İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ziyaretçi sayıları

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önceden internetle bu kadar yoğun ilgilenmediğim için bilmediğim bir şey var. tecrübeli arkadaşların yanıtına ihtiyacım var :p yaz aylarında kış aylarına göre ziyaretçi sayısı değişimi ne miktarda olmakta?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim gozlemlerime gore ziyaretci sayisi kisin daha fazla oluyor. Site iceriginden bagimsiz bir gozlemdir. Sohbet , Haber , Download yada farkli bir icerik olabilir. Gecenin uzun olmasi, Disaridaki soguk insanlari tv yada internete sevkedebiliyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aşağı yukarı ne kadar değişiyor bir tahmin var mı? insanların yazlıklara gitmesinden dolayı ben en az %30 civarında düşüş olduğunu tahmin ediyorum. eğer bir site şu an 3000 ziyaretçi alıyorsa, bence kışın 5000 civarı alacaktır gibi bir şey söylemek mümkün mü?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ben bunu düşünememiştim çok sağol. bu bilgi içimi rahatlattı valla, ben de düşüş olacağını tahmin ediyordum da bu kadar olacağını tahmin etmiyordum. kışa şurada ne kaldı ki :p

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence yaz aylarında ziyaretçi daha çok oluyor.

Neden ?
- Okul olduğu için kışın girmeyenler var, yazın internet cafeler full oluyor, millet sabah akşam nete giriyor.

Tabi siteniz 7-15 yaş aralığına hitap ediyorsa bu geçerli, gerisi kışın daha çok olur :)

Tabi manken siteniz varsa ve 3-4 tane değiştirdiyseniz yaz-kış farketmez ama, taş attım bakalım gelecekmi attığım taş :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gamend' Alıntı:
Bence yaz aylarında ziyaretçi daha çok oluyor.

Neden ?
- Okul olduğu için kışın girmeyenler var, yazın internet cafeler full oluyor, millet sabah akşam nete giriyor.

Tabi siteniz 7-15 yaş aralığına hitap ediyorsa bu geçerli, gerisi kışın daha çok olur

Tabi manken siteniz varsa ve 3-4 tane değiştirdiyseniz yaz-kış farketmez ama, taş attım bakalım gelecekmi attığım taş :p
internet cafede olan adam oyun oynuyor ya da msn'e giriyor valla ben internete girip yararlı site gezeni görmedim. yararlı siten var mı diye sorarsan yok :D

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ploop' Alıntı:
internet cafede olan adam oyun oynuyor ya da msn'e giriyor valla ben internete girip yararlı site gezeni görmedim. yararlı siten var mı diye sorarsan yok

Taş ne oldu taş, sen ondan haber ver, geldimi bir yerine :D

Benim toplistin yarısını senin sitelerin oluşturuyor ama hiçbirisi açık değil :p

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
maxi %50 minimumda %30 oranında kesinlikle düşüyor:)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
He he aynı durumdan bende dertliyim yaw sedo daki hitler düştü gelirler düştü.Normal sitelerinde hitlerinde büyük düşüş var.Bu sıcaklar beni vurdu tatilde yapmadım zaten o zaman kış gelsin :D

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok canım ne %30 u,
kesin %50 düşüyor..
1 ay sonra %30 artar, 2-3 ay icindede artış %50 yi bulur

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sezon luk sitelere göre değişir.. Mesela kendi 2.sayfanın ortasında çıkan bi yasakpara sitem 3500 tekil alıyordu, legalpara sezonu kapandı 800e düştü. Tekrar liglerin başlamaısıyla şimdi 1.sayfa da olduğu için tekili 5000 falan olacak.

Ama all-in-one (çöp site kısaca :p) siteleri her zaman hit alır..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu dışı (veya) içi : Bilginiz olsun diye söylüyorum.. Çok gariptir ki bir islami siteniz varsa birkaç yıllık istatistiklere göre hiç şaşmadan CUMA günleri hit sayısı haftanın diğer günlerinden hep daha fazla oluyor.

Sanırım insanlar Cuma günleri imana geliyor :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Konu dışı (veya) içi : Bilginiz olsun diye söylüyorum.. Çok gariptir ki bir islami siteniz varsa birkaç yıllık istatistiklere göre hiç şaşmadan CUMA günleri hit sayısı haftanın diğer günlerinden hep daha fazla oluyor.

Sanırım insanlar Cuma günleri imana geliyor :)
yüzde verebilir misin aşağı yukarı.. camilerde tekil hitte en az %800 artış oluyor, sitelere yansıması nasıl?

U

username

Misafir
Eğer site eğitim sitesi ise yazın 1000 olan tekil sayısı kışın 5000 e çıkıyor :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Haber sitesiyse İsrail saldırdı mı epey bi artış olur. Savaş zamanlarında siteye reklam almak için daha çok para istemeleri lazım. Durgunken reklam vermeyin.. Spor siteleri transfer zamanı ve Hafta sonları(maç olduğu zamanlar) hit artışına geçer..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ploop' Alıntı:
yüzde verebilir misin aşağı yukarı.. camilerde tekil hitte en az %800 artış oluyor, sitelere yansıması nasıl?

Piyasada çok iyi bilinen islami bir sitem vardı. Fakat islami bir siteyi özellikle forum da varsa yönetmek çok zordur. O sebeple siteyi askıya almak zorunda kaldım bir süreliğine.

Sitenin serverı değiştiği için istatistik bilgileri şuanda mevcut değil. Ben bir sene önce gördüğüm istatistikleri söylemiştim. Aklımda kalan bilgi ise bir pazartesi günü atıyorum 1000 kişi girmişse tekil cuma günü 3000 kişi giriyordu en fazla.. 4000 i bulmaz. Diğer günlerden en fazla 2-3 kat fazla yani.

Bu ülkede daha gusul abdestinin bile nasıl alındığını bilmeyen o kadar çok insan var ki : ) Cuma günleri o kadar insanın camiye akın ettiğini gördüklerinden belki araştırma isteği duyuyorlardır :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakanizm' Alıntı:
Bu ülkede daha gusul abdestinin bile nasıl alındığını bilmeyen o kadar çok insan var ki Cuma günleri o kadar insanın camiye akın ettiğini gördüklerinden belki araştırma isteği duyuyorlardır

Evet böyle zamanına göre bilgi veren siteler (hele ki google da aratınca ilk çıkacak..) belirli zamanlarda çok iş yapar. Sadece dini mevzuda değil her şeyde bunu düşünerek hareket etmek webmaster için çok iyi sonuçlar doğurur(bu mesaj daha bu işe yeni başlayanlar için, 1 aylık tecrübe ve fazlası olanlar için değil :) )

code_Select

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1999-2006 arasi onlarca site actim en yararli ziyaretciler kazanc ve potansiyel bakimindan yaz aylarindaydı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5