İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yuh Yani Sizce Ne Yapmalı...

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla Az Önce İnternette Gezerken Bide Ne Görüyim.
www.zuxxi.net deki akıllı www.sevdigimsin.com u nerdeyse algığı gibi sitesine koymuş. ya emeğe bukadarmı saygısızlık olru. eğer site tasarlayamıyorsan bu işe girme kardeşim. biz uğraşalım. sen kopyala yapıştır. ya hadi benzetme olsa neyse neyde. reklam banneri desen aynı, orta desen aynı. ya herşey aynı, birkaç içerik eklemiş, site yaptım die piyasaya çıkmış. ya frontpage bu kadar zormu. uğraşılmayacak kadar. hadi insan gelir bi izin ister. o da anca benim siteme biraz benzetebilir.
tamamını kopyalamaya kimin hakkı var.
bazı yerleride hiç değişmemiş zaten benim kodlar duruyo. tabi 5-6 ay önceki haliyle altaki dost siteler öyle duduyo.
ya bide en altına site kopyalanamaz yasısı koymuş. sanki kendi emeği.
sizce ne yapmalı...
yorumlarınızı bekliyorum...

ragiax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sıralar bu tip kopyalamalar çok olmaya başladı. :mad:

M

murme

Misafir
o kadarda ayni degil adam içerigi degiştirmiş ya

ayrica nette TM die bi olay pek yok özellikle TR için o açıdan yaparsa yapar tartışmanın anlami yok bence

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) valla içeriği kopyalamak zor oldugundan ansa sitenin 20 sayfasını kopyalamış.
site 500 sayfaya yakın o yüzden hepsii zor kopyalar.
ama yinede aynı site.
aslında gidip korkutsammı. mahkemeye vericem hemen tasarımı kaldır die?

S

sevdik

Misafir
Böyle bir başlık açtıgın için önce ben sana yuhhh diyorum Sevdigimsin!...

Bu başlığı açman için bir yerlere gelmiş olman ve tasarımı da tasarım emek ugrastıktan sonra kopyalansaydı yazılması lazım.

Sol menüler : fotoajans.com,eg-zotikhaber.com,2-3karı kız dominli sitede var şu medyasite adlı firma tum sitelerinde bu fontları kullanıyor telik hakkını hemen almışsın oysaki onlar bu fontu senelerce kullanıyor.

Sağ köşe ufak reklam : 1sene önce bende modachat sitesi varken o banner i ben linksehri.com sitesinde gormuştum.

reklam ver bölümü hakkında yorum yapmak dahi istemiyorum sen mynet gibi site olmuşsun haberimiz yokmuş.

Dost sitelere : Once oraya güzel bir "style.css" dosyası ekle linkler çok kötü duruyor Kötü durmasından çok o linklerdeki çoğu kişi MSN emden yakın arkadaşlarım.

Oke sevdigimsin arkadaşim lütfen başlık açarken bir düşünün Yuhlamak puhlamak için daha çok çalışman gerekiyor Bu sözlerimi de kötü anlamda düşünme Sadece bazı şeyleri unutmaman ve "tasarım" kelimesinin ne anlama geldigini biraz öğrenmen gerekiyor. Yoksa burda hepimiz tasarımcı diye gezecez oysaki değiliz.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SeVDiGiMSiN' Alıntı:
:) valla içeriği kopyalamak zor oldugundan ansa sitenin 20 sayfasını kopyalamış.
site 500 sayfaya yakın o yüzden hepsii zor kopyalar.
ama yinede aynı site.
aslında gidip korkutsammı. mahkemeye vericem hemen tasarımı kaldır die?

yanılıyorsun :) içerik kopyalamak basit ama ne geregi var.. gerekli program elindeyse yahoo.com u bile kopyalarsın.. sadece adresi yazman yeterli program senin icin butun her şeyi emip bilgisayarına kaydededer.. ama hırsızlıktan baska bişey deil.. en güzeli kendin yap kendin ye.

B

besturk.net

Misafir
Bence abartıyorsunuz...
Bence o arkadaş yeni ve bişeyleri ebook okuyarak değilde böyle öğrenmeye çalışıyor.
Zaten o kadarda emek harcanmış bir site değil.
Bırakın çalsın ve çalarkende bazı şeyleri değiştirmek için bikaç birşey öğrensin...
Yıllar önce bende böyle öğrenmiştim bilmiyorum sizler nasıl öğrendiniz...

S

sevdik

Misafir
ben hala böyle ogreniyorum ki baya gelişme aldım Sonucta oncden "br" nin satır atla oldugunu bilmiyorum ama ogrendim.

