İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

zidane'ın kafa atma görüntüleri

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zidane iyi yapmış materazzinin ne olduğunu biliyoruz kesin küfür etmiştir zidane da devirmiş adamı :)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
terbiyesiz, ahlaksız , gereksiz ve aptalca bir hareketti. zidane adam sanırdım şok oldum. iyi ki italya aldı. çok sevindim. fransa hiç haketmemişti. henry durmadan faul yaptılar diye kendini yerlere atıyordu. sinir oluyordum.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Materazzi , alpayı sabaha kadar dövüştürcen :)

puta madre materazzi lafını çok sevdim , yakışıyor ...

D

Dot Net

Misafir
Angelo' Alıntı:
Ilk kafasi, ilk tukurmesi, ya da ilk ahlaksizligi degil, sasirmamak lazim. Akilli oyna sen onu attir. Ayrica bu adam bu kadar neden konusuldu anlamiyorum, yillardir Real Madrid'de ense yapiyor, 1 macta oynadi diye adami Maradona filan yapiyorlardi hayret, iyi oldu, seviyesini gosterdi.
çok alakasız bir yorum bu ve çok da taraflı. umarım arkadaşların verdiği linkleri izlemişsindir. kimin ilk kafası,ilk tukurmesı yada ilk ahlaksızlığı değilmiş görmüşsündür. zidane severim, ya Allah kitap küfretti bu materazzi yada ana avrat. yoksa karıyerındeki son resmi maçı oynayan birçok kez avrupada yılın futbolcusu secilen ve insan hakları adına, insanlık adına, açlıkla mücadele adına birçok iş yapan zidane gibi bir adam bu hareketı yapmazdı. hareketın doğru bır hareket olmadıgını kabul etmekle birlikte, fınal macının gergınlığı, vücudun yorgunlugu falan gıbı sebeplerın uzerıne kışkırtılmak da bu olayı tetiklemiştir.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Ilk kafasi, ilk tukurmesi, ya da ilk ahlaksizligi degil, sasirmamak lazim. Akilli oyna sen onu attir. Ayrica bu adam bu kadar neden konusuldu anlamiyorum, yillardir Real Madrid'de ense yapiyor, 1 macta oynadi diye adami Maradona filan yapiyorlardi hayret, iyi oldu, seviyesini gosterdi.
Öyle akıllılık yapıp adam attırmak şerefli bir şey değil!! Zidane orada kupaya onurunu haysiyetini şerefini değişti. Helal olsun çok da ii yaptı , adam Zidane'nın kalçasına yapıştı tahrik etti ne yapsın !!

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
çok alakasız bir yorum bu ve çok da taraflı. umarım arkadaşların verdiği linkleri izlemişsindir. kimin ilk kafası,ilk tukurmesı yada ilk ahlaksızlığı değilmiş görmüşsündür. zidane severim, ya Allah kitap küfretti bu materazzi yada ana avrat. yoksa karıyerındeki son resmi maçı oynayan birçok kez avrupada yılın futbolcusu secilen ve insan hakları adına, insanlık adına, açlıkla mücadele adına birçok iş yapan zidane gibi bir adam bu hareketı yapmazdı. hareketın doğru bır hareket olmadıgını kabul etmekle birlikte, fınal macının gergınlığı, vücudun yorgunlugu falan gıbı sebeplerın uzerıne kışkırtılmak da bu olayı tetiklemiştir.
Materazzi İtalyan bir defans. Ve İtalya nın en büyük özelliği çok sert defanstır. Bir defans oyuncusunun yaptığı sert foulleri çok kolay bir şekilde derleyebilirsiniz. Heleki İtalyansa..

Diğer yandan Zidane ın son yıllarında herkesi biçtiğine birçok kez şahit oldum. Her sinirlendiğinde ya arkadan taban vuruyor ya direk tekme atıyor. Sinirlerine hakim olamıyorsan oynamayacaksın. Her yerde Zidane ı korumaz hakemler..

Sizce bir orta saha futbolcusunun mu tekmesi normal? defansın mı?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
<Dot.net>
Tarafli yorum yaptigimi soyluyorsun, oysa ki benim mesajlarimin hicbirinde "Ben Materazzi'yi seviyorum" yazmiyor, oysaki senin yazinda ben Zidane'i seviyorum yaziyor, tarafli yorum ne demek ayrica, herkes bir tarafi tutmakta ozgur. Ben bugunun yorumunu yapiyorum, gecmiste Materazzi cok iyi bir oyuncuydu, ben onu cok severim, Zidane ise igrenc bir adamdir demiyorum. Dun yapilan hareketin ahlaksizlik ve serefsizlik oldugunu dusunuyorum. Herseyden once buradaki arkadaslar olayi girgir olarak degerlendirse de, bir insanin "kalbine" kafa atilmaz. Futbolda sinirle kizginlikla hersey yapilabilir, benim takildigim nokta bir insanin kalbine kafa atilmasidir. Dovus sporu yapanlar bilirler, oldurucu bir kac nokta vardir, bogazdaki dugum, kalp bunlardan en onemlileridir ve anlik basinc ile bir insanin hayati sona erebilir.

