İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yunanlılar - Eurovision

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaw kardeşler bizim şarkımız güzel olsa herşeyi söylersiniz ama şarkımız rezalet. Bu rimi rimi ye Türkiye den bile oy kabul olsa, bizden 12 alamazdı. Niye elin yunanı versinki. Şarkıları çok güzel ve 1 aydır dinliyordum. Bayağı bir süre gerideydiler ama yinede emindim kazanacaklarından. Helal olsun güzel şarkıları.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu yarışmada sadece güzel şarkılara oy verilmiyorki birazda siyasi

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani o da var. ama sonuçta rezalet bir şarkıyla katıldık. İngilizce olmasın diye türkçe şarkı yaptılar akılları sıra. "Rimi Rimi Rey" e bir açıklama bekliyoruz TDK dan :p Güzel yurdumda herşey garip, çok garip...

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yunanistanın şarkısı çok güzeldi..ayrıca ben kıza bittim :D kız çok güzeldi valla

rs635

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
içimizden biri katılsa bu yarışmaya aşağı yukarı aynı puanı alırdı! hep gurbetçi oyu aldık, fazladan puan yok! hakkettiğimiz yerdeyiz!

S

SempatiX

Misafir
rs635' Alıntı:
içimizden biri katılsa bu yarışmaya aşağı yukarı aynı puanı alırdı! hep gurbetçi oyu aldık, fazladan puan yok! hakkettiğimiz yerdeyiz!

+100000000000

T

TurkTR

Misafir
rimi rimi'nin hazin sonu, harbiden yunanların şarkısı güzel bende kıza bittim :D

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın

trextra' Alıntı:
Yaw kardeşler bizim şarkımız güzel olsa herşeyi söylersiniz ama şarkımız rezalet. Bu rimi rimi ye Türkiye den bile oy kabul olsa, bizden 12 alamazdı. Niye elin yunanı versinki. Şarkıları çok güzel ve 1 aydır dinliyordum. Bayağı bir süre gerideydiler ama yinede emindim kazanacaklarından. Helal olsun güzel şarkıları.

Arkadaşa katılıyorum,bizim şarkımız bir şeye benzeseydi zaten hak ettiği yeri alırdı.Yunanistan'ın şarkısı gerçekten başarılıydı ve diğer şarkılardan da çok iyiydi. Siyaset tabi ki vardı,Kıbrısın Yunanistan'a oyu,Almanya'nın Türkiye'ye oyu bence siyasidir.Buradaki halklar kendilerine yakın gördüğü ülkelere oy vermiştir.
Bu arada dikkat ettiniz mi Yunanistan'ın dansı bizim karadeniz yöresi oyunlarını andırıyordu.Kültürlerimiz ve müziğimiz çok yakın.

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yunanlının şarkısını mp3 olarak 1 aydır dinliyorum süper parça bizim kisi için ise perşembenin gelişi çarşambadan bellidir .

S

SILAM

Misafir
finale katilacak yarismacilari internetten hangi siteden dinleyebilirim? Eurovision sarki yarismasini nette bilgi veren site falan?

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu yarışmanın adını niçin eurovision yerine komşuvizyon falan koymazlar ki? avrupa ile ne alakası var. ingiltere, ispanya, fransa sonunculukta, avrupanın en iyi müzik yapan ülkeleri buradayken. arnavutluk andorra malta moldovya abuzerya falanya filanya ise almış başını götürüyor.

dünkü yarışmayı kazayla seyrettim ve şunları öğrendim:

hangi ülke birbiriyle komşu.
hangi ülke de ne kadar gurbetçimiz yaşıyor.
andorra diye bir ülke varmış, yaklaşık şişlinin yarısı kadar falan.

