İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

zor durumdayım ... Yardım lütfen ,

P

PRicon

Misafir
Arkadaşlar ,

makinaya bi virüs girdi , norton ; high risk olarak ve backdoor nibu olarak adlandırıyor ... buluyo ama silemiyo ,

tek bi dosyadan ibaret , ve .dll uzantılı ...

dosyayı buldum gözümün önünde tutuyorum , sil diyorum fakat

: '' diskin yazmaya yada silinmeye korumalı oldugundan ..... vs.. '' yazısı çıkıyo ,

Önümde durdugu halde bir halt edememe gıcık etti ,

yardımlarınızı bekliyorum ,

teşekkürler ,

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makineyi güvenli kipte açıp öyle silmeyi dene.
+ güvenli kipte removal tool programlarını da çalıştırabilirsin.

P

PRicon

Misafir
dostum ,

güvenli kipte sildim dosyayı ama tekrar açınca yeniden oluştu ,

napabilirim ???

Uyarılan dosya : dvpd.dll

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz meşakatli bir yoldan geçerek silebilirsin.
http://www.norton.com/avcenter/venc/data/backdoor.nibu.l.html

Sana tavsiyem HDD'ye format at.Ayrıca bu virüsü silmediğin sürece tüm şifrelerin de tehlikede olacaktır.Formattan sonra tüm şifrelerini de değiştir.

Birde şununla, http://securityresponse.symantec.co....to.reset.shellopencommand.registry.keys.html reset atabilirsin.Bu dosyayı başka bir bilgisayarda diskete veya cd'ye kaydet.Ayrıca temizlik yaparken internet bağlantını kesmeyi unutma! Şifrelerin şuanda post ediliyor, dikkat et :rolleyes:

+ Adware tarzı programlarında başarılı sonuçlar verdiği yazılmış.

Daha iyi bir fikri olan da olabilir.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xp kullanıyorsan " sistem geri yükleme " yap sorunun baslama tarihinden önceye al veya dos tan silmeyi dene ama xp de bunada izin vermeyebilir..
sistem geri yükleme sorununu çözecektir.

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
crawler' Alıntı:
xp kullanıyorsan " sistem geri yükleme " yap sorunun baslama tarihinden önceye al veya dos tan silmeyi dene ama xp de bunada izin vermeyebilir..
sistem geri yükleme sorununu çözecektir.
Bu olumsuz, yani işe yaramaz.
En güzeli arkadaşın dediği gibi format! Backdoor resmen odanın camını -30 derece havada açman gibi makineni tamamen açmış durumda olmalı şu an.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet en mantıklısı format atmak önemli bilgilerini yedek harddiske veya cd writer la yedekle format at en temizi bu olur.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
formata gerek kalmaması için söyledim onu , backdoor a göre değişir bu. Kendini kopyalarsa dos tan işe yaramaz fakat tek dosya biçimindeyse halleder ve şifrelerini değiştirip eski günlerine dönebilirsin :)

sistem geri yükleme beni şaşırtmadı şu ana kadar ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5