İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YTL aslında TYL mi?

F

FakirSeyyah

Misafir
YTL aslında TYL mi?

Fakir Seyyah: "Ben paradan anlarım, bu alanda iki yıl (sonunda terk etmiş olsam da) ekonomi eğitimim var. Gerçi ekonomiden anlamam. İlgi alanımda sadece ekonominin para kısmı var...
Zaten fakirliğimin başlıca hikmeti paradan anlamamdır. Paradan anlamasaydım, bugün ben de patronlarım gibi fevkalade zengin bir şahsiyet olabilirdim. Şimdi bu ne perhiz, bu ne turşu demeyin! Paradan anladığım için elime geçen her paraya bir bahane kondurur ve onu kendimden uzaklaştırmanın bir yolunu bulurum. YTL'na da kusur bulmakta gecikmedim..."
devamı için...
www.fakirseyyah.com

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Harika bir site, harika bir yazı olmus. Bastan sona okudum. Ellerinize saglik..

Z

zeynelkoc

Misafir
siteniz tasarım açısından internethaber.com un kopyası olmuş biraz daha özgün birşeyler yapabilirsiniz.

Yazınız güzel hoşumam gitti
başarılar..

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel yazmişsiniz.Tebrik ve teşekkür ederim.

F

FakirSeyyah

Misafir
Zeynelkoç haklısın, şu an yeni bir portal hazırlanıyor, bu geçici bir süre için kulanılıyor.

H

hitmp3tr_com

Misafir
yazı yanlış bence.

"türk lirası" ve "devlet bakanı" birer terimdir.

o nedenle yeni türk lirası olur. şimdi yeni türk lirası bir terim oldu.

yani bunu şöyle düşün. "teknik direktör" bu da bir terim mesela galatasaratın eski teknik direktörü derken yanlışmı sence galatasarayın teknik eski direktörümü olacak?

M

MafyaDizisi

Misafir
YTL mi TYL mi? Bence de TYL :)
Yazınızı çok beğendim sonuna kadar sıkılmadan okudum çok eğlenceli olmuş.. :)

Ayrıca bir de şöyle düşün hitmp3tr_com,
"Eski Galatasaray" Teknik Direktörü Fatih Terim olsaydı yazıdaki "Yeni Türk" Lirası tabirine uygun olurdu yani yanlış olurdu. Fakat Galatasaray "Eski Teknik Direktör"ü olduğu zaman Türk "Yeni Lira"sı tabirine uyuyor.

H

hitmp3tr_com

Misafir
kardeşim sen yazdığımı bile anlamamışsın ama anlayamazsın. gidin en iyisi Türk dili hocalarınıza sorun.

burada yeni-türk-lira ayrı 3 kelime değil.

burada "türk lirası" bir terimdir. ve bir nesneni ismidir.

bu terimin kastettiği nesnenin yenisi çıkmıştır.

ve bu "yeni türk lirası" olur.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitmp3'e katılıyorum, siz sözcük öbeklerini ayrı ayrı değerlendiremezsiniz, birleşik kelime olarak düşünmek zorundasınız bana göre de.

F

FakirSeyyah

Misafir
Türk Yeni Lirasının polemik yaratacağı göz önünde bulundurularak zaten çözüm önerileri de sunulmuştur. Birbirimizi kırmadan, güzel güzel, dış mihrak unsurlarınıda unutmadan ve de ikiye bölünmeden tartışalım ;)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
FakirSeyyah' Alıntı:
Türk Yeni Lirasının polemik yaratacağı göz önünde bulundurularak zaten çözüm önerileri de sunulmuştur. Birbirimizi kırmadan, güzel güzel, dış mihrak unsurlarınıda unutmadan ve de ikiye bölünmeden tartışalım ;)

Guzel soylemissin.
Yazi guzel, sIkIlmadan okunuyor.
Site de cok guzel.
Bende hitmp3tr_com a katiliyorum.

10 TL dendiginde 10 Turkden bahsedilmiyor.
10 YTL dendiginde de 10 Yeni Turk den bahsedilmeyecek.
10 USD denildiginde 10 Birlesmis millet de denmiyor.

Bunlar o paranin ismi.
Bu da benim fikrim...