şimdi buna göre Allah göstermesin bırakın Türkiye'yi istanbul bir küçük ülke onuda bölersek eğer avcılar, bakırköy, şişli, bayrampaşa, kadıköy gibi minik ülkecikler çıkar e biz bunların hepsindende 12 tam puan alsak birde gurbetçiler zaten 90 puan veriyor. 150 puan kafadan geldi. bir de yanlışlıkla güzel puan toplayacak bir şarkı yapıp da 3 er puan diğer ülkelerden alsak küllüm birinciyiz :)

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xmlsr' Alıntı:
bu yarışmanın adını niçin eurovision yerine komşuvizyon falan koymazlar ki? avrupa ile ne alakası var. ingiltere, ispanya, fransa sonunculukta, avrupanın en iyi müzik yapan ülkeleri buradayken. arnavutluk andorra malta moldovya abuzerya falanya filanya ise almış başını götürüyor.

dünkü yarışmayı kazayla seyrettim ve şunları öğrendim:

hangi ülke birbiriyle komşu.
hangi ülke de ne kadar gurbetçimiz yaşıyor.
andorra diye bir ülke varmış, yaklaşık şişlinin yarısı kadar falan.

şimdi buna göre Allah göstermesin bırakın Türkiye'yi istanbul bir küçük ülke onuda bölersek eğer avcılar, bakırköy, şişli, bayrampaşa, kadıköy gibi minik ülkecikler çıkar e biz bunların hepsindende 12 tam puan alsak birde gurbetçiler zaten 90 puan veriyor. 150 puan kafadan geldi. bir de yanlışlıkla güzel puan toplayacak bir şarkı yapıp da 3 er puan diğer ülkelerden alsak küllüm birinciyiz :)
Avrupada senin saydığın büyük ülkeler eurovision u takmıyor bile bi biz takıyoruz birde senin saydığın küçük ülkecikler.

S

SILAM

Misafir
http://www.eurovision.tv/archive_2004/english/history_1987_brussels.htm
burada eurovision ilk basladigi tarihten bugune tum yilin listesi var..ilk yil 14 ulke ile baslanmis.suan isi 20lerin uzerinde,gittikcede yukseliyor liste..her yila tektek baktim..turkiye ilk 1975 de girmis listeye en sonuncu sirada 19. :( ve geri kalan yillarda hep 12-15 lerin altlarinda devam etmisiz..
--------
tum yillarin videolarini izlemek isterdim..en azindan bu senekide olsa olur:)yada sertap erenerin ilk zirveye cikmamizi basaran'ki final gecesini izlemek isterdim..tr deken aklim erip tv izlemeye basladigimdan beri hic kacirmazdim eurovision sarki yarismalarini..ilk aklima gelen arzu ece nin katildigi yil geldi yil 1995 ..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
O sarkiyla 90 kusur puan aldiktan sonra hic kucuk ulkeye gitti, komsuya gitti dememize gerek yok, ayip olur, gunah olur. Fransa, Hollanda, Almanya baya bir senedir oldugu gibi yine bize tam puan veya ikincilk caktilar, hic haketmiyorken. Kibris'in 12 puanini cok gormeyelim, Yunanistan'in da bize oy verme gibi bir zorunlulugu yok ki. Gecen sene efendi gibi 6-8 puan verdiler hem yunanistan, hem kibris, su sarkiya 1 puan verilecek durum yok adamlar ne yapsin.

Biz de bu tarz guzel bir gosteri sunabilecekken, 5. sinif gazino sarkicisi gibi birisiyle igrenc bir show ve iskence bir sesle neden ciktik ona uzuluyor insan, rezil oluyor, boynu bukuk kaliyor. Artik neyin kazanacagi, hangi icerigin oy topladigi asikarken ve Turkiye bu iskenceyle bile 90 puan almisken, bu kadar gerizekali bir sarki secmedigimiz surece ilk 3te her sene bize yer var.

PS: cogu kiz makyaj guzelidir ama dun fazla makyaj yoktu bence. yanik ten, hafif cikkin burun ile 2.natalie vakasidir bu bayan. akillara ziyandir, kardes yunanistan diye haykirmak ister kalplerimiz.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaLvaDoR' Alıntı:
Avrupada senin saydığın büyük ülkeler eurovision u takmıyor bile bi biz takıyoruz birde senin saydığın küçük ülkecikler.

Takmayın işte ben de onu diyorum ağlamayın, üzülmeyin başınızı taşlara vurmayın, intihar etmeyin.. tabii ya.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5