İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zor reklamcı Adsense

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Adsense , ziyaretçiler reklama tıklamasın diye elinden geleni yapıyor sanki,

son 10 günde tık sayısında yüzde 40 düşüş var,

bizde adsense e inat daha iyi yerleşimler yapmalıyız.. yoksa :) , tost bile yiyemeyeceğiz.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kaspersky bile reklamlara karsı calısdıgında sitemde reklamlar cıkmıyor:) Google ile bir anlasmaları mı var?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsense , ziyaretçiler reklama tıklamasın diye elinden geleni yapıyor sanki,

son 10 günde tık sayısında yüzde 40 düşüş var,

bizde adsense e inat daha iyi yerleşimler yapmalıyız.. yoksa :) , tost bile yiyemeyeceğiz.

Tıklamalar neysede, tıklama sayısı azalınca reklam rekabetimi düşdüki, 40 tıklamaya aldığım 5 doları, 40 tıklamayla ancak 0.70 olarak görüyorum :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Tıklamalar neysede, tıklama sayısı azalınca reklam rekabetimi düşdüki, 40 tıklamaya aldığım 5 doları, 40 tıklamayla ancak 0.70 olarak görüyorum :)
evet buda başka bir konu, herhalde rekabet çoğaldı, herşey sanki sezon sonu indirimindeki gibi en az 40 ucuzladı:)

bide sanki, reklam verenleri resim reklama yönlendirmemi olacak, bilmem sanki öyle geliyor,

ayrıca :) , kesinlikle orjinal içerik , bundan sonra dahada önem kazanacak !

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence gerekli tepkiyi göstermek gerek. Müşteri daima haklıdır :) İngilizcesi iyi olan arkadaşlarımızdan biri bu sorunları genel olarak ele alacak bir yazı hazırlarsa çok sevinirim. Bu hazırlanan maili kopyalayarak google'a gönderebiliriz.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
evet ben kaspersky internet güvenliği adındaki yazılımı kullanıyorum. Adsense reklamlarını toptan yok ediyor. Neden böyle birşeye gerek duymuşlar anlamadım

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu gun konu ile ilgili bir mail yolladım adsenseye son iki gündür 10 $ olan kazanlar 2 $ a kadar düştü

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Zorla bıraktıracak bize adsense yi, google bu ağlatırda güldürürde

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizim az kazanmamız google ' ın işine nasıl geliyor anlamış değilim. Ben google ' ı tanıyorsam bu işin içinde bi bit eniği olmalı :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bizim az kazanmamız google ' ın işine nasıl geliyor anlamış değilim. Ben google ' ı tanıyorsam bu işin içinde bi bit eniği olmalı :)

Bilinçli tıklama oranı arttı.Reklamveren memnun olacaktır bundan.Google zaten bizi düşünmüyorki :) Onlar premiumlarla işi götürüyor, premiumlarda değişim yok.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google acaba sadece kendi aldığı sitelerdemi çıkarmaya başalmak istiyor yoksa küçük siteleri usandırıp iyi sitelerin yerini almasınımı istiyor bunlar bi kaç paranoya örneği:p

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google acaba sadece kendi aldığı sitelerdemi çıkarmaya başalmak istiyor yoksa küçük siteleri usandırıp iyi sitelerin yerini almasınımı istiyor bunlar bi kaç paranoya örneği:p

google bu piyasayı kurtda, kuşa, çakala bırakmaz bana sorarsan :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Premiumlardada değişim var, ayrıca hep beraber biz tükürsek google yalakalıklara başlar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet, aslında sendikamız olsa çok iyi olur, google ile masaya bile otururuz :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
iyinet gibi eski bir site bu işin başını çekerse anca bişeyler değiştirebiliriz. Ve bu bir ilk olur sanırım :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
açıkcası hiç sanmıyorum :) Ticarette ilk hedef, müşteri memnuniyetidir.Adamlar müşteriyi gerçekten de bu uygulamayla memnun edecekler.Premiumları boğmaya gelince, bence bunu başarmak çok zor.. Google tarzında, yahoo ve msn çıkmadan bu işler düzelmiyecek.Ama onlarda ortak çalışma yapıp birbirini kollarsa, gösterim sponsorlara geri dönüş gözüküyor sanki..

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açıkcası hiç sanmıyorum :) Ticarette ilk hedef, müşteri memnuniyetidir.Adamlar müşteriyi gerçekten de bu uygulamayla memnun edecekler.Premiumları boğmaya gelince, bence bunu başarmak çok zor.. Google tarzında, yahoo ve msn çıkmadan bu işler düzelmiyecek.Ama onlarda ortak çalışma yapıp birbirini kollarsa, gösterim sponsorlara geri dönüş gözüküyor sanki..

boğup boğmamak tartışılabilir belki. Peki genel olarak herkese soruyorum. "Adamlar müşteriyi gerçekten de bu uygulamayla memnun edecekler." dedin. Bu adwords müşterisine iyi bir mesaj. Ya adsense yayıncısı bu yeni uygulamadan hangi mesajı çıkarmalı? Bu mesaj "artık hile yapmayın. hile bize sökmez. banlanma riskini sıfıra indirdik. daha çok kazanmak için kaliteli içerikli siteler yapın." olabilir mi ?

Bunlar haricinde hangi mesajları almalıyız ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5