Cafeden girdigim içinde oyle program filan da yok Belki güleniniz olacak frontpage yi anlamadıgım için zamanında inanın "Not Defteri" ile kodları açıp düzenliyordum Halada oyle yapıyorum ama neler değişti hayatımda

resimleri www.visualphoto.com dan almayı ogrendim
asp ve php ile iletisim/tavsiye forumu kurmayı ogrendim
hit yapmayı yardım etmeyi öğrendim

Geldiğim yeri unutmayarak kimseyi küçük düşürmek istemedim sevdigimsin.com un sitesi oyle emek ile filan harcanmıs olabilir ama aşırı değil

Eğer aşırı emek harcasaydı Demek ki ben 2,000içerikli sayfayı "Not Defteri" ile açıp kodları değiştiren bunları yukle cikar sil yaparken aylarimi harcadigim orta seviyedeki sitelerim Çok değerli olurdu Ki değil...

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:
ben hala böyle ogreniyorum ki baya gelişme aldım Sonucta oncden "br" nin satır atla oldugunu bilmiyorum ama ogrendim.

Cafeden girdigim içinde oyle program filan da yok Belki güleniniz olacak frontpage yi anlamadıgım için zamanında inanın "Not Defteri" ile kodları açıp düzenliyordum Halada oyle yapıyorum ama neler değişti hayatımda

resimleri www.visualphoto.com dan almayı ogrendim
asp ve php ile iletisim/tavsiye forumu kurmayı ogrendim
hit yapmayı yardım etmeyi öğrendim

Geldiğim yeri unutmayarak kimseyi küçük düşürmek istemedim sevdigimsin.com un sitesi oyle emek ile filan harcanmıs olabilir ama aşırı değil

Eğer aşırı emek harcasaydı Demek ki ben 2,000içerikli sayfayı "Not Defteri" ile açıp kodları değiştiren bunları yukle cikar sil yaparken aylarimi harcadigim orta seviyedeki sitelerim Çok değerli olurdu Ki değil...

Eğer işler o boyuta gelebiliryosa ve sen sevdigimsin hakında bir yorum yapabiliyorsan sitendeki resimler icerikler vs baska siteden olmaması gerekiyor dimi... www.mikser.com adresinden üstteki resimleri güzelce almıssın tebrikler www.maksimim.com/maksiclub olması lazım oradan da bağlıklar ve icerikleri almıssın bir güzel daha ne olsun öncelikle kendi ayıbını örtüceksin sonra baskalarına bu şekilde yorum yapıcaksın diğer arkadasların dediği gibi bu sekilde öğreniyordur.. demekki sende onun yapıtıgı gibi yapmıssın iyi calismalar..

S

sevdik

Misafir
slm

ArkadasYeri lem aptal oldugunu burda gösterme

ben yazdım benim siteler değerli değil çünkü bende resimleri sağdan soldan , not defteri ile düzenliyerek yapıyorum ben sitelerimi övmedim sadece sevdigimsin e gerekeni yazdım ok.

Bişeyi anlamadan once cevap yazma ayrica benim sevsene ve bayanlar a koydugum tasarim kanald.com.tr/kadin/ daki tasarimdi sende iyi biliyorsun ilk yaptıgımda sana göstermiştim MSN den dimi ümit??

resimler de çoğu images.google.com dan oke

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:

Bu başlığı açman için bir yerlere gelmiş olman ve tasarımı da tasarım emek ugrastıktan sonra kopyalansaydı yazılması lazım.

Sol menüler : fotoajans.com,eg-zotikhaber.com,2-3karı kız dominli sitede var şu medyasite adlı firma tum sitelerinde bu fontları kullanıyor telik hakkını hemen almışsın oysaki onlar bu fontu senelerce kullanıyor.

Sağ köşe ufak reklam : 1sene önce bende modachat sitesi varken o banner i ben linksehri.com sitesinde gormuştum.

reklam ver bölümü hakkında yorum yapmak dahi istemiyorum sen mynet gibi site olmuşsun haberimiz yokmuş.

Dost sitelere : Once oraya güzel bir "style.css" dosyası ekle linkler çok kötü duruyor Kötü durmasından çok o linklerdeki çoğu kişi MSN emden yakın arkadaşlarım.

Oke sevdigimsin arkadaşim lütfen başlık açarken bir düşünün Yuhlamak puhlamak için daha çok çalışman gerekiyor Bu sözlerimi de kötü anlamda düşünme Sadece bazı şeyleri unutmaman ve "tasarım" kelimesinin ne anlama geldigini biraz öğrenmen gerekiyor. Yoksa burda hepimiz tasarımcı diye gezecez oysaki değiliz.

