İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ziyaretçi ne ister?

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar, webmaster olarak yorum yaparsaniz sevinirim..

Ziyaretçi ne ister?

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sitenin amacı ne? Ona göre birşeyler söylenebilir. Mesela, hostbul.net'e giren, web hosting ister.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
tek bir konuda dolu dolu bir içerik, ve içerikle alakalı yararlı linkler, servisler ister ziyaretçi...

A

anhandfultear

Misafir
ziyaretci sadece ve sadece icerik ister. tabiiki birazda gorunum onlar icin yeterli olacaktir.

H

hitmp3tr_com

Misafir
bence tek önemli olan içerik görüntü ziyaretçi için önemli değil görüntü bizim için önemli :)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
Sitenin amacı ne? Ona göre birşeyler söylenebilir. Mesela, hostbul.net'e giren, web hosting ister.

Belli bir amaç üstüne değil, sadece ziyaretçinin iyi bir siteden ne istediği anlaminda sormuştum.

A

atakan_s

Misafir
Sitenin navigasyonunun kullanışlı olmasının gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kullanıcının gözünü boyamak için gereksiz animasyonlara yer verilmemesinin kullanıcı açısından çok daha beğenileceği tartışılmayacak bir gerçek olsa gerek.

Atakan Sünnetçioğlu

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben ayni zamanda bir ziyaretci olarak ziyaret ettigim sayfalarda sunlara dikkat ederim :D :

1-Aradigim icerik orda varmi ve o icerik iyi bir sekilde sunulmusmu.

2-Web sitenin dizayni hos mu?

3-Web sitenin kullanimi basitmi? Navigation linkeri varmi, bir sayfadan bir sayfaya gidiliyormu kolaylikla. Kafami karistirmamasi lazim.

4-Eger o siteye bir sekilde uye olacaksam kesinlikle ve kesinlikle o sitenin
gizlilik politikari (privacy) ver sitenin yapicilari hakkinda bilgiler olamali.

5-Her taraftan bir popup acilmamali.

6-Giriste hata vermemeli (mesela iyi.net bile giriste hata veriyor)

7-Hizli yuklenmeli, her browser ile calismali (netscape, explorer, opera vs)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar. Evet basit bir soruya verilen cevap ile ne kadar değerli bilgiler çıkıyor ortaya.. bu bilgiler eminimki yeni başlayan veya tecrubesi pek olmayan webmasterlar için iyi birer yol gösterici olacak..

Bende fikrimi eklemek istiyorum...

Birçok arkadaş tasarim cok önemli değil diyor, buna katilmiyorum...
içerik iyi ve doyurucu olacak, ilgili farklı sitelere linkler olacak, navigasyon kusursuz olacak, güzel bir tasarim olacak, göze mutlaka hitap etmesi gerekecek, aksi taktirde kontrast renkler kullanarak istediğin kadar en iyi içeriği sun kimse beğenmez o siteyi.. öyleki sitenin içeriğine göre renkler özel olarak seçilmeli...

U

ulukislali

Misafir
Sayfalarin cok cabuk acilmasini, bazi arkadaslarin dedigi gibi, degisik browserler'de ayni görüntüyü görmek ister. Farkli icerikler ister. Bir ekart ariyorsunuz mesela, girdiginiz 10 sayfanin 8 inde ayni kartlar. Giris sayfasini kilitleyen, bizi favorinize alin gibi sacma yazilar, pop up'lar istemez.
Kisacasi ziyaretci yaraticilik bekler. Bir konuda bilgi vereceginizi iddia eden bir siteniz varsa, yazdiklarinizin dogrulugunu, güvenilirligini, farkliligini bekler.
Ayni flash'leri eglence adi altinda site acan 10 ayri sitede görmek istemez.
Rengiyle, yazisiyla, belki koydugu kücük resimlerle uyumlu, göze de hitap eden, yormayan, zevkle bakilan site ister.

_________________________________________ www.berin.de

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Ziyaretci Ornegin Benim Sitem Bir muzik sitesi ve ziyaretci buraya geldiginde Muziklere ulasabilmek.. Rahatlik hiz ve guven olmasini ister. Kolay olmasini ister..
Tabi bu farkli icerikli sitelerde değişebilir.. Ama su son zamanda internet yolsuzlugunun artmasi kullanicilarda endise biraktigi icin sitelere girişde secicilik goze carpmaya basladi..

S

Sticks

Misafir
1 : Göze hoş gözükmesini ,
2 : İçerik ,
3 : Navigasyon ,
4 : Kullanım kolaylığı ,
5 : Unique oması (yani herkesin sunduğu değil de farklı şeyler)
6 : Eğer bir ürün veya üyelik veriliyorsa bütçeye uygun olsun ister.
7 : Güvenlik ister ,
8 : Gizlilik polikası ister ,
9 : Ordan burdan pencereler açılmasın , açılacak sa da adam gibi olsun bi kere olsn ister.
10 : arka planda öyle ses mes istemez ,, müzik olacaksa susturma özelliği olsun ister.
11 : Site içeriği neyse o olsun ister. Bir webmaster kaynağı ise site eg-zotik shop ürünleri bulunmasın ister.

eksiğim olabilir.

hotweb arkadaşım seninkileri kopya etmedim yanlış anlama aklıma ne geldiyse senin yaptığın gibi sıralandırark yazdım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5