İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yorumları veritabanına kayıt etmiyor

CoLd!uX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi akşamlar php blog sitem için yorum entegre yaptım yorumları sayfada gösterebiliyorum yanlız sqlden ekledim çalışıyor fakat <form> ile her id e göre yorum atamıyorum ne yaptıysam sorun veriyor veritabnına eklemiyor kodlar aşağıdadır

Ayrıca yorumlarda html gibi karakterleri nasıl engelleyebiliriz
PHP:
<?php
include("vt.php");
$id=$_GET["id"];
$makalecek=mysql_fetch_array(mysql_query("select * from yazilar where id='$id'"));
$baslik=$makalecek['baslik'];
$seo=$makalecek['seo'];
$resim=$makalecek['resim'];
$meta=$makalecek['meta'];
$makale=$makalecek['yazi_metni'];
$hit=$makalecek['hit'];
$hitguncelle=mysql_query("update yazilar SET hit=hit+1 where id='$id'");
$katcek=mysql_fetch_array(mysql_query("select * from kategori where id='$katid'"));
$katadi=$katcek['katadi'];
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
if($_POST['guvenlik']=="xxx"){
$yorumekle=mysql_query("INSERT INTO `yorumlar` ( `id` , `isim` , `email` , `yorum` , `makale` , `date` , `ip` ) VALUES ( lisanssız , '".$_POST['isim']."', '".$_POST['email']."', '".$_POST['yorum']."', '".$id."', NOW() ,'".$ip."');");
}elseif($_POST['guvenlik']!=""){
echo "Güvenlik kodunu hatali girdiniz";
}
?>

buda yorumları bastıran kodlama

PHP:
<?
$sql= mysql_query("SELECT * FROM `yorumlar` WHERE `makale`='".$id."' ORDER BY `id` DESC LIMIT 0,5");
while($data = mysql_fetch_assoc($sql)) {
echo "
".$data['isim']."<br>
".$data['yorum']."<br>
".$data['date']."<br>
";
}
?>

buda form ama kayıt etmiyor

<form name="form" method="post" action="">
<input type="text" name="isim" size="75" value="">
<input type="text" name="yorum" size="75" value="">
<input type="text" name="guvenlik" size="75" value="">
<input name="gonder" type="submit" value="gonder">
</form>

herkese iyi çalışmalar..

Ugur KAZDAL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
limitte sorun var gibi .. hangi engine'ı kullanıyorsunuz emin değilim ancak benim bildiğim direk int olması gerekiyor limit değerinin, ek olarak verilen hatayı verirseniz daha net yanıt verebilirim

CryForLive

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Html olan karakterleri gizlemek derken eğer tümüyle kapatmak isterseniz
strip_tags() içine almak yeterli eğer izin vermek istedikleriniz varsa strip_tags($degisken,"<p><a>"); yapabilirsiniz veya htmlspeacialchars() kullanabilirsiniz addslashes() kullanmanızı da söylerdim ama bazı sunucularda bu kapalı olabiliyor.

$yorumekle=mysql_query("INSERT INTO yorumlar ( id , isim , email , yorum , makale , date , ip ) VALUES ( lisanssız , '.$_POST["isim"].", '.$_POST["email"].', '.$_POST["yorum"].', '.$id.', NOW() ,'$ip');");

1. nerden post ettiğiniz belli değil
2. o aralıklara post yazmak yerıne post ları bir değişkene aktarsanız daha iyi olabilirdi
3. limit olayını sadece int olarak yani 1 veya 5 gibi sayılar seçerek deneyin
4. dışarıdan id lisanssız olarak alabilirsiniz diye belirtmişsiniz dışarıdan id almaya ne gerek var bırakında veritabanı bunu kendi belirlesin auto_increment olarak verin
5. Yazımlarda çok tırnak işareti kullanmamaya çalışın siz tırnak işaretini baya abartmışsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5