Bunlari yazarken Öncelikle bu yazdıklarını kendin yapmaman lazım burada hic resimleri vs baska sitelerden aldıgını göremedim hani nereye yazmıssın

dur ben söyLim üst menüleri mikser.com dan aldin

Konu başlıklarını maksimum.com/maksiclub ve aynı şekikde icerikleride buradan almıssın

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevdik dostum
sadece sevdigimsin.com benim değil

şunlara bi bak bu domainlerin hepsi benimdi.

extraonline.net
maksnet.com
kudurdu.com
chathause.com
linksehri.com
maksmp3.com
hilebul.com
world-absürt.com
saksihatun.com
turkhard.com
sevdigimsin.com
zirvedekim.com
saksarsiv.com
guzelresim.com

sanırım bu kadar.
kendi yaptığım reklam bannerini bütün sitelerimde kullanma hakkım var.
şunu unutma linksehrinde görebilirsin banneri saten ben yaptım. istediğim yere kullanırım.
ama sevdigimsin.com un tasarımını tamamen ben yaptım.
menüsü belki benzayebilir.
elbette benzettim hatta.
ama yinede o bahsettiğin şahısların sitesiyle hiç bir alakası yok menü biraz benziyor5.
ama tasarım.
sen site tasarladınmı hiç?
ben 5 senedir bu işlerle uğraşıyom.
site tasarlamak ne ki.

ama zuxxi.net ne yapmış. benim siteyi olduğu gibi indirmiş.
bu gün tasarımlar birbirine benzetilebilir. ama KOPYANALAMAZ.
Menüler birbirine benzetilebilir.
AMA SİTE NEREDEYSE TAMAMEN AYNI KOPYALANILAMAZ.
linklerre bi tıkla bakiim.
reklam seçeneklerine bi tıkla
iletişim e tıkla
aşk sorunlarına tıkla
benim sitedeki içerikler orda varsa onlarada bi tıkla.
bak bakiim
sadecemail adresleri değişmiş.
adam siteyi olduğu gibi indirmiş.

ve dediğim gibi.
sevdigimsin.com u ilk açtığım zaman chathause.com a sitenin altında destekleyen siteler diye link vermiştim.
adam bi destekleyen siteleri değiştirmemiş.
ONUDA MAKSAT DESTEKLEYEN SİTESİ OLMADIĞI İÇİNDİR.

Senin siteni bu şekilde kopyalasalar ne yaparsın.
ben süperbot u sokiim sitene senin siteni olduğu gibi indirirm.
ama ne gerek var. çok şükür sitelerim iyi durumda.
Boşa triplere girme.
Neyse Yaa.
anlayan anlıyo saten.
SAYGILAR...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sevdik' Alıntı:

Asıl Sana bi çift laf etmek lazım adamın emegi caliniyor sen gidip adama suç buluyorsun..

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ehhuhu saten sen benim siteme üye olmuşun.
ama sen saten adam gibi adam olsaydın.
üye olduğun link sitelerine kontrolden geçene kadar sitenin banneriin ekleyipte. siten benim siteme eklendiğini görünce bannerini kaldırmazdın.
Bende Farkına Varır varmaz listeden atmıştım seni Saten...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
kim kimden nasıl çalıyor.

Arkadaşlar hemen hemen herkezin sitesinde burçlar falla sevgi şiir falan var.
Hangimiz fallar hakkında kitap yazdı, hanginiz sevgi ve şiir üzerine yazılar yazdınız.
Herkez bi siteden araklıyor.

Bence boş bir tartışma. Ve bu bir hırsızlık veya çalma olayı değildir. Bu paylaşmaktır.

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok dostum disconnect içerik herkezin malıdır.
kimseye ait bi içerik yoktur.
ama tasarım.
tasarım özeldir.
benzeyebilir.
ama kesinlikle aynısı yapılamaz.
ya düşün nette gezerken bi siteye giriyorsun.
bi baktın adam bi başka isimle nerdeyse senin siteni yayınlıyo.
ben buna kızıyom işte.
ya sitesi benzesin.
yada bana bi mail atsın.
diyeceğim şey aynı.
istersen sana şablon olarak yapiim ama ufak tefek değiştiriyim.
sen site haline çevir.
nedirki sanki.
webmasterlik paylaşmaktır.
ama adam sormadan direk aynısını yapmış.(KOPLAYAMIŞ)
SAYGILAR....

M

murme

Misafir
ya sende çalmişşsin uzatma işte kendi kendini rezil etmekten zewk aliosan bilemem

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5