İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yorum ve Tavsiyelerinizi Bekliyorum

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar
BocekMedya olarak şöyle bir şey düşünüyoruz.Türkiye'de hosting fiyatları yurt dışı firmalarına oranla oldukça pahalı.Buna en basit örnek dreamhost.Yüksek özelliklerdeki hosting paketini oldukça düşük fiyata veriyorlar.İnanıyorum ki Türkiye'deki büyük firmalardan daha fazla kazanıyorlar ve bir çok Türk oradan alışveriş yapıyor bizim kazanmamız gerekirken yabancı firma kazanıyor.Kısacası biz 10$lık paketten ayda 5 tane satıyorsak onlar 5$lık paketten 50-100 tane satıyorlar.1-2 gün bu konuyu düşündüm neden biz onlar gibi düşük fiyata hosting paketi satmıyoruz?Türkiye'de hosting sektörünün çok sağlam olduğu söylenemez.Forumdan da takip ediyoruz,hosting işini bırakan bırakana.Sizin yorum ve tavsiyeleriniz BöcekMedya olarak kararımızı vermemizde pay sahibi olacak.Amacımız kazanmak ve Türkiye'deki hosting sektörünü biraz da olsa diriltmek.Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılarımla
İyi Çalışmalar

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pardon ama ne kararı vermeye çalışıyorsunuz?

Zaten dipte sürünen fiyatları yurtdışıyla rekabet edecez diye daha da aşağı çekme planlarınız mı var?

Mesajınızdan böyle bir karar aşamasında olduğunuz anlaşılıyor.Fakat dreamhost tarzı yerlerin sistemini tam olarak bilmeden bu tür düşüncelere girmek anlamsız.Elmayla armut kıyaslaması yapılmış olur.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 mb web alanını 7.5 ytl'ye veren yerlere tanık oluyorum ben bu fiyatlar mı pahalı
20 gb reseller icin 30 ytl isteyenleri biliyorum bunlar mı pahalı
daha ne olacak ki host alın diye üstüne para verilmedigi kaldı bi ...

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Barış Bey sizi anladım.Aslında biraz yanlış düşündüğümün farkına vardım.Holokost güzel söylemişsinizde bu söylediğiniz hesaplar kaç gün açık kalıyor acaba merak ettim.Türkiye'de bu iş 12-13 yaşındaki çocuğun eline düşmüş.Kaç insan 2-3 kuruş daha az ödeyecem diye mağdur duruma düştü?Böyle olunca da Türk insanının Türk Firmalara güveni kalmadı ve yurt dışına yönelmeye başladı.Biraz düşündükten sonra cevabımı buldum.Aslında konuyu açmam bile hata.Herkes Türkiye'deki bu sektörün ne durumda olduğunu biliyor.Barış Bey'in dediği gibi yurt dışıyla rekabet etmenin bir lüzumu yok.Çok özür dilerim arkadaşlar konuyu açtığım için.

Saygılarımla
İyi Çalışmalar

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki bu fiyatlarla uzun vadeli hizmet alamıyorlar ama internet kullanıım yası o kadar dustu ki orta okul caglarındaki genclerde bile bir web sitesi hevesi var o yasta birisi icin onemli olan ucuz olması neticesinde harçlıgından verecek o yastaki birisi ne anlayacak hostingden :)

C

CalisanHost

Misafir
TR dede yaparsın. Çok paran vardır uygyn DC lerde var alırsın ordan 20mbit hat yaparsın bi havuz ilk baştan atarsın 10 sunucu HD leri bol sonra satarsın bol bol. cpu yüksek oldumu kapatırsın hesap veya belli bi vw yew gelince yüksek paket önerirsin. böyle devam edersin ilerde sunucu atarsın hatdını yükseltirsin. ama biraz paran olcak bunu ilk başta kurabilmen için. galiba devamı gelir :)

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet hattı fiyatları yüksek olunca insan düşünmek bile istemiyor.:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5