon alarak yapar. komisyonu biraz düşük tuttuktan sonra insanlar sahibinden'e %5 vereceğine size %3 verir, sürümden kazanırsınız.
  • Adalet. Üyeleri adaletle yönetmelisiniz. Üyelerin fikirlerine her zaman saygı gösterilmeli, bu siyasi olsa bile. Çünkü bir diğer webmaster forumunda ben moderatörün beni keyfî olarak banladığını gördüm, neden? çünkü onun gibi düşünmüyordum. bu yanlış. cezalar hafifletilmeli, veya ban atılmadan önce üyeyi "dikkat edilmesi gereken üye" veya "uyarılmış üye" gibi bi rütbe verirsin, forumda gezer ama ticaret yaparken alıcı veya satıcılar dikkatli olur, ticaret yapması engellenebilir.
  • link alım/satım olaylarında şöyle bişey olabilir. üye foruma giriş yapıp profiline girdiğinde satın aldığı backlinkleri görür. satın aldığı kişinin nicki, linkin bulunduğu adres yazar. her saat başı cron ile sayfayı kontrol eder backlink sitede hala ekli mi diye. ekli değilse üyeye mail atar ve link satan kişiye özel mesaj çeker (link kaldırıldığı tespit edildi, linki geri eklemezseniz uzaklaştırma gibi) bu çok güzel olurdu doğrusu.. ne dersiniz?
naçizane önerilerim bunlar.. olumlu/olumsuz fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Söylediğiniz şeylerin çoğu var ama sormak istediğim şey; siyah bir adam yerine küçük yeşil bi tick işareti mi daha görünür oluyor? :)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Akıl veren çok, para veren yok. Soğan yiyor buranın sahibi, siteye kimse reklam vermiyor. Geçen beni de davet etti de yemedim ağzım kokar diye. Fakat bu fedakâr adamın kendisi günde 3 öğün soğan yiyor...

Tarkan'dan gelsin:
"Vermeeee, vermeeee, vermeeee akıl vermeeee; vereceksen mangır veeer"

Sevgiler,
Tuz Gölü'nde Kurbağa Besleyen Adam

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Başka forumdan uzaklaştırılınca gelip buraya forum yönetiminde tavsiye bulunmak..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
biz böyle iyiyiz desek?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bilgi sen istisnasın, kendine gereksiz deme, burda gereksiz biri varsa o da karluk ve ovettodur ha bide ben varım artofevil de şamaroğlanıdır ama sen gerekli bi kişisin

# MujaHeed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden 1 ay uzaklaştırıldınız?
siyasi. moderatör gibi düşünmediğim için uzaklaştırıldım. farklı düşüncelere pek müsamaha gösterilmiyor zannımca.

biz böyle iyiyiz desek?
iyiysen sıkıntı yok

Başka forumdan uzaklaştırılınca gelip buraya forum yönetiminde tavsiye bulunmak..
evet, bu adam neden aylar sonra banlandıktan sonra bu forumu hatırladı diye bi sor kendine? neden bu foruma girmedi de başka yerde takıldı? neden bu forum milletin başka platformlarda banlandıktan sonra banı açılana kadar kullandığı geçici bir yer? biraz kendinize bu soruyu sorup çözüm aramaya yönelseniz daha iyi olmaz mı? kendime sordum ben, iyinet'e neden girmiyorum diye.
kendime göre tavsiyelerde bulundum, dövseydiniz? bi kişide eyvallah kardeş güzel/kötü fikir demiyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Elle tutulur bir fikir yok.Genel olarak şunu yap bunu yap diye burada 1000 tane üye yazar herhalde.
Eski üyeleri silin diyen bir başka forum muadilinin fikirlerini dikkate almıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5