İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ZOOM X4 problemi - kullananlar !

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
zoom x4 aldım gecen gun inca omrunu doldurunca - fakat soyle bi problem yasıyorum. Her PC yi acısta admin panelinden SAVE SETTINGS yapmam gerekiyor. yoksa web erisimi olmuyor. bu neden olabilir ?

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bendeki modemdede oluyor ama pcyi açışımda değil arasıra kendisi kesiliyor kapatıp açınca düzeliyor . telekomun hatlarından kaynaklanıyor gibi geliyor bana :(

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
System Status ekranindaki bilgileri ve cihazin seri numarasinin yazili oldugu sticker uzerindeki bilgileri buraya yazarsaniz yardimci olabilirim.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ADSL Status Showtime/Data
S/W Version: Zoom GS Ver 1.0.0-42
Up Time: 0:2:53
Time: Thu Jan 01 00:47:23 1970
Time Zone: GMT
Daylight Saving Time: OFF

encapsulation vpi vci - telekomdan alınan bilgilerle aynı - status : Up

LAN status --- ETH-0 : down ve USB-0 : up

******* ZOOM X4 TKY 5551

STATUSTE bunlar yazıyor. DAYLIGHT Saving time la ilgisi olabilirmi ? her pc acısta SAVE istiyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cihazı USB slottan bağlamışsınız, Ethernetten bağlarsanız sorun çözülür.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nası yani ? hangi kabloyu nereye takıcam ? USB girisine takıyordum daha once inca modemi bole bişi olmadı :) yoksa modemin arkasındaki girişmi yanlıs ?

Hayır, USB ile takarsan kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri bilgisayarda tutar. Normalde öyle bir sorun çıkmaması gerekirdi ama belliki kurulumla ilgili bir hata var.

Ethernet ile takarsan, bilgiler modemin belleğinde kalır. Yani bilgisayar değişse bile tekrar kurmana gerek kalmaz. Ethernet kablosu telefon kablosuna benzer ama 8 pinlidir. Yani biraz daha büyüğü. Bilgisayarın arkasında da muhtemelen modemin arkasında olan girişten vardır. Modemin kutusuna bak, telefon kablosuna benzeyen ama daha büyüğü bir kablo vardır. Bir ucu telefona, bir ucu bilgisayara bağla, usb kablosunu iptal et.

Sonra ağ bağlantılarımdan, bağlantısı yanana (muhtemelen yerel ağ bağlantısı, ) çift tıkla, destek bölümüne gel, orada var sayılan ağ geçidi vardır. IP adresi muhtemelen 10.0.0.2 dir. Bunu explorer a yaz, ya da denemeye üşenme şu adrese tıkla http://10.0.0.2 kullanıcı adı ve şifre sorarsa modemle bağlantın tamamdır. Sonra içine girip kurman gerekecek. Yine muhtemelen karşına gelecek ilk ekranda form çıkacak. Kullanıcı adına xxxx@ttnet artık neyse, şifrenide yazarsın. Diğerleride genelde seçili gelir. Sorun yaşarsan yardım ederiz. Aslında daha da kolayı var.

444 0 375 ;)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
zaten 10.0.0.2 den girip SAVE SETTINGS Yapıorum her PC yi acısımda. Yoksa baglanmıyor. Ethernet olayına sıcak bakamadım sanki ayar cekmek ugrastırıcı bişi gibi :) USB den hic bole olmuodu. tuhaf geldi Zoom da bole seyler olması. Ethernet lan vs. de acmak gerekir simdi ANAKARTTAN bios mios :p ofs ofs...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
ADSL Status Showtime/Data
S/W Version: Zoom GS Ver 1.0.0-42
Up Time: 0:2:53
Time: Thu Jan 01 00:47:23 1970
Time Zone: GMT
Daylight Saving Time: OFF

encapsulation vpi vci - telekomdan alınan bilgilerle aynı - status : Up

LAN status --- ETH-0 : down ve USB-0 : up

******* ZOOM X4 TKY 5551

STATUSTE bunlar yazıyor. DAYLIGHT Saving time la ilgisi olabilirmi ? her pc acısta SAVE istiyor.
Lutfen seri numarasinida verirmisiniz? Ayrica on paneldeki ledlerin bulundugu yerde RXD mi var yoksa USB mi?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Loi ve Trextra tesekkur ederim :) Sorun halloldu. Ethernet kablosunu bagladım ethernet suruculeri filan ardından ayarları save edince bidaha sormadı bu kez hem boylece USB girşlerinden birini bosaltıp rahatlattım hemde sanki biraz daha hızlandı net :p

ilgilenen arkadaslara tesekkur ederim tekrar...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bence soruma cevap versen dahada saglikli bi hale getirebiliriz, modeminin yeni bir yazılımı çıkmış olabilir, bende trextra ya katılıyorum ethernet her zaman daha sagliklidir..

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence soruma cevap versen dahada saglikli bi hale getirebiliriz, modeminin yeni bir yazılımı çıkmış olabilir, bende trextra ya katılıyorum ethernet her zaman daha sagliklidir..

Açıkcası sorunu cevapsız bırakmam Soruyu tam anlamayısımdan. firmware soruosan eger Zoom GS Ver 1.0.0-42 diye bişi. Ama suan sorun hallolduguna gore daha fazla ugrasmam modemle :) tesekkurler

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
sadece cihazin altindaki seri numarasi ve on tarafdaki 3 led in oldugu yerde ne yazdigini sormustum ama sorun cozuldu diyorsaniz problem yok..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5