İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yuh artık ringofon

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Artık bu ringofon ve affilite şeyleri sıkmaya başladı.Adamların adsenseye dadanmaları yetmedi şimdide gmail adresime spam yolluyolar.Yok 500 sms kazandınız falan filan yok kumanda reklamı falan filan.Hepside sahte adreslerden gönderildiği için bişeyde yapamıyorum adresi engelliyorum adam başka adresle gönderiyor.Sizdede durum böylemi...Çok yakında bilgisayarımıza trojan falan gönderip trojanı silmek istiyosan şu linke girip 500 sahte smse üye ol kontörlerini yiyecez diye mesajda gönderirler..Hatta superkazan super bilmemne servislerindeki üyelerin cep telefonlarımıza mesaj gönderip para kazanmaya çalışmaları gibi bunlarda cebimize mesaj gönderirler ileride..
Adamların bu yaptıkları yetmemiş bide tinyurl ile reklam veriyolar...

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çözüm belli gmail'e gelen spam id'lerini ringofon'a bildiriceksin. Adsense'yi de memnun değilsen kullanmazsın bu kadar basit. :) anlamıyorum neden sürekli bu şekilde konular açılıyor kimse size silah zoru ile adsense kullandırmıyor. Adwords'te click başı 0,01 ytl verme hakkı var kullanıcının ve de 0,01 veriyor. ( bu arada 0,01'lik reklamlar kalitesiz sitelerde çıkar )

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google AdSense başlığı burası ama konunun içeriği alakasız görünüyor :cool:

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
çözüm belli gmail'e gelen spam id'lerini ringofon'a bildiriceksin. Adsense'yi de memnun değilsen kullanmazsın bu kadar basit. :) anlamıyorum neden sürekli bu şekilde konular açılıyor kimse size silah zoru ile adsense kullandırmıyor. Adwords'te click başı 0,01 ytl verme hakkı var kullanıcının ve de 0,01 veriyor. ( bu arada 0,01'lik reklamlar kalitesiz sitelerde çıkar )

Yanlış... 0.01lik reklamlar kalitesiz sitelerde çıkmaz kaliteli sitelerdede çıkar.Çünkü adam cep reklamı veriyor ama reklamım hastane kelimesi geçen sitede görüntülensin diyor.Hastane sitesi kalitesizmi.Cepciler bütün kelimelerle yayın yapıyor zaten çünkü ceple alakası olmayan o kadar çok sitede cep reklamları çıkıyorki.Ben arabalarla ilgili blog açtım cep reklamı çıkıyor adam araba otomobil jant lastik tekerlek gibi kelimelerden yayınlıyor reklamı ;)
Ayrıca ben adsenseden memnun değilim demiyorum adamlar yüzlerce domainle adsenseye dadanmışlar bu yetmezmiş gibi bide spam mail yolluyolar..

Google AdSense başlığı burası ama konunun içeriği alakasız görünüyor :cool:

Baktım nereye açsam konuyu diye ama en uygun burayı bulabildim...

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gokhans19 günde adsense kelimesini kaçkere telafuz ediyorsun :) bu kadar bağlanma google'ye yaw sağlığına yazık

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş bu aralar AdSense üzerine yoğunlaştı ve gelir elde etme peşinde yeni üyesi galiba, heyecanlıdır normaldir ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ben bu aralar daha çok spama yoğunlaştım.Adamlar sahte adreslerden gönderdikleri için spam kutusuna gönderiyorum yine gelen kutusuna geliyo.Aynı durumu yaşayanlar varmı diye soruyosum sadece ;)
Zaten bu konuyuda önüm arkam sağım solum ringofon affilitesiyle doldu diye gönderdim...

KaLGitme.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Afedersiniz neresi trojan dolu banada gösterirmisiniz. Ben bu adamlarla uzun sure calistim, ne trojan nede baska bisey gordum.

tabiki hay hay şu an evde deyilim ama sana detaylı olarak trojenleri tespit edip yolluycam tabi şimdi çalışıyorsun ve site sahibisin bir gelirin var ama bunu kullanıcılarına nasıl yansıdıgına bak bence benim içinde önemli deyil ama kullanıcı memnuniyeti her şey

Z

Zion

Misafir
Gerçi adsense dışı mail spamlarıyla ilgili yazacağım ama ayrı topic açmaya gerek yok.

Kişisel fikrim bu spamı affiliateleri değil, bizzat ringofonun kendisi yapıyor. Zira şöyle bir şey var; Gelen spamlardan pek çoğu msn'inizde ekli birisinden geliyor ve gönderilenler kısmında mail sahibinin msn listesinin tümünü görmek mümkün. Garantiarkadaş.com'un teknik alt yapısını bilmiyorum ama bu ancak "msn inviter" diye adlandırılan, msn şifrenizi girdiğiniz taktirde herkese davetiye yollayan bi yazılımla yapılabiliyor. (Ki aynısını facebook ve türevleri de kullanıyor) Affiliatelerin garantiarkadaş veritabanına erişim hakkı olmadığına göre bunu sadece ringofonun bizzat kendisi yapabilir. Bu farkedilmesin diye de linkleri affiliate linki olarak vermesi mümkün.
Gelen mail msn listenizde bulunan şahsen tanıdığınız birisinden geldiği için buna kanma ihtimaliniz oldukça yüksek. İşte işin web etiği açısından zurnanın zırt dediği yer de burası.

Ayıp cidden o kadarı.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Gerçi adsense dışı mail spamlarıyla ilgili yazacağım ama ayrı topic açmaya gerek yok.

Kişisel fikrim bu spamı affiliateleri değil, bizzat ringofonun kendisi yapıyor. Zira şöyle bir şey var; Gelen spamlardan pek çoğu msn'inizde ekli birisinden geliyor ve gönderilenler kısmında mail sahibinin msn listesinin tümünü görmek mümkün. Garantiarkadaş.com'un teknik alt yapısını bilmiyorum ama bu ancak "msn inviter" diye adlandırılan, msn şifrenizi girdiğiniz taktirde herkese davetiye yollayan bi yazılımla yapılabiliyor. (Ki aynısını facebook ve türevleri de kullanıyor) Affiliatelerin garantiarkadaş veritabanına erişim hakkı olmadığına göre bunu sadece ringofonun bizzat kendisi yapabilir. Bu farkedilmesin diye de linkleri affiliate linki olarak vermesi mümkün.
Gelen mail msn listenizde bulunan şahsen tanıdığınız birisinden geldiği için buna kanma ihtimaliniz oldukça yüksek. İşte işin web etiği açısından zurnanın zırt dediği yer de burası.

Ayıp cidden o kadarı.

Yok msn veya diğer listelerden gelmiyor.Gönderen adresi zaten sahte. [email protected] [email protected] gibi saçma sapan sallama adreslerden geliyor.1-2 kere gönderseler hadi neysede hergün gönderiyolar spama yolluyorum hep başka adresle gönderiyolar..

Z

Zion

Misafir
Yok msn veya diğer listelerden gelmiyor.Gönderen adresi zaten sahte. [email protected] [email protected] gibi saçma sapan sallama adreslerden geliyor.1-2 kere gönderseler hadi neysede hergün gönderiyolar spama yolluyorum hep başka adresle gönderiyolar..

O adreslerden gelenlerin ringofon affiliateler olduklarını biliyorum. (Hatta kim olduklarını da biliyorum) Lakin benim söylediğim farklı. Ekşi sözlük linki vermiştim, onu da okursanız daha iyi anlayacaksınız. Bunlar basbayağı normal adresten geliyor. Daha bu sabah 2 arkadaşımdan bana geldi, tüm msn listesine de gitmiş, kendisine "bu maili ben atmadım" konulu ayrıca mail yazdırdım herkese.
Emin olun eğer birileri buna dur demezse yakında daha pek çok buna benzer şeyle karşılaşacağız.

Ama bir ihtimal daha var; ringofon'un kendisinin yapmamış olabilmesiyle ilgili:
"msn'de engelleyenleri öğrenme" siteleri de (adres vermeyeyim) bu işi yapıyor olabilir. Bu konuyu çok derinlemesine açarım, incelerim ben, çok şey de söylerim lakin gereği yok. Zira ne söylesem boş.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bana ait olan bir kontör sitesine gelen maili paylaşmak istiyordum bu başlığa nasipmiş :)

Mail: ****@hotmail.com
Ad Soyad: kadir
Telefon No: 0543 *** ** 02
Başlık: iptall
İleti: benim hattım garanti arkadaşa üye olmuştum benden köntür gidiyor iptal etme istiyoruumm

Sanırım bu ileti ortaklık programını kullanan webmaster'lara bazı şeyler anlatır.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çoğu kişinin garantiarkadaş kullanım şartlarını okumadan üye olduğunu tahmin ediyorum,sonrada başlıyor kontörler gitmeye,buna aracılık etmek şahsen ben istemiyorum,isteyenlere de saygım var benim düşüncem böyle.
Bu sıra kendi sitelerimi geçtim girdiğim her sitede bedava sms,cebe bilmem ne programını yükle şeklinde reklamlar çıkıyor hep adsense reklam alanlarinda, spamlar geliyor, kimler yapıyor bilmiyorum ama işi epey azıttılar,internet çöplüğü oluşmaya başladı sanki.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde içim kalktı 500 kontur kazandınız maillerinden. Günde en az 10 adet geliyor. Miğdem bulanıyor artık.

Reklam olayına gelince ne yazık ki evet insanlar dolandırılyor, kandırılıyor. Bizlerde bunun farkındayız ancak çözüm ben kaldırdım sen kaldırdın değil. Bu derece iyi gelir dağıtımı olduğu sürece bizler için vazgeçilmez. Ya sistemin toptan kaldırılması lazım ya da bedava kelimesinin kaldırılması.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi