İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yurtdisihost.com yine zor bir proje !!!

yamato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben bunu hep yapıyorum, sabahlara kadar proje kurgulayıp domain sorguluyor, bir alan adı alıp tatlı bir huzur içinde hayallere dalarak yatıyorum ama...

Sabah uyandığımda başlıyorum hindi gibi düşünmeye...

Proje güzel ama yamato arkadaşım, ahh benim canım kardeşim, aması var...sonunda nefret ettiğin o çakma sitelerden biri çıkmasın ortaya? Bu iş ekip işidir, hani ya ekip ?

Güzel ülkemizin güzel webmasterları yurtdışı hostinglere meyletmeye başlamışken onlara referans noktası olacak bir sitenin bulunması, biraz daha acemilere ödemesinden hesap aktivasyonuna kadar anlatılması, dertlerin tasaların paylaşımı vs. vs...

Bir de yabancı dil sorunu olan arkadaşların bir şekilde kandırılması, yanıltılması sonucu ortaya çıkan mağdurluklarının birlikte hareket ederek çözülmesi, en azından bir baskı gücü oluşturulabilmesi...

Bu ciddi ve sorumluluk isteyen bir proje.

Eğer ciddi bir oluşum ortaya çıkarsa ekibin içinde bulunmaya hazırım. Nasıl ciddi bir ekip? Bu mesajı okurken kodun algoritmasını veya veritabanı yapısını hayal etmeye, bu siteye ne güzel makaleler yazılabileceğini düşünmeye başlayan kişilerden oluşan bir ekip.

Reklamları nereye yerleştiriceğimizi site biterse en son birlikte düşünürüz :)

Saygılarımla...

yamato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Konuyu açalı bir buçuk yıl oldu...

Ne yazık ki en ufak bir ilerleme yok, domain kuzu gibi yatıyor...

Şöyle bir yukarıdaki mesaja bakınca da gerçekten insan "nasıl yatmasın ?" diye soruyor, biraz fazla kasılmış, insanın başlayası gelmiyor, zira biteceğine inanamıyor.

Biraz hedef küçülterek devam edilebilir.

Başlıca 3-4 firmanın bilgileri verildiği, nasıl üye olunduğu, kullananların yorumları vs. olduğu bir siteyle başlanılabilir.

Affiliate sistemiyle de gelir elde edebilir. Özellikle yurtdışı host olayının bu kadar popüler olduğu bir dönemde.

www.yurtdisihost.com "yurtdışı hosting firmaları bilgi ve paylaşım merkezi"...Başarılı olabilecek bir proje bence.

Ciddi arkadaşlardan gelebilecek olan ortaklık ve fikirlere açığım, konu halen günceldir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5