İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zor reklamcı Adsense

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
boğup boğmamak tartışılabilir belki. Peki genel olarak herkese soruyorum. "Adamlar müşteriyi gerçekten de bu uygulamayla memnun edecekler." dedin. Bu adwords müşterisine iyi bir mesaj. Ya adsense yayıncısı bu yeni uygulamadan hangi mesajı çıkarmalı? Bu mesaj "artık hile yapmayın. hile bize sökmez. banlanma riskini sıfıra indirdik. daha çok kazanmak için kaliteli içerikli siteler yapın." olabilir mi ?

Bunlar haricinde hangi mesajları almalıyız ?

Ben bu önlemle site içerik alakası kuramıyorum çok fazla.Zaten içeriği iyi olan kişi, ziyaretçiyi doyurmuyorsa o reklama öyle yada böyle tıklatıyor.Zaten bunuda defalarca konuştuk.Otel tanıtıyor, otelin linki yok, ziyretçiye 3-5 cümle vermiş detay yok, altında adsense reklamı.. Ziyaretçi buna tıklar.Bu düşüşler bizde şundan oldu bence.Sitemizde çok fazla içerik vardı, ama her tarafı tıklanır diye ziyaretçi yanılma payıyla beraber ilgisini çekdiğine tıklıyordu.Şimdi bu azalacak, genel olarak herkesi vuracak.Google nin burada karı çok büyük olacak.Bireysel 1 dolarlar toplandığında, kar büyük ve müşteri memnun.Adsense kullanıcısına onlar 2 mesaj verirler.
1 ) Ödemeni yapdım, git çek.
2 ) Banlandın, tak sepeti koluna herkes kendi yoluna..

Düşünselerde premiumlara verilen hakların bir kısmını verirlerdi, işte o zaman insanlar para kazanırdı.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıklamalardaki büyük düşüşün sebebi google in artık reklamın içindeki açıklama alanına link vermemiş olması.

farkettinizmi bilmiyorum

reklamın başlığında link var, url alanında link var ama açıklama alanında link yok

reklamın % 50 lik kısmına artık tıklanılmıyor. yanlışlıkla tıklamalar azalıyor doğal olarak.
adwords kullanıcılarını memnun edecek bir uygulama.

Google son donemde her açıdan kalite çıtasını yükseltmeye karar vermiş anlaşılan.
geçen aylarda pr güncellemelerinin herkesin beklentilerini karşılmayacak düzeyde olması ardından birçok sitenin kopya içerik nedeniyle aramalardan ardarda banlanması vs vs. ile arama motoru daha kaliteli hale getirilmeye çalışıldı.

Şimdide sıra adwords ü daha kaliteli hale getirmekte.

herkese hayırlı olsun.

işimize gelmesede artık google in bunu yapması gerekliydi bence
hepimiz bundan sonra ayağımızı yorganımıza göre uzatacaz

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sanırım text alanda ki linkin kalkmasından sonra tıkları artan bi ben varım :)

%0,40-0,50'lerden %0,70-0,90 arası bir yükselme yaşıyorum 1 haftadır.

Ama kazancım arttımı diye sorarsanız hayır artmadı, aksine düştü..

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya başlık yazısınada link olmasaydı? işte ozaman daha kötü olurdu. Kullanıcı reklama tıklamak için sadece url ye tıklaması gerekirdi

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kodları değişmiş, acaba yeni reklam kodlarında birden fazla geçersiz tıklama yapabilecek kullanıcılara karşı önlem alınmışmı? bilgisi olan varmı?
eğer böyle birşey yoksa Google hala adlogger programına kötü mü bakıyor? kullanabilirmiyiz bu programı...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
en iyisini yapmışlar işte reklam verenin yüzü gülerse 0,01 dolardan vaz geçerler belki. Bu arada bende ne düşüş var ne yükseliş hala aynı gidiyor.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
tıklama oranlarıda bende aynı ama 150 tık a onceden 10 $ veriyordu şimdi indi 2 $ zorla hileye teşfik ediyorlar başka bişey değil yani

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ya başlık yazısınada link olmasaydı? işte ozaman daha kötü olurdu. Kullanıcı reklama tıklamak için sadece url ye tıklaması gerekirdi

hiç link vermesin? reklama tıklama olmasın, adresi orada görelim, aklımızda tutup başka bir tarayıcı sayfasına yazıp gidelim.

Bu uygulama belki reklamverenler için çok iyi gelebilir ama sonuçta tıklamaları bence çok düşürecektir.Hattatıklamak isteyipte tıklayamanlar bile kesin olacaktır.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende diyorum bu tıklamalar niye düştü genel bir sorunmuş demekki. önceden bunun 2 katı tıklama alırdım..

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
EE onu düşünen uyanıklar olmadı mı :) REKLAMA TIKLAMAYIN ADRES ALTTA YAZIYOR diye Reklam metni oluşturanlar...

Bende düşüsün sebebinden bahsedilmiş mi diye baktım foruma ki sanırım herkeste sorun var bu aralar...

Birisi "TEXT kısmında tıklama kaldırılmış" demiş ama Baktım text kısım üzerinde EL işareti çıkıyor. fakat tıklayınca adres açılıyormu bilmem...

Ayrıca az önce farkettim 160-600 lük reklamda 5 reklamın 3-4 ünü ringofon alıyor. Forumda konu açılmış - belki bunlarında etkisi vardır düşüşlerde.

hiç link vermesin? reklama tıklama olmasın, adresi orada görelim, aklımızda tutup başka bir tarayıcı sayfasına yazıp gidelim.
Bu uygulama belki reklamverenler için çok iyi gelebilir ama sonuçta tıklamaları bence çok düşürecektir.Hattatıklamak isteyipte tıklayamanlar bile kesin olacaktır.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
EE onu düşünen uyanıklar olmadı mı :) REKLAMA TIKLAMAYIN ADRES ALTTA YAZIYOR diye Reklam metni oluşturanlar...

Evet son zamanlarda reklamlarda o tip mesajları bende görüyorum.Hatta hiç reklam metni yazmayıp email adresi veren telefon numarası verip buradna ara diyen o kadar çok reklam varki..Orda email adresini gören adam reklama niye tıklasın.Böylece bedava reklam yayınlamış oluyoruz.Allahtan son 6-7 gündür firefox tavsiyesi sayesinde günlük kazancım 2-4 dolar arası olduda oradan yırtıyorum yoksa 100 senede 100 dolar birikmez..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5