Aclikla mucadele etmesi, bilmemnesi beni ilgilendirmez, hayir isi herkesin kendine. Sahada ilk defa mi kufur ediliyor acaba, herkes sahada kufur ediyor, siz burada taraftar olurken, onlar saha icinde kufur ediyor, sonra cikip birlikte icki iciyorlar, saha da kufur edildi diye bu tarz davranista bulunulmaz. Kazanmak icin sert oynayabilirsin, bazen dozunu kacirirsin ama top oyunda yokken sen kafa atiyorsan kalbe, gelip de burada bana savunamazsin bunu.

Bu olayin sebebi olamaz, mazereti olamaz, tetikleyicisi olamaz, yaparsan rezil olursun.

Benim kisisel taraflilik bakis acima gelirsen, tabiki Zidane'i ve Fransa'yi tutmuyorum, sebebini yazdim. Senelerdir ense yapan adi sani duyulmayan adam, bir macta oyun oynadi adami Maradona yaptilar herkesin dilinden dusmedi. Brezilya demarke oynayan bir takim, adam adama basmada, dun Zidane'in kayboldugunu gorduk. Sonucta sinirlenip, tahriklere kapilip sacmaladi. Dolayisiyla benim hissiyatimda olan yerini kanitladi. Sen hala savunursun, o senin tarafindir. Kafa atmasi bunlardan bagimsizdir, kim o hareketi yapsa onu elestiririm, bunun "taraftar"likla ilgisi yok. Tarafli veya alakasiz bir yorum degil.

<Saintone>

Insanlarin serefleri, onurlari elin adaminin agzindan cikacak uc kelimede gizli olan bir hadise degil. Bunu kucuk insanlar, mahalle maclarinda yapar. Gercekten buyuk futbolcular, edepli futbolcular butun bir ulusun onlara guvendikleri anda, takim arkadaslarini, milyonlarca insani yari yolda birakip, gidip sacma sapan hareketler yapmaz.

Entellektuel gecinen bir kesim de nazi Italyanlara ancak boyle yapilir, yoksa fasist bilmemne. Yahu fasist diye nitelendirdigin bir insana cezayi, gidip kafa atmakla kesebilen bir niyet sahibi fasistin babasi degildir de nedir? Ulusal takiminda 20 tane gocmen oynatacaksin, sonra bunu elestirenler fasist olacak, oyun icinde olan davranislara topsuz alanda oldurucu darbelerle karsilik vereceksin, ondan sonra onurunu korumus olacaksin, futbol sistemini elestirmis olacaksin. Yok oyle yagma, futbol sistemini kaybettiginde elestirme, kazandiginda elestir, daha iyi olur. Ayni futbol sistemiyle Portekizi elediginde elestir, orada da kafa at. Portekizliler tahrik etmedi mi.. Yanli yayin yapip da, yazdiklarima yanli demeyin gozunuzu seveyim.

Trextra'ya bir not, 98 yilinda ki dunya kupasinda bu sahsiyet /Zidane/ gene gidip kirmizi kart gorup onemli bir macta takimini yanliz birakmistir, ornekler cogaltilabilir, youtube'a upload edilmemis olmasi bu gercegi ve zihinlerimizde kaydedilmis goruntuleri silmiyor ne yazik ki.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Memlekette her çalım atıp uzaktan gol atan seviliyor. Hagi de çok seviliyor hala. Ama her maç attığı dirsekler, Tükürükleri, Küfürleri unutuluyor. Taraftarlık bir yere kadar bence.

Topun olduğu alanda foul yaparsın bile bile, hakem görüyordur bilirsin. Ama bakıpta hakemin arkasının dönük olduğunu gördün diye, dönüp kafa atarsan, heleki bütün dünyanın izlediği bir maçta yaparsan, artık o kafayla attığın goller unutulur. Öyle içtiğin sigarayla hatırlanırsın..

1821667.jpg

D

Dot Net

Misafir
Angelo' Alıntı:
<Dot.net>
Tarafli yorum yaptigimi soyluyorsun, oysa ki benim mesajlarimin hicbirinde "Ben Materazzi'yi seviyorum" yazmiyor, oysaki senin yazinda ben Zidane'i seviyorum yaziyor, tarafli yorum ne demek ayrica, herkes bir tarafi tutmakta ozgur. Ben bugunun yorumunu yapiyorum, gecmiste Materazzi cok iyi bir oyuncuydu, ben onu cok severim, Zidane ise igrenc bir adamdir demiyorum. Dun yapilan hareketin ahlaksizlik ve serefsizlik oldugunu dusunuyorum. Herseyden once buradaki arkadaslar olayi girgir olarak degerlendirse de, bir insanin "kalbine" kafa atilmaz. Futbolda sinirle kizginlikla hersey yapilabilir, benim takildigim nokta bir insanin kalbine kafa atilmasidir. Dovus sporu yapanlar bilirler, oldurucu bir kac nokta vardir, bogazdaki dugum, kalp bunlardan en onemlileridir ve anlik basinc ile bir insanin hayati sona erebilir.

