İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

zamana göre değişen css

reflex073

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba zaman göre değişen css hangi yolla yaparım php de
örneğin saat 05.00-12.00 arası css yapım 1.css 12.00-17.00 arası css yapım 2.css gibi

birde bir html dosyasını indirmek için bir buton oluşturmam lazım bu konuda bilgileri olan bana yardımcı olabilir mi

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
PHP'yi yeni yeni öğreniyorum. :) Antrenman olsun diye şu kodları yazdım.

echo tagları arasına css meta kodları gelecek. Hepsi bu kadar.

PHP:
<?php

if  ( (date("05:00") < date("H:i")) and (date("H:i") <= date("12:00")) ) {
	echo "CSS1 Devrede";
} 

elseif  ( (date("12:00") < date("H:i")) and (date("H:i") < date("17:00")) ) {
	echo "CSS2 Devrede";
} 

else {
	echo "Saat 05:00-12:00 ve 12:00-17:00 arasinda ozel bir css hizmeti veriliyor. Ve sen bunu kacirdin. :) Su anda varsayilan default.css goruntuleniyor.";
}

?>

muratsal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iki farklı css dosyası oluşturabilir ve arkadasın yazdığı gibi css leri sayfana ekleyebilirsin .

reflex073

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu tamamını bir değişkene nasıl atarım cünkü css yoluna değişken koyacağım şöyle css/<?php echo $css ?>

gibi

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
PHP:
<?php date_default_timezone_set("Europe/Istanbul"); ?>

bu kodu sayfanın en başına koyup dener misin?

reflex073

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım bana yardımcı olabilecek birileri vardır =(

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Olması lazımdı. mesela şu an saat 15:20 olduğu için bende "CSS2 Devrede" diye yazı çıkıyor.

Sende herhangi hata kodu falan mı çıkıyor?

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
merhaba hocam, kusura bakma şimdi gördüm cevaplarını. verdiğim kod bende de çalışıyor.

bende de bir sorun görünmüyor ve düzgün çalışıyor. (türkiye saatini eklemeyi unutmuşum. arkadaşın dediğini yapabilirsin.)

sürekli default.css i gösteriyorsa if ve elseif lerde bir hata yapıyorsundur. bazen tek/çift tırnak işareti bile sebep olur bu hataya. kodlamaların bir sakıncası yoksa paylaşırsan bakalım. belki css i eklerken hatalı bir işlem yapıyorsundur.

CryForLive

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
javascript ile yap anında işleme sokmasını saylar buda jquery date() fonksiyonunu araştır jquery.com bak ingilizcen varsa zaten ordan okuyarak sonuca ulaşırsın yıne php deki gibi if koşulları ile eşitleme yap hata vermez anında işleme sokar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5