İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

youtube videoları ve adsense

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar youtube.com'a ait video içeriklerinden hazırlanmış bir siteye (video sitesi) adsense reklamları koyabilir miyiz? Bugünlerde adsense "telif hakkı"diyerek adsense yayıncılarının bazılarına uyarı göndermeye başlamış google.Gerçi youtube video görüntülerinin kodlarını zaten kendisi veriyor ama şüphe işte...

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar youtube.com'a ait video içeriklerinden hazırlanmış bir siteye (video sitesi) adsense reklamları koyabilir miyiz? Bugünlerde adsense "telif hakkı"diyerek adsense yayıncılarının bazılarına uyarı göndermeye başlamış google.Gerçi youtube video görüntülerinin kodlarını zaten kendisi veriyor ama şüphe işte...

haklısın...bende video sitesi hazırlıycam ama bu soru kafamı kurcalıyor...
ama birde şöyle birşey var kendime ait videoları you tube yükleyip yine kendi video sitemde youtube'dan çağırabilirim videoları...yani google bunu nereden bilecek hangi video benim hangisi değil...hostinden tasarruf etmek için olabilir...neyse hala bende bir çıkış yolu bulamadım...

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorun benimde kafamı kurcalıyor bende düşünüyorum video sitesi
ama sanırım reklam yayınlamak yasak çünkü telif hakkı hikayesi var.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorun benimde kafamı kurcalıyor bende düşünüyorum video sitesi
ama sanırım reklam yayınlamak yasak çünkü telif hakkı hikayesi var.

ancak youtube'da telif ödemiyorki, yani yüklenen videolar zaten publice açık...youtube üye oldum video yüklerken herkese açık olsunmu olmasınmı diye soruyor...yani yükleyende telif talep etmiyor....

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ancak youtube'da telif ödemiyorki, yani yüklenen videolar zaten publice açık...youtube üye oldum video yüklerken herkese açık olsunmu olmasınmı diye soruyor...yani yükleyende telif talep etmiyor....

Genelde TV kartından klip dizi falan kaydedip youtube'a atanların o eserler üzerinde pek telif hakkı olmuyor ondan talep etmiyor olabilirler :D

Şaka bir yana, Youtube, ifilm gibi video sitelerinden embed lenen video ların sorun olacağını sanmıyorum, fakat videoyu ordan alıp kendi ürünün gibi gösterirsen her türlü video telif zamazingosuna konu olabilir. Bir şikayet ederse ciddi gümleme ihtimali.

Impetus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube videolarinda telif sorunu varsa eger once sahibi kendi reklamlarini ickarir di dimi? bkz youtube daki adsense reklamlari

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazı

bu arada youtube!a yükllediğimiz videoların üzerine site ismi yazabiliyormuyuz<?

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Goole bildiğimiz kadarıyla genelde ödeme yapacağı zaman hesabı ve siteleri inceliyor.Benim siteme uyarı filan göndermedi ama...Aslında sormak lazım.Sorarsam cevabını buraya yazarım

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
GOOGLE youtube u aldı diye duydum. TELIF hakkı olayı onların işi. siteden EMBED kodu verenlerde kendileri. sorun olmamalı bence. Ayrıca su yazı yazma olayı nasıl oluyr :)

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu hususta bir mail gönderdim bakalım ne cevap gelecek.Ayrıca evet youtube google'nin artık.Kabul edip etmemeleri kendi insiyatiflerine kalmış

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google youtube yi aldıdda videolar onların değil bence hiç bi problem olcağınısanmam ama son sözü google söyler herzaman

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google youtube yi aldıdda videolar onların değil bence hiç bi problem olcağınısanmam ama son sözü google söyler herzaman

evet onların deil de onların olmayan seyleri de EMBED kodu olarak baska sitede yayınla diye link vermemeliler ozaman :) dmi ?

ya da tum linsanları kontrol eden mekanizma olusturmalilar yani onların sorunu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5