Yuh olsun!..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Mayıs 2006
Mesajlar
1,952
Reaction score
1
Konum
Nereye
İslam Konferansı Örgütü ne işe yarar? Ya da ne işe yaradı şimdiye kadar! Irak işgal edilirken ABD/İngiltere aleyhine tek bir cümle söz söyleyebildi mi? Toplanamaz, konuşamaz, hayır diyemez! Çünkü Müslüman kitlelerin değil ABD ve İngiltere’nin örgütüdür o!

Afganistan işgal edilirken de, Irak işgal edilirken de aynısını yaptılar. ABD ve İngiltere’nin önünü açtılar. İslam dünyasını uyutmak için her şeyi yaptılar. Irak’ta iç savaş, etnik savaş, mezhep savaşı projelerine kapı araladılar, destek verdiler. Filistin’deki işgali ve insanlık trajedisini yıllarca istismar ettiler; kendi halklarının öfkesini kontrol altına almak için Filistinli çocukların kanını kullandılar! ABD ve İngiltere’nin bölgesel hegemonyasının bekçiliğinden başka hiçbir rolü olmayan rejimlerini korumak için her türlü onursuzluğu sergilediler… Lübnan’a yönelik ABD-İsrail saldırısı, tüm gaddarlığı ile devam ederken S. Arabistan’ın, Mısır’ın ve Ürdün’ün saldırıdan Hizbullah’ı sorumlu tutmaları, İsrail’e karşı seslerini yükseltememeleri, ABD’yi ağızlarına bile alamamaları, Arap Birliği zirvesinde sergiledikleri tutum ne utanç verici! Beyrut harabeye dönerken onlar iktidarlarını koruma telaşı içinde kendi toplumlarına, kendi coğrafyalarına, kendi tarihlerine sövmeye devam ediyorlar. ABD/İngiliz/İsrail cephesinin istediği gibi, olayı hemen mezhep farklılığına getirdiler. Irak’taki mezhep savaşında da aynısını yapmadılar mı? İsrail’in Lübnan’a saldırısı kadar alçakça değil mi bu?

İslam Konferansı Örgütü ne işe yarar? Ya da ne işe yaradı şimdiye kadar! Irak işgal edilirken ABD/İngiltere aleyhine tek bir cümle söz söyleyebildi mi? Afganistan işgal edilirken tek bir cümle söz etti mi? Mezhep savaşları yayılırken bir kez olsun, o hiçbir işe yaramayan bitmek bilmez toplantılarının gündemine alabildi mi? Lübnan alevler içinde yanarken hepiniz sormadınız mı? Nerede bu örgüt diye?

Suudi Arabistan, ABD ile 10 miyar dolarlık silah anlaşması yaptı yine… 10 milyar değil, bir trilyon dolarlık silah da alsalar, Beyrut’a düşen bombalar onların da tepesine düşecek. ABD, İngiltere ve İsrail, ülke ülke, bölge bölge, bütün Ortadoğu’yu istila ediyor, kamplara ayırıyor, iç çatışmalara sürüklüyor. Ama onlar bunu anlamazlar, düşünemezler. Onlar küçük hesaplarla hareket ederler. Amaçlarına ulaşmak için her şeylerini satarlar. Sattılar, satıyorlar! İçinde bulunduğumuz coğrafyada yaşanan en büyük talihsizlikten söz ediyoruz. En büyük esaretten. En büyük ihanetten. Yuh olsun!..

25.7.2006 / İBRAHİM KARAGÜL / YENİ ŞAFAK
 

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Katılım
6 Kasım 2005
Mesajlar
2,564
Reaction score
0
Konum
Merkezden
yeni bir ortadoğu diye sözler geçmeye başladı üst cephelerde... işin kötü tarafı orta doğunun yüzde 80-90 lık kısmı müslüman kesim... avrupa gözünü altın topraklara dikti... bugün lübnan bombalanıyor yarın iran için hazırlıklar var... suriyeyi zaten dile bile getirmiyorlar çünkü asgeri açıdan dünya sıralamalarında son sıralarda olan bi ülke... tabi ki tüm gözlerin döndüğü Türkiye yıllardır iç olaylar içerden yapılanmalarla bir yere gelemediler ama yeni yapılandıracakları orta doğu ile müslümanı müslümana düşman edip bizide ortadan kaldırmaya gidicekler... Allah sonumuzu hayır etsin :( yazık günah ölen bebelere, masum iinsanlara müslümanlara :(
 

trextra

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Mart 2005
Mesajlar
5,290
Reaction score
0
Konum
Kadıköy
Araplar bunu ilk defa yapmıyor. Tıpkı Türkler gibi birleşemeyen ender toplumlardandır.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst