İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yorum almak istiyorum... (remote server managed project)

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapmayı planladığım bir projem var.
Şimdilik sadece Windows serverları kapsayacak olan "remote server managed project".

Cep telefonundan java desteğiyle ve wap sayfası üzerinden serverlarınızı yönetilebilinirliği sağlamayı düşündüğüm br proje.

Yurt dışında bu denli bir kaç büyük firma bu hizmeti sunuyor ama aylık maliyeti yüksek kanımca.

Örneğin bu proje sayesinde neler yapabileceksiniz?
Serverı yeniden başlatma,
iis i kapat/aç/yeni den başlat
dns server i kapat/aç/yeniden başlat
ftp server i kapat/aç/yeniden başlat
iis den istenilen sitelerin durdurulması
serverdaki dosyaları sil/düzenle/yeni klasör/yeni dosya aç vb.
istenilen bir programın açtırılması
cmd (komut işlemcisi)de komut yönetimi

şimdilik bu özellikleri düşünüyorum projede. eğer sizlerinde ihtiyaçlarını örenebilrisem ona göre ek özellikler hazırlamayı düşünüyorum...

yorum/istek/önerileri bekliyorum...

N

Namer

Misafir
Valla güzel bi proje açıkcası.Ama böle bişey yapılabilir mi yaw :) baya beceri ister böle bi proje.Ama ben alp'ı tanıyorsam yapar bu işi :) Ayrıca bitanede PM attım sana Alp.Bi bakarsan sevinirim.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Süper bir proje bence.Ama sadece Windows olmamalı.Linux için de hazırlanırsa çok iyi olur..

Bu arada söz verdin bana Linux için bir tane ücretsiz lisans vereceksin unutma.Bak bütün iyinet şahit :)

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle linux için bende düşündüm zaten olması şart bencede fakat oturup onun için C yazıp onu derlemek beni aşar... o konuda kendine güvenen bi arkadaş varsa beraber çalışabiliriz.

lisans konusunu 15günlük deneme paketleri dağıtmayı düşünüyorum zaten... sonuçta bi tanıtım olması şart...

hatta yeni aklıma gelen bi durumda var. server uptime oran ve durumlarnı cep telefonuna sms ile bildiri mesajları olarak yollamak.
tabiki bu durum lisans ücretlerini doğrudan pozitif bir şekilde etkileyecek...

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
direk cmd ye erişim olduktan sonra herşey yapılabilir aynı şekilde linux serverlarıda kapsıyabilir hatta linux serverlar için cok daha kolay olur diye düşünüyorum harika bi proje

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu tür bir proje bittikten sonra beta testler yapıldıktan sonra tutmaması gibi bir lüksü olucagını zannetmiyorum.. Yalnız bazı ek modüllerinde eklenmesi gerekiyor bence.. mesela windows serverlarda kullanılan belli başlı 3-4 tane kontrol paneli var bu kontrol panellerinede erişim sağlanmalı.. Helm , Plesk vb. gibi. tam olarak server sahibine hitap etmesi gerekiyor bana kalırsa sana daha ne özellikler yazarım ama işte ona orantılı olarak kasış olayları başlıyor :) ama kontrol paneline baglaman olmassa olmazlardan bence.. birde güvenlik konusunda cok hassas olman gerekiyor.. hayde rast gele ;)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada şimdi dikkatimi çekti."Server Managed Project" değil "Server Management Project" olması lazım eğer İngilizce olacaksa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5