İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yönlendirme !!!

D

dk1nq

Misafir
Daha öncede sordum yine sormak istiyorum.Eğer network konusunda bilgisi olan ve bana yardımcı olabilecek biri varsa [email protected] ile iletişime geçsin lütfen...
Yapmak istediğim ; TR ve Almanya 1 er adet sunucum var.Almanyadakini TR'ye ya da TR'dekini Almanya'ya yönlendircem(hangisi olursa)Almanyaya oyun sunucu kurucam ama TR'nin pingleri olucak.Bu hangi sistem ile olur ? Portlar mı yönlencek ? Bu konuda bilgisi olan yukardaki msn ile iletişime geçsin lütfen...
Not : Bu sistemi kesinlikle çakallık için sormuyorum.Gerçekten çok merak ediyorum ve uzun zamandır araştırıyorum ve daha kesin bi sonuca varamadım.Yardımlarınızı bekliyorum , şimdiden tşk ederim herkese...
Not 2 : Ayrıca buraya niye üstüne basa basa soruyorsun diyenler olucak.Onlarda istediği yorumu yapabilir... Kesinlikle kötü bi amacım yok ve beni bilen biliyor asla dolandırıcılığım yoktur.Hatta iyi niyetim yüzünden defalarca dolandırılmışımdır !!!

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Boyle birsey mumkun degil. Gorunurde adres olarak saglasan bile paketin ulasacagi yol ve ulasmak icin harcayacagi zaman yine ayni. Mumkun olsaydi butun Amerika'daki sunucularimizi Turkiye'ye yonlendirirdik.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hocam msn de de bahsetmiştim sana yaparız ancak ip adresi

10.0.0.2

ise ping atılınca cevap veren ip

10.0.0.3 olur yada bir farklı ip olur...

D

dk1nq

Misafir
Angelo madem böle bir şey mümkün diil. www.ilkertemir.com bu adamın geçmişini oku ve şuan nerde çalıştığına bi bak.Adam bana bazı yöntemler söledi.Ama zamanı olmadığı için yardım edemiyor ve bende henüz kapsamlı bi bilgiye ulaşamadım.Ayrıca www.enderunix.org sahiplerinden Afsin ve Necati bey bu işe senelerini vermiş insanlar.bunlar bile mümkün derken nasıl mümkün olmuyo onu anlamış deilim.Bu insanlar yalan mı sölüyo :S istersen msn eklersin sana mailleri bile yollarım.Ayrıca teklan sistem mühendisi Hakan Nebioğlu bile olur dedi. daha önce bana IP forwarding , proxy , DNS , GRE tunneling , IPIP diyenler oldu ama tam olarak hangisi bilemicem.Teknoserver Semih bile olur dedi :) gerisini sen düşün. ve www.ilkertemir.com , www.enderunix.org ziyaret et bence :=)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Soylemek istedigim fiziksel adrestir. Gorunuste adresi nerede gosterirsen goster, Almanya'daki bir sunucuya buradan gonderdigim sayfa istegi, Turkiye'den Almanya'ya gidip geri donmek zorundadir. Sen sanal olarak ip'yi nerede gosterirsen goster, sayfa istegi gonderdigim yer fiziksel olarak Almanya'dir.

Ben goruntuden bahsetmiyorum, zamandan bahsediyorum. Goruntu olarak sunucularimi fiziksel olduklari yerden baska bir yerde gostermeye calismak acikcasi neye yarayacak onu da bilmiyorum.

D

dk1nq

Misafir
O zaman Nixconun yaptığı ne oluyor :) Henüz ortada kesin bişey yok.Bana hepsinin belgesini çıkarsınlar göstersinler.Daha adres koyulmadı yaw . 5 ay önce resim koycaz dediler 2 hafta sonra flan yok daha resim ? http://nixcon.networks.googlepages.com bi ziyaret et istersen... Bi tane daha vardı hitix diye bi üye araştırma yapmıştı forumda aratırsan bulursun.Açıkcası nixcon için fazla dil dökmek istemiyorum.Ama ben böle bişey olduğuna inanıyorum ve en kısa zamanda da yapıcam inş. yorumlarınızı bekliyorum ..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Angelo madem böle bir şey mümkün diil. www.ilkertemir.com bu adamın geçmişini oku ve şuan nerde çalıştığına bi bak.Adam bana bazı yöntemler söledi.Ama zamanı olmadığı için yardım edemiyor ve bende henüz kapsamlı bi bilgiye ulaşamadım.Ayrıca www.enderunix.org sahiplerinden Afsin ve Necati bey bu işe senelerini vermiş insanlar.bunlar bile mümkün derken nasıl mümkün olmuyo onu anlamış deilim.Bu insanlar yalan mı sölüyo :S istersen msn eklersin sana mailleri bile yollarım.Ayrıca teklan sistem mühendisi Hakan Nebioğlu bile olur dedi. daha önce bana IP forwarding , proxy , DNS , GRE tunneling , IPIP diyenler oldu ama tam olarak hangisi bilemicem.Teknoserver Semih bile olur dedi :) gerisini sen düşün. ve www.ilkertemir.com , www.enderunix.org ziyaret et bence :=)

e madem öğrendin neden geldin forumda yazdın?

onuda geçtim @Angelo bu konuda en doğru şeyi zaten söylemiş. Senin dediğine göre biz boşun tr lokasyonlu sunuculara abartı para ödüyoruz,

alalım çinden aylık 1$ a (hani orada herşey ucuz ya) 55 sunucu yönlendirelim türkiyeye tadından yenmesin oh oh varmı 3 kuruşa 5 köfte. Üstelik öğrendiğin yanlış bilgilerle de gelmişsin burada ahkam kesiyorsun:)

O olur dedi bu olur dedi daha sonra "şu beni dolandırcı, bu paramı geri iade etmiyor" şeklinde başlıklarınızla burada protesto açıyorsunuz. Bence siz harbiden kaşınıyorsunuz

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu attigin URL'nin teknik konustugumuz konuyla ne gibi bir alakasi var cozemedim ben. Makina fiziksel olarak neredeyse paket oraya gider. Ister daga yonlendir, ister marsa. 2 + 2 = 4. Ogrenmek istedigin buysa bunu guzel bir sekilde acikladik. Almanya ile Turkiye arasindaki ping zaman farkini zaten ciplak gozle olcemezsin. Benim makinam neredeyse oradadir, gereksiz isler bunlar.

Ogrenmek istedigin baska birseyse veya karistiricilik ise, bu forumun eski konularini biraz arastirarak yeni yazilar acmani oneriyorum. Yoksa oyuncak gibi konu acip, kitlemek icin foruma katilimda bulunmuyoruz. Dikkat edelim.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm, dk1nq kardeşim nasılsın, kusura bakma işlerimin yoğunluğundan dolayı sana cvp. yazamadım saba bahsettiğim bilg. müh. arkadaşımla görüştüm, mesleğini yapmadığı için (kendine ait başka işle ilgili bir şirketi var) bu konuda kesin bir cvp. veremedi, yani bu konuda herkesten daha fazla bilgi sahibi olan kişi yine yaptığın araştırmalar sayesinde sensin,
kendine iii bak.
Saygılar,

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bahsettiğin olayın teknik olarak mümkün olduğınu biliyorum. Angelo nun burda gözden kaçırdığı bir nokta var ama bunu ne sana özelden ne de burda söylemem. Zaten burda teknik tartışmadan önce bundaki amacın iyi niyetli ne olabilir anlamış değilim. Madem dolandırmayacaksın milletini ping senin ne işine yarayacak?

Ayrıca nixcon makinalarına ping atılmaz. Senin sorman gereken ping değil network tepkisi. Network tepkisi sanaldır, ana makinan tepki vermeden localdeki makina yanıltıcı tepki verir. Buda mümkündür ama insanları dolandırmaktan başka bir işe yaramaz. Sonunda da ortaya çıkar. Bununla ilgili büyük bir dolap çevireceksende forumlardan bu işi öğrenemezsin, gidip kendine bir network uzmanı bul bir kaç bin dolar ver sana sistemi kursun...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benim anladığım şu daha önceden arkadaş benim msn adresimede gelip aynı şeyi yapılabilecek birşey olup olmadığını sordu hatta bir sürü yazı yazmış ben yokken...
Mantık olarak yapılabilir, onun yapmak istediği şudur sanırım Türkiye ve Almanya da birer dedicated alacak Türkiye den ping atan kişilerin Türkiyedeki makinenin ping cevaplarını görmesini istiyor ama oyun sunucusunun almanyada çalışmasını istiyor, Angelo da zaten burada farklı birşey söylemiyor teknik olarak yapılabilecek birşey ama mantığında hiçbir geçerli yönü yok...
Çünkü oyun sunucusu x porttan çalışacak ve Türkiye den direkt ip ye yapılan ping sorgularında Türkiyedeki makinenin default portu sorgulanacak x port ise sadece yönlendirmede kalacak... Bana oyun sunucus olacağını söylediği için oyun sunucusu diyorum herneyse, oyun clienti ise x porttan o ip adresine istek yaptığında diğer yani almanyadaki makineye yönlendirilecek... Aslında bu iki ip arasındaki forwarding işlemi sırasında bazı paketlerde kopma olabilir, sunucu verimli çalışmayabilir yada ben sadece x portu oyun clientine gömeceğim o portu ve ip adresini kimse görmeyecek sadece ip olarak kullanacağım diyorsanda buna ne gerek var ver herhangi bir ip adresini gitsin...
Yani buradaki diğer arkadaşlarında tereddütleri benimkiler ile aynı yapılacak işin ne olduğunu bilmedikleri için tepkililer bu şekilde insanları dolandıran o kadar kişi varki e tabi herkes yoğurdu üfleyerek yiyor şimdi...

Son olarak eklemek istediğim şu gerçekten iki makine arasındaki veri kaybını neden göze alıyorsun bunu merak ediyorum... Ama söylediğin işlem yapılabilecek bir işlemdir örneğin eskiden kullandığım liquidweb de 209.59.167.147 ip adresine sahip dedicated sunucu şu an theplanetteki 74.52.140.18 ip adresine yönlendirilmiş buda bunun basit bir örneğidir... Ama niyet işte kimse seni tanımıyorsa burada işin zor insanlara karşı biraz daha yapıcı olmalısın bence : )

Kolay gelsin

D

dk1nq

Misafir
Ya isteyen istediği gibi düşünebilir.Ben dolandırmayı bırak , dolandırılan adamım.Ben Kadir Gecesi'nde doğdum.Bi insanı dolandırmak bana yakışmaz.Bu işten dolandırıcılık yapıpta tek haram para yemek nasip olmasın bana.Sizde amin diyin lütfen daha geçerli olur :) bundan sonra kim ne düşünüyorsa düşünebilir.İnşallah bu sistemi yaparsam , buraya da yazarım zaten.İsteyenlede çalışırım ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5