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitmp3tr_com' Alıntı:
kardeşim sen yazdığımı bile anlamamışsın ama anlayamazsın. gidin en iyisi Türk dili hocalarınıza sorun.

burada yeni-türk-lira ayrı 3 kelime değil.

burada "türk lirası" bir terimdir. ve bir nesneni ismidir.

bu terimin kastettiği nesnenin yenisi çıkmıştır.

ve bu "yeni türk lirası" olur.

+1 evet dogru

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YTL ye TYL diyen arkadaşlar tl yi isim tamlaması olarak düşünsün ya da birleşik isim gibi düşünsün Galatasaray veya fenerbahçe kelimeleri nasıl ayrılamıyorsa TL de ayrılamaz arasına ne USA girer ne de Y :) umarım açıklayıcı olmuştur :p

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaa siz forumun icine resmen ...........

yaa siz forumun iiçne resmen ........... arkadaslar yt l- tl ile yeni acılan siteler veya webmaster genel topicleri altında bu tarz konununun ne alakası var.Harbi siz sacmalıyorsunuz.Bu tarz konuları Genel güncel konular haberler - Non technical topics news altında tartısın....yada sohbet sunucularından msn den konusun..

Saygılar

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bossek' Alıntı:
yaa siz forumun iiçne resmen ........... arkadaslar yt l- tl ile yeni acılan siteler veya webmaster genel topicleri altında bu tarz konununun ne alakası var.Harbi siz sacmalıyorsunuz.Bu tarz konuları Genel güncel konular haberler - Non technical topics news altında tartısın....yada sohbet sunucularından msn den konusun..

Saygılar

Biraz saygılı olmayi öğrenmelisin.. "saçmaladıklarını" iddia ettiğin kişiler en azından senin gibi saygısızlık yapmıyorlar..

Güncellenmiş veya yeni açilmiş bir sitenin tanitimi yapilmiş ve bu sitedeki br konu üzerine insanlar fikir beyan etmiş, bunun neresi saçmalamak???

site veya ilgili konu hakkinda bir fikrin varsa yazarsin, yoksa sadece okursun...

F

FakirSeyyah

Misafir
YTL veya TYL niye bu kadar ciddi sorun oldu, sakin olun arkadaşlar. SiteRehber.Com Arkadaşıma katılıyorum. Burada tartışılan yer yanlış değil, senin hoşuna da gitmemiş olabilir "bossek" arkadaşım, eyvallah... fakat sen beğenmedin diye formun içine etmekle suçlaman yersiz ve hatta gereksiz...

Neticede kategorisinden de anlaşılacağı üzere "keyifli gezi yazısı" bir fakir kalkmış yazmış, zenginin parasını...

Ne güzel keyifli vakit geçirmek varken niye hiddetli yorumlar yapıyorsunuz...

Esas mesele: Türk Lirası bir nesnenin adıdır. Bu nesne arkadaşların verdiği misallerle bağdaşmaz. Türk'ün parasını tanımlamak için koyduğu isimdir Lira...

Bunun için bu paraya her hangi bir tanımlama getirirken önüne getirmek doğru olmaz. Sitede konunun uzmanı arkadaşlar varsa lütfen fikir beyan etsinler.

Nasıl ki Devket Eski Bakanı doğru bir tabirse,
Türk Yeni Lirası da o kadar doğrudur.
Eğer "TürkLirası" bu şekilde birleşik yazılmış olsaydı, muhalif arkadaşların söylediği doğru olurdu. Ufak bir nüans, sıkmayın canınızı...

Öyle yada böyle Yeni Türk Lirası gerçeği var, Vatanımıza, milletimize ve hepimizin kesesine hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun...

www.fakirseyyah.com

F

FakirSeyyah

Misafir
Bana kızdınız mı? Arkadaşlar hiç yorum yazan olmamış. Ben de bütün gün dışardaydım. Merak ettim, bana kızdınız mı yoksa...

www.fakirseyyah.com

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) haydaa iyi de ne alaka

:) haydaa iyi de ne alaka.. arkadasım bos bir konusma ortada...Yani belirttim olay sitenin tanıımından cok baska mevzulara kaydıgı için böyle bir acıklama yaptım...

www.ytl.gen.tr aklınızdaki bütün sorulara yanıt veriyor.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siten güzel ve hoş olmuş.başarılarının devamını dilerim.
(Yazılar pek ilgimi çekmediği için yorum yazamayacağım, umarım kızmassın)
Sevgiler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi