İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube engel kaldırma (yapabilen varmı?)

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Türk kullanıcılara yönelik youtube video sitelerindeki videoları seyrettirmenin bir yolu varmı?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
işin garibi resimler cikiyor ama videolar gelmiyor yasak ya kalktı ve dns ler tam çözülmedi yada başka bir şey

örnek : http://img.youtube.com/vi/fOv_m0bGk1w/default.jpg

resim bende acılıyor ve bir cok arkadaşımdada acılıyor. banlı domainde bu resimde gelmemesi gerekli diye düşünüyorum ama acılıyor resim

akyaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işin garibi resimler cikiyor ama videolar gelmiyor yasak ya kalktı ve dns ler tam çözülmedi yada başka bir şey

örnek : http://img.youtube.com/vi/fOv_m0bGk1w/default.jpg

resim bende acılıyor ve bir cok arkadaşımdada acılıyor. banlı domainde bu resimde gelmemesi gerekli diye düşünüyorum ama acılıyor resim

ilk günden beri öyle, img.youtube.com farklı bir sunucu (google) üzerinden çalıştığı için telekom tarafından erişim kısıtlamasına gidilmedi, aynı şekilde i.ytimg.com adreside engellenmedi.

Soruyu soran arkadaşımın konusuna dönersek;

Evet 3-4 seçenek mevcut, bunlardan 2 sini kendi sitelerimde uyguluyorum. Fakat her durumda da sunucunun yada en azından vpsinin olması gerekir.

1. Ip proxy üzerinden videoları kullanıcıya gösterebilirsin. Bu biraz programlama bilgisi ister, sitemin birinde bu yöntemi kullanıyorum. Bu işlemi sunucuda arka planda çalışan 20Kb lik kendi yazdığım bir socket programı (exe) gerçekleştiriyor ve kendi playerımda videoyu oynatıyorum.

2. Eğer sunucunun bw limiti yüksekse kendi sunucunu proxy olarak kullanabilirsin, php için Curl, .net framework için WebRequest kütüphanelerinin kullanımıyla kendi playerında videoyu oynatabilirsin.

3. Proxy sitelerinin üzerinden (zend2, vtunnel, ktunnel) gibi flv dosyasını alıp kendi playerında oynatabilirsin. Tabi burada dikkat etmen gereken nokta hotlink ile korunan içeriği veya cookie ile korunan içeriği nasıl aşabileceğini bilmen ve uygulaman.

4. Zaten bu işi yapan siteler var, onları bulup flv adresini çözümleyip ona göre bir sistem yazıp kendi playerında göstermek.

Şu an mevcut video sitelerimde 1 ve 2 nci seçenekdeki prosedürleri uyguluyorum.

2nci seçenek için örnek verebileceğim adres: zeytechdns.net, 1 nci seçenek için adres vermiyorum çünkü flv ler kabak gibi ortada,

Not: zeytechdns.net adresindeki flv playerımda sorun olduğu için firefox ile videoları göstermeyebilir, Opera ve Ie de sorunsuz ff 2 de sorunlu.

mcloft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar ultrasurf programi ile de tum engellenen sitelere girebilirsiniz

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
PROXY sitelerinden girincede aynı durum söz konusu. RESİMLER geliyor fakat videolar gelmiyor. Sanırım youtube buna izin vermiyor. Denediğim scriptlerde de kendi flv player ımdan videoları oynatamamıştım bu da aynı olay olmalı...
Kısacası başlığı açan arkadaşa cevap - Youtube izin vermediği için bu mümkün görünmüyor.

akyaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtubeye https://www.ztunnel.com/ bu adresten girebilirsin..

'Begin Browsing' butonuna tıklaman yeterli.

Konu youtube dan video izlemek değil, videoyu kendi sitemiz üzerinden göstermek.

annudora Bu arada youtube ' nin izin vermesi veya vermemesi diye bir sorun yok. Nasıl yapabileceğinizi yukarıdaki mesajımda anlattım. Hatta kendi sitelerimden birinide örnek verdim.

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube nin izin vermesinden ziyade, proxy sitelerinin harcamış oldugu trafik/cpu oranını göze alırsak mecburen benim gibi proxy site sahipleri kısıtlamaya gidecek ve video izleme kısımlarına engel koyacaktır, çünkü izlenilen her videoda harcanan trafik direkt site sahiplerine + izleyiciye gitmekte..

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
busefer baya uzun surdu galiba acilcagida yok hatta forumlarda nezaman acilcak diye konu acanda yok millet alisti desene :) bidahaki kapanmada aman banane yaa der :)

merakli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/webmaster-genel-konular/93406-telif-hakki-festival.html#post671453

Arkadaslar biraz adice ama kusaura bakmayin herkeze vermek ve sonuc olarakta o yolunda kapanmasini istemegdigimden burda paylasamiyorum...yukardaki topic hakkinda bilgi verene private msg olarak cok basit bir yolunu ve normal blocklanmamis hizinda youtube a erisimi solicem...blof zanneden olursa eger size screencapture yapip videosunu izletirim tabi sizin izlemek istediginizi ariyip bulurken gosteririm.

hizi 1/1

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5