İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

youtube mahkeme kararı ile yine kapatıldı

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bide iyi yanından bakın..

türkiyedeki her insan internette sansürün ne kadar kötü birşey oldugunu anlayacaktır bu şekil de... atamıza yapılan hakaret tabiki cezasız kalmamalıdır ancak bunun yöntemi bu değildir.. aslında bu bizim kamuoyu yaratmak için çok büyük bir şansımız olabilirdi.. keşke basın toplantısı yapabilicek bir resmi oluşumumuz olsaydı...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Peki şöyle yapalım. Ben burada bir topic açabilir miyim, Turco maymun diye. Ne olur, iyinet topigi siler dimi? Silmezse ne olur, içinizden bir çoğunuz bana küfür eder dimi, ben de size ederim. Bakın sansür yok ne hoş dünya. Nereye kadar özgürlük, nereye kadar sansüre karşılık dimi? Suç işlemiş olurum, ilgili topigin silinmesi yönünde kanuni yaptırım yapılır iyinete, silmezse de sitesi kapatılır. Çok doğal bir süreç bu. Aynısı Youtube için de işlemiştir. Belki iyinettekini fark etmeyebilirler ya da uzun sürebilir, Youtube'dakini hemen görüyorlar. ve de sahibinin Google olması kanunda bir muafiyet yaratmıyor maalesef.

Elli kere uyarı aldığını daha önceki olaylardan biliyoruz zaten, çok düşünmeye ya da yetkili açıklamaya ihtiyaç yok.

iyinet topici görürse silir, görmezse silmez.Başkası görür ve şikayet ederse, kimseye haber verilmeden erişim kapatılır.İlk kapamada youtube açıkladı ve flag tuşunu ortaya çıkarttı.Hatta youtubede bunun için kampanya bile başlatıldı.Ben kendi adıma en az 20 tane siyasi video için bu FLAG kullandım ve 2 ila 5 saat arasında kaldırıldı.Mahkememizin yapacağı, siteyi, kullanıcıları cezalandırmak olmamalıydı.Ülkemizin savcısı polisi, o videoyu yükleyen kişiyi öğrenebilir.Kanuni olarak bu en büyük hakkı.Yüklenen her video kayıt altında zaten.Yükleyen kişiye ceza verir, daha sonrada buna yeltenmezler.Yurt dışındaki insanların yorumu, bir kişi yine koca türkiye ' yi salladı..

Maalesefki bencede böyle.Bir dengesiz yüzünden YÜCE YOUTUBE ' mizden oluyoruz.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Türkiyede yaşadığımız için özellikle youtube a yapılan engelleme uygulamalarının, kendi sitelerinin kullanımını artırmak için bazı firmalarca desteklendiğini düşünüyorum. Aylardır wordpress.com un engelli olmasına da akıl erdiremiyorum.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Türkiyede yaşadığımız için özellikle youtube a yapılan engelleme uygulamalarının, kendi sitelerinin kullanımını artırmak için bazı firmalarca desteklendiğini düşünüyorum. Aylardır wordpress.com un engelli olmasına da akıl erdiremiyorum.

Olasılığı yüksek bir tespit :) wordpress bir hukuki süreç başlatmadımı, yasağın kalkması için ?

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence google'u da yasaklasınlar da bari toptan kaldırılsın bu internet. Çünkü google da ön belleğinde yasaklanmış sayfaları barındırıyor. Google yasaklanınca internet iptal olmuş olur ve böylece bir dünya rekoru daha kırmış oluruz. Internetin ne olduğunu bile bilmeyen adamların eline bu işi bırakırsanız olacağı bu zaten. Bu siteleri yasaklayan hakim ve savcıların arasında acaba hayatında bir kez bile internete girmiş birileri varmıdır?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ikinci baskı : siz hala Ata ve Youtube sanıyorsunuz olayı:D durmak yok yola devam..Narkoz etkisi..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ikinci baskı : siz hala Ata ve Youtube sanıyorsunuz olayı:D durmak yok yola devam..Narkoz etkisi..

neden herşeyi siyasete döküyosunuz ya. kimin ne çıkarı olacak bu işten? siyaset damarınıza işlemiş. birisi yolda elini kaldırsa siyasi propaganda olarak değerlendireceksiniz. bırakın her bişeyin altından siyaset çıkartmayı artık.. Biz buna genelde "Şüphecilik hastalığı" bir nevi şizofreni diyoruz.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
herkes işine baksın..siyasete dökme olayı değil bu..halkı bilinçlendirme ve uyandırma operasyonu..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lovemove hiç bir siten mp3 klip film barındırdıgı için kapandımı?

youtube niye kapanmıyor tepkim buna...

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yine mi?? :D

Youtube'tan video çeken sitem olmadığı ve opendns kullandığım için benim için sorun yok :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Artık heralde doğru yol bu değildi uyarmak lazımdı diyenlere bir cevap olmuştur bu açıklama.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç açmasınlar aç kapa onlarlamı uğraşcaklar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi