İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zina Suçmudur ????

T

turkerucum

Misafir
Son zamanlarda sürekli değişik kesimler tarafından gündemi
oyalayan zina'ya cezai yaptırım uygulama fikri sizce suç mudur.
Benim fikrim evli birisinin eşinin dışında birisi ile birlikte olması
suçtur ve bunun affedilecek bir şey değildir.
Bu kişilerin teşhir edilmek üzere cezai yaptırım uygulanması
gerektiğini düşünüyorum.Aksi taktirde kendi toplumumuzun
gün geçtikçe kültür ve adetlerden uzaklaşarak bilim olarak
örnek almamız gereken Avrupa ve Amerikanın hayatını örnek
almaya başlıyoruz.Belki biraz özel hayata müdehale olacak
ama küçükte olsa bir ceza verilmesinden yanayım.
Siz de düşünüyorsunuz. :confused: :confused:

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bence suç olmamalı, insan aldatıyosan bi ihtiyaçtan dolayı aldatıyordur. tabii bu işin çivisini çıkartıp abartanlarda var ama insanların özel hayatların hep özel kalmalıdır. yarın öbür gün evlendiğim insanı biriyle aldatıpta gazetelere TV lere manşet olmayı istemem.

B

burak

Misafir
Bence zina suc olmamali. Suc toplumsal duzeni bozanlara verilmelidir. Kimse aile icislerine karismamalidir.
Ama evlilik esnasinda verilen soz bozluldugu icin evliligi bitirebilir bir etken olmaya devam etmeli.
Evlenirken tek esliligi sectigini unutanlar manevi yada maddi olarak bunun acisini cekmeli.

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zina dinen suç olarak kabul edilir ve eğer her ikiside evli olup zina yaparsa ceza olarak recm uygulanır,ama günümüzdeki bazı islam ülkelerinde zine yaptığı bile tam belli olmayanlar bence sebep araştırlmadan bile recm ediliyor,önce bu işin nasıl olduğu iyice araştırılmalı ve adil bir yargılanmadan sonra gerekli ceza uygulanmalıdır.Zina suç olarak kabul edilmelidir bence,çünkü toplumu ayakta tutan en önemli unsurlardan biride ahlak,namus anlayışı.Eğer bu işi birisi yaparsa diğerleride o yaptı ben niye yapmıyayım der ve zincirleme olarak birbirini takip eder.Şu anda da toplum olarak bu tam kabul görmese de giderek ahlaki çöküntü had safhaya çıkmaya başladı.Sokaklar onun bunun kızının,bacısının peşinde dolaşan ne olduğu belirsiz kişilerle dolmaya başladı.Bu işleri yapmayana biraz sanki hayatı kendine zehir etmiş birisi gibi bakıyorlar.Gitgide kötü şeyler hem medya hemde bazı güçler tarafından iyi gösterilmeye çalışılıyor.Herşeyin bir adabı vardır,evlenirken onu mutlu edeceğine,sadık kalacağına dair söz verirken,belli bir süre sonra başka şeylerin peşide dolaşmak kimseye yakışmaz,bunu yapan eşimiz olsa sanırım tepkimiz hiçte düşük seviyede olmaz,fakat biz yaptığımızda da karşımızdaki insanın çektiği acıları farketmeyiz.Toplumun huzurlu bir şekilde idame edilmesi için bence zina ve diğer ahlaki konularda caydırıcı tedbirler uygulanmalı,Kısa bir olay daha anlatayım bununla ilgili;gerçekten yaşanmış ve bu işlere karşı önlem alınmayınca neler olduğpuna dair bir örnek;Benim küçüklüğüm rize'de geçti,yanlış hatırlamıyorsam 90 'da olması lazım,sovyet rejimi çöktüğünde özal ve o zaman yetkili rus devlet adamlarıyla sınırın açılması konusunda anlaşmaya varıldıçve sınır kapısı açıldı.merkez nüfusu 50 bin olan şehir 60-70 bini geçti,blli bir süre sonra bozulan ekonomileri ve açlık sorunları nedeniyle gece de 100$ kazanmanın hayllerini kuranlar çoık oldu ve 15-20 olan otel sayısı 2-3 senede 100'ü geçti,hızla ahlaki çöküntü başladı,bvirsürü yerde bu iş için mekanlar açıldı,ve gün geçmesin li bir aile yıkılmamış olsun ve 3-4 senede yüzlerce aile mahvoldu,ve sonra polis vs. önlemler alarak bu işin önünü kestiler,sonuçta herhangi bir engel olmaması halinde neler olabileceğine dair bir örnekti;Şu anda düşünülen isteğe bağlı zina suçu yasası bence çıkarılmalı,toplumun değer yargıları açısından destekliyorum,Türk aile yapısının bozulmaması için destekliyorum,slm.

M

MrCooL

Misafir
burak' Alıntı:
Bence zina suc olmamali. Suc toplumsal duzeni bozanlara verilmelidir. Kimse aile icislerine karismamalidir.
Ama evlilik esnasinda verilen soz bozluldugu icin evliligi bitirebilir bir etken olmaya devam etmeli.
Evlenirken tek esliligi sectigini unutanlar manevi yada maddi olarak bunun acisini cekmeli.
Yazilan en iyi anayasa mensubu oldugunuz dinin kutsal kitabidir.Cunku insanlar yazmamistir.O kitapta zina suctur.Ve ilaveten;

1. Zina ailenin ic isi degildir.
2. Toplumun yikilisi ailelerin yikilmasindan baslar.

Eger yureginde maneviyat kaldi ise Ustad Mehmet Akifin bir sozu ile mesaji bitiriyorum;
"Hangi kavimdirki kit'abina yaklastikca cihana hukmetmeye haizdir.O cihan hakimidirki kitaptan uzaklastikca kucuk bir kavim olmaya mahkumdur."

Sozum anlayana her zamanki gibi.Digerlerine bol gunesli chatler

Z

zeynelkoc

Misafir
MrCooL sana olduğu gibi katılıyorum

krake arkadaşım islamda recm diye bir olay yoktur bunu bil! o bazı kesimler tarafından saptırılmış olaylardan biridir

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence zina suçtur ve büyük günahtır.
Sosyoloji'de, bunun topluma olan etkisi de açıkça ortaya çıkmaktadır.
Zina için, detaylı bir yaptırım uygulanması gerekir(kimseyi taşlamadan). Önemli olan insanları zinadan uzak tutmaktır.Yoksa, zina olduktan sonra bir eşin diğer eşi şikayet etmesinin toplumsal açıdan hiç bir önemi yoktur.
Eğer bir ihtiyaç için aldatıyorsa da, aldattığı kişi ile birarada durmasının bir manası yoktur.

S

SempatiX

Misafir
Arkadaşlarım Zina Tabiki Şahsın İradesine Kalmış Birşeydir... Eline,Diline Deilde Beline Hakim Olamayanların İşidir... Şahsen Eger Bir Kişiyle Ben Hayatımı Birleştirmiş O Kişiyi Benim Hayat Arkadaşım Seçmişsem Yapılacak Bir Zina Her Şeyden Önce Kişinin Kendi Şerefini ve Haysiyetini Zedeleyecektir... Eger Zina Yapılacaksa İnsan Neden Kendine Başka Bir Hayat Yoldaşı Seçsin ? Bu Bir Oyndur Diyenler İse Tabiki Cezalandırılmalıdır... Yada Başka Birisine Ait Olan Bir Kadınla Beraber Olmak ? Böyle Bir Şerefsizlik Olabilir Mi ? Hadi Sen Kendi Şerefini Düşünmüyorsun Ya Karşındakinin Şerefi ? Ya Karşındaki Kişinin Erkeginin Şerefi ? Ne Olacak Bunlar... Özel Hayat Denilebilir Ama Kimse Özel Hayatı Diye Başka Bir İnsanı Aldatamaz Kimsenin Şerefine El Süremez... En Azından Milliyetçi Birisi Olaraktan Şunu Söylemek İsterim Bir Türk Bunu Yapamaz... Hiç Bir Türke Ben Bunu Yakıştıramam... Bir Cihana Hükmeden Yüce İnsanların Torunları Şerefsiz Olmak Gibi Bir Lükse Sahip Deildir Olamazlar... Saygılar Sevgiler...

