İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ZointsSeo Arşiv Problem-Rakam Sıralaması Yanlış ve Hepsi sadece Anasayı gösteriyor

Lebron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
S.a
Az once zoints seo kurdum. Arşiv rakamlarıda ekledim Fakat Arşiv rakamları Sıralaması yanlış. Örnek caps aşağıdadır. mesela 1 2 3 4 5 yok sonra 13 ten 150 lere atlıyor ordan başka rakamlara vs..

2. sorun ise Hangı arşiv rakamına tıklarsam tıklıyım Hepsinde anasayfa arşivi gorunuyor.

bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rakam sıralaması forum ID numarasına göre sıralanır. Mesela eğer önceden oluşturduğun forumlardan birini sildiysen o zaman o numarayı görmez.

Örneğin;

Forumu (siteyi) ilk kurduğunda "Haberler" isminde bir forum oluşturdun ve bu forumun ID numarası 1 oldu. Daha sonra sen bu "Haberler" forumunu sildin ve doğal olarak 1 numaralı forum ID'si silindi. Daha sonra tekrar aynı "Haberler" isminde bir forum oluşturdun ve bu forumun ID numarası 2 oldu. Böylece 1 numaralı forum ID numarası veritabanında olmadığı için direk 2'den başlar. Daha sonra farklı isimlerde sırayla 4 forum daha oluşturdun diyelim, bunların ID numaralarıda 3, 4, 5, 6 diye devam eder. Daha sonra bu forumları silersen, doğal olarak veritabanından 3, 4, 5, 6 forum ID numaralarıda silinecektir. Ve sen bundan sonra oluşturduğun ilk forum için 7 numaralı ID'den devam edersin. Ve o zaman bu örneğe göre sıralama şu şekilde olur: 2, 7, .....

Kısacası oradaki sayılar sitede kaç tane forum olduğuna göre değil, forumların ID numarasına göre yazıyor. Büyük ihtimalle sen sonradan oluşturduğun forumları ya da alt forumları sayfanın üst taraflarındaki kategorilere açmışsın ya da yukarılara taşımışsın. Böylece en üstten aşağıya doğru forumların ID numarası takip edilerek böyle bir düzen oluşmuş.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
2. sorununuz bendede var bende ek olarak linkler in üstüne gelindiğinde php olarak gözüküyor ve sayfalar tıklanınca gelen adres

iste-ogama-cilginligi-t1455.html?t=1455

şekline html den sonra gene devam eden şekilde çıkıyor :) sanırım tamamen hatalı bir kurulum yaptım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5