İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yuh bee...SMS atın, ölmüşlerinize dua edeyim :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Din tacirine bak... SMS atın, ölmüşlerinize dua edeyim.

Fikret Gürsoy'un sunduğu 'İslam Güneşi' adlı bir programa (geçen perşembe, 17.00-19.00) rastladım, perşembe akşamı. Kendisinin hacca gittiğini, Mekke'deki izlenimlerini anlattı bir süre, dinledim. Fakat bir süre sonra mesaj karşılığı dua okuduğunun anonsunu yapınca çok şaşırdım. Arabamı sağa çektim, radyonun sesini açtım ve duyabildiklerimi not aldım.

Programı sunan Gürsoy şöyle diyordu:

'Ben hacca gittim. Dua ettim Kâbe'de. Sizlerin de ahirete intikal etmiş yakınlarınız varsa isimlerini cep telefonuyla mesaj atın. Onlar da ettiğim duanın sevabından faydalansınlar. İsimleri not alıyorum. Program sonunda yapacağım duayı bu isimlere de bağışlayacağım."

Bir süre sonra bir ilahi çalmaya başladı, daha sonra da reklama geçildi. Kaç kişinin, ölmüş anasının babasının adına mesaj karşılığı dua ettireceğini merak ettiğim için programı dinlemeye devam ettim.

ÇABUK MESAJ ÇEKİN

Gürsoy devam ediyordu:

'Burada dua yapacağımı ben Kâbe'de de söylemiştim. Zaman azalıyor, SMS'ler devam ediyor. KDS yazıp bir boşluk bırakıp ölmüşlerinizin isimlerini yazıyorsunuz, 3438'e yolluyorsunuz. Programın sonunda onlara dua edeceğiz. Bize mesaj gönderecek kardeşlerimizin ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ediyoruz. 5 dakika sonra dua başlayacak. Mesajlarınızı çabuk ulaştırırsanız biraz sonra duaya geçeceğiz.'

Bu dini değerleri kullanmak suretiyle nemalanmaktır.

Din bezirgânlığıdır.

RTÜK ve savcılığın harekete geçmesi gerekmektedir.

Peki Fikret Gürsoy kim midir?

İlahiyat Fakültesi mezunu olup Büyükşehir Belediyesi'nde 656'ya bağlı memur olarak çalışıyor.

Hürriyet-Yalçın Bayer

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında söylenecek şey yok sen söylemişsin zaten...

Ama şunu belirtmek isterim... Bir kısım insan (dini, barşörtüsünü vs) konuları ela alarak insanları etkiliyor...

Bunlar garip memleketimin garip insalnları.....

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kiyamet alemetleri degil Turkiye Alemetleri ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
insanlar nefislerinin peşinden koştugu sürecede dinide siyasetide kısacası hayatın her aşamasını istismar etmeye devem edecektir.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yasal mı ki? Dua parayla satılabilir mi? Hizmeti alamadım die dava açarsan cebrail i mi çağıracaklar bilirkişi diye, komedi..

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu arada 1 sms kaç paraya maloluyor bu kampanyada bildiğim kadarıyla bu 4 haneli nolar üceretli hatta msg başına 5 ytl diye biliyorum ben

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dua gibi kişisel bir olayı bile böyle emellere alet edilmesi gerçekten çok ayıp din ile alakası olmayan birşey..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bi de atmayanlara sövseydi o zaman seyret kıyameti :)

Dilenci diyaloğu gibi desene :)

- Allah kaza bela vermesin yavrum
-- (Kadına para vermicegin belli edilerek) Amiiin..
-(Kadının yanından geçeli 1-2 adım olmuştur bir ses gelir ... ) Allah Belanı versin !

Yuh ... U dönüşü serbest :]

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
memleketim insanı ne zaman sıkışsa ne zaman birilerini kandırmak istese başlar, din iman konularına,
bunlardan pek çoğunu canlı canlı izledim sonra ne mi oldu,
beni imansız ettiler kendilerini de mürşit.
hayret ve şaşkınlıkla izliyorum.
şakrabanlığı yapana değil, onlara inanıp para kaptıranlara hayretle bakıyorum.
ankara sitelerde bir iş adamından uyanıklardan birisi ben Allah'ım diğeride ben peygamberim şeklinde para 1 trilyonunu araklıyorlar. ( googledan biraz ararsanız belki hala ayrıntıları bulabilirsiniz. )
Memleketimde bu kadar saf varken, zengin olmak çok kolay çoook.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5