İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube Hastalığına Çözüm | İlacı Nisan 2010

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
:D

Yılların dile getirdiği baş ağırısı olan youtube.com giriş sorununa son noktayı koyduk en güncel ip listelerini sizler için topladik. Kesin çözüm getirdiği için sizlerle paylaşıyoruz.

Youtube Jacker gibi programları önceden kullanmış ve kurmuş olanlar bu işlemi yaparak bilgisayarındaki host ıp adreslerini değiştirmeleri gerekiyor.
Windows XP/Vista/7 işletim sistemi kullananlar aşağıdaki yolu izleyerek bilgisayarındaki host dosyasını çıkarsınlar

C: / Windows / System32 / Drivers / Etc /
Şimdi buradan winrarlı youtube giriş ipleri bulunan dosyamızı indirerek yukarıda belirtilen Etc klasörü içine kopyala yapıştır yapıyorsunuz ve değişikliklere evet diyorsunuz. Tarayıcıyı kapatıp ve Yeniden açtığınızda www.youtube.com adresine girmiş olacaksınız.
Ayrıca eğer Videoları izlerken No Response tarzı siyah yazılarla karşılaşırsanız aşağıdaki Google DNS adreslerini kullanarak bu sorunuda çözebilirsiniz.
8.8.8.8
8.8.4.4
Youtube Sorununa Çözüm Dosyasını Şimdi İndirin

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Youtube dışında bir çok siteninde IPleri sabitlenmiş durumda. Yani youtube dışında sitelerinde IPleri belirtilmiş. Ayrıca protokol belirtilerek yazılımış hatalı kayıtlarla birlikte protokol girmeden yapılmış başka hatalı girdilerde bulunuyor.

Dosya kullanıma uygun degildir. Linki kaldırıyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ayrıca google dns ler paso çöküyor buralarda hiç önermiyorum, open dns lerde tık olmuyor.

atmaca

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Open DNS kullanıyorum ben sadece sorunsuz şekilde açılıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5