Aclikla mucadele etmesi, bilmemnesi beni ilgilendirmez, hayir isi herkesin kendine. Sahada ilk defa mi kufur ediliyor acaba, herkes sahada kufur ediyor, siz burada taraftar olurken, onlar saha icinde kufur ediyor, sonra cikip birlikte icki iciyorlar, saha da kufur edildi diye bu tarz davranista bulunulmaz. Kazanmak icin sert oynayabilirsin, bazen dozunu kacirirsin ama top oyunda yokken sen kafa atiyorsan kalbe, gelip de burada bana savunamazsin bunu.

Bu olayin sebebi olamaz, mazereti olamaz, tetikleyicisi olamaz, yaparsan rezil olursun.

Benim kisisel taraflilik bakis acima gelirsen, tabiki Zidane'i ve Fransa'yi tutmuyorum, sebebini yazdim. Senelerdir ense yapan adi sani duyulmayan adam, bir macta oyun oynadi adami Maradona yaptilar herkesin dilinden dusmedi. Brezilya demarke oynayan bir takim, adam adama basmada, dun Zidane'in kayboldugunu gorduk. Sonucta sinirlenip, tahriklere kapilip sacmaladi. Dolayisiyla benim hissiyatimda olan yerini kanitladi. Sen hala savunursun, o senin tarafindir. Kafa atmasi bunlardan bagimsizdir, kim o hareketi yapsa onu elestiririm, bunun "taraftar"likla ilgisi yok. Tarafli veya alakasiz bir yorum degil.

ben en azından zidane ı seviyorum diyerek taraflı oldugumu açıkça söylüyorum :) ayrıca senın söyledıgın bazı şeyleri ( hareketın kabul edilir bir hareket olmadıgını) da kabul ediyorum. ancak şunu unutma ki futbolcularda birer insan. ben orada olsaydım belkide o anda bende o hareketı yapardım. daha sonradan düşündüğümdede kendime yakıştıramazdım. bu ayrı. benım demek ıstedıgım materazzı nın de çok sağlam pabuç olmadığı.

Aclikla mucadele etmesi, bilmemnesi beni ilgilendirmez, hayir isi herkesin kendine""" demişsin. eğer bu mantaliteyle düşünülecekse beni de zidane'nın materazzinin kalbine kafa atması, kalbinin durması ilgilendırmez derım. çünkü ben zidaneın yaptıgı hayır işlerini anlatarak onun insani ölçülerini sergiledim sana. insancıl bır adam oldugunu göstermeye calıştım. bunun nedenı, böyle insancıl bir adamın bu hareketı yapması çok extrem bır durumdur demek ıstememdı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Beni ilgilendirmezin anlami, bu konu boyutunda ilgilendirmez, ben duymadim gormedim. Gazetede sakin bir sabah okusaydim, aa ne iyi sey yapmis derdim belki, bilmiyorum, belki de demezdim, o farkli. Ilgilendirmemezligi, boylesine kotu bir davranis sergiledigi gun, yahu bu adam ne guzel bir adam aslinda bakin yardimsever de, dendigi andir. Cunku bir insanin yanlisi, dogrulariyla kapatilmaya calisilmaz. 1 dogru, 1 yanlisi goturmuyor hayatta, ve hep hatirlanan yanlislardir, ve hep yanlislarinin dogrultusunda hatirlanirsin.

D

Dot Net

Misafir
sen yanlışları hatırlamaya devam et ne dıyeyım? başarılar hayatta.
ayrıca bana sorarsan, büyük bir doğru bir yanlışı götürür.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dünya kupası finalinde Zinedine Zidane'ın kafa attığı İtalyan futbolcu Marco Materazzi, Fransız futbolcuya hakaret ettiğini itiraf etti.

İtalyan "La Gazetta dello Sport" gazetesine göre, Zidane'ın kırmızı kart görerek oyundan atılmasına yol açan olayın kahramanı Materazzi, "Formasından çekmiştim. Sonra bana dönüp alaycı alaycı konuştu. Küstahça (İstiyorsan daha sonra formayı sana vereyim) dedi. Ben de kendisine hakaret ettim" dedi.

Materazzi, bu hakaretin Fransız oyuncunun kız kardeşiyle ilgili olup olmadığı sorusuna cevap verirken, "Sahalarda her zaman defalarca duyduğumuz, ağzımızdan çıkan hakaretlerden biriydi" diye konuştu. Bazı dudak okuyucuları Materazzi'nin Zidane'ın kız kardeşi ve annesine laf attığı ve Zidane'a da "terörist" dediği yorumunu
yapmıştı.

Materazzi ise Zidane'a terörist demediğini söyledi. Zidane'ın annesine sövmediğini de belirten futbolcu, "Benim için anneler kutsaldır" dedi.

Kaynak : Mynet

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5