T

turkerucum

Misafir
Olaya benim yaklaşımım kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi balkasına yapma anlayışıdır.Hiçbir indan bunun kendisine yapılmasını istemez o nedenle kişinin eşine karşı suç işlemiştir.Bu aile içi birşey diyeceksiniz kimse karışamaz pekala karınızı dövdüğünüzde evden attığınızda yasalar karışıyor neden aldattığı zaman aile içine karışmasın bir taraf haksızlık içinde kalıyorsa orada suç işlendiğini düşünüyorum.

M

malatyasporlu

Misafir
ben bu konu için şöyle bir şey anlatmak istiyorum....

bizim bir arkadaş var eşinden ayrılmak istiyor..
daha doğrusu ayrılar zaten 1 yıldır görmüyor eşini ne yapıyor bilmiyor bile
çocuk filan yok..

ama kadın bol nafaka istediği için ayrılmıyor ayrılamıyor...

bu yasayı duyduğunda tlf etti ben .ku yedim dedi...

halbu ki evli fakat ama kendisi bile evli olduğunu hatırlamıyor..

şimdi bu yasa çıkarsa çocuk rahibe hayatı yaşayacak :)

bence bu gibi özel durumlara ayrı yasa çıkarılmalı

ne garip iş değil mi

ab için bir sürü yasa çıkar

sonra bir yasayla tüm ab yasalarını mahvet..

başbakanın amacı ne acaba..

komünist çini ele alalım

çinde eg-zotik sitelere girene hapis bu tür siteleri yapana müebbet hapis cezası çıktı..

çinde küfürlü sms yollamak hapis cezası...

bunları yazmamın nedeni belki hükümete bir fikir(!) vermiş olurum diye...

yüce insan M.Akifin sözleri çok güzelde birde yukarıda anlattığım böyle bir durum var....

yoksa zinanın suç olup olmaması o kadar da önemli değil birde bundan önce suç değildi aile yapımız mı bozldu..

aile yapısı bozulmasın diyorsak şu magazinleri kaldıralım çünkü o magazin programları evimizin içinde zina yapıyor..

geçen yıl sanırım gülben ergenin selülitleri var mış

haberi aynen aktarıyorum...

kamera gülben hanımefendi(!) nin kalçasına(affola) kadar girer her şey meydandadır...

dış ses işte şok gülben ergenin selülitleri....

yahu resmen herif avret yerlerini gösteriyor..

bizde oturmuş bakıyoruz

neymiş hanfendinin selülitleri..

tövbe yarabbim

isterseniz önce bunları kaldırmaya başlayalım sonra aile içi olaylara burun sokma yasaları çıkaralım..

aslında ne güzel işte ihanet felan kalkıyor diye biliniyor..

fakat bir çok istisna var

afedersiniz eşinden verim alamayan , ayrı yaşayan ,eşiyle konuşmayan v.s örnekleri çoğaltmak mümkün..

aslında yazacak çok şey var ama Türk ceza kanunuda var...

tövbe yarabbim yav . ne saçma şeyler oluyo değilmi inşallah Türkiye'de de olmaz...
c.başkanımız geri postalar...

F

flashmekani8mcom

Misafir
Abi bence suç!

merhaba;

Ben zina konusunda şunu demek istiyorum tek cümle ile;

Boşanmanın en büyük nedenlerinden biri ZİNA'dır. :mad:

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gülben Ergen'in veya magazin programlarının meraklısı olan bakar ve anlatır :)
Eğer arkadaşın 1 yıl geçtiği halde sevmediği eşinden ayrılamıyorsa, bu avukatının beceriksizliğidir. :)
Kanun çıkarsa, eşlerden birisi şikayet etmediği sürece kimse kimsenin odasına dalamayacak! Ama mahkemelik durumda olan eşler için bu iyi bir fırsat olacaktır!

Zina şuanda toplum da sadece kadınlar için suçtur! Kadın zina yaptığında o.. oluyor, erkek yaptığı zaman çapkın oluyor.Ama bu çıkarılması düşünülen kanun, bu gerçeği değiştirmeyecektir!
Mutlu birliktelik güvenle başlar.Güven kaybolduğun da hertürlü ortaklık sona erer.

A

alderion

Misafir
bence bir örnek bu duruma engel olmamalı . zina büyük suç ve günahtır . Cezası ise caydırıcı olamalı ve Türk Ceza Kanununda yerini almalıdır . AB konusuna gelince her ülkenin kendine has bir takım özellikleri vardır. Namus ta Türkiye'nin yapı taşlarındandır . Sonuçta önemli olan Türkün geçmişten beri sahip olduğu yapı aileye dayanmaktadır , bu durumda zinanın cezası da hakettiği değeri almalıdır .

U

ultrAslan

Misafir
zina suç olmamalı..Hele Şu avrupa birligi müzakere tarihini verilmesini beklerken Bu Konunun Ortaya Çıkmasıda ayrıca ilginç..

M

MrCooL

Misafir
ultrAslan' Alıntı:
zina suç olmamalı..Hele Şu avrupa birligi müzakere tarihini verilmesini beklerken Bu Konunun Ortaya Çıkmasıda ayrıca ilginç..

Birazda ailemizi dusunmemiz gerekir. Avrupa birligi hersey degil.
Bu kadar mi kitaptan uzaklastik anlamiyorum.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Bende görüsümü belirteyim :)

Zina kesinlikle suc olmalidir.Zinayi suc olarak görmezsek bence toplum huzuru,ahlaki denen sey kalmaz.Zina avrupa da suc degil de bakin bakalim avrupdaki insanlarin haline(türkler haric)Aile temeli denen sey yok,adam karisini baska biriyle zina aninda yakaliyor pardon diyip cikiyor odadan :) yalan degil test edildi onaylandi yaw,arkadasimin basina geldi aynisi :)) hem komik hemde dram bir nevi ama bizi onlar degil bizi biz ilgilendirir.Avrupa ya nasil biz ahlaktan yoksun diyorsak ki gercekten öyle bizde Türkiye olarak ayni duruma düsmeyelim.

saygilar...suctur suc !

U

ulukislali

Misafir
Bence bukadar da Avrupa hakkinda önyargili olmayin.Burada senelerden beri yasayan biri olarak söylediklerinize katilmiyorum.Heryerde oldugu gibi Avrupa'da da temiz aileler var, basit aileler var. Tanidigim kac Alman aile var ve belki de bizim bir cok Türk ailesinden cok daha birbirlerine bagli,sevgi ve saygili iliskileri var. Türk gazetelerinden okuyoruz, taninmis kisilerin yasamlarini ya da chat olaylarinin kac yuvayi yiktigini, Natascha olaylarini v.s... Insan heryerde insandir. Kendisine, ailesine saygisi, sevgisi olan bir insan dünyanin neresinde olursa olsun ailesini aldatmaz, incitmez.
Yasakla, cezayla bir yere varilabilecegini zannetmiyorum. Bunlarin yerine temelden verilecek dogru bir egitimle, insanlari dogru yolda kalmaya yönlendirmek saniyorum daha dogru olur.
(Ayrica evlenecek ciftlerin kendi kararlariyla evlenmeleri, aile baskisi,zor olmamasi, ileri de bir digerinin gözünün disarda olmasini da engelleyecektir)
Herkese iyi pazarlar .

F

Ferit

Misafir
zaten zinanın suçunu yaratan verir.bence suç olmamalı.kişinin tamamen kendi iradesi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi