İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1. Google çekim geldi !

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
Arkadaşım çok güzel bir şey bu.
Lütfen bu konuyu biraz aç.

Yani sen hangi şubeyi kullanıyorsun?

Bankada bu çekten anlayan birisini nasıl buldun?
(yani kambiyo bölümünden herhangi birisi anlıyor zaten, aynı gün nasıl hesaba geçiyorlar)

Çok önemli ültfen cevap ver...

sirkeci akbank şubesini kullanıyorum , sirkeci tramwayının karşısında bankaya girdiğinizde direk bir üst kata çıkın orada kime sorsanız size yardımcı olacak öncelikle hesap açmanız istenicek ama yeni müşteri iken parayı hemen hesabınıza geçmiyeceklerdir ben 3. çeki götürdüğümde direk hesabıma geçmişti . komisyon kesinlikle yok .

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Actiramadik ki hesap elimizde cek o bana bakiyo ben ona bakiyo... Esek gibi sira var Akbank'ta kim beklicek simdi 10 kisiyi :D

W

W3BM4ST3R

Misafir
Öyle birsey cok sacma. Sanirim sen1n 1nsanl1k otesi bir bal1n var yada s1sme yap1yorsun.

Arkadas1m1n annes1 1sbankas1nda, ona sordum burda duyduktan sonra "banka neden böyle birsey yaps1n k1, ya cek kars1l1ks1z c1karsa ne olacak? sen1 telefonla aray1p verd1kler1 paray1 ger1m1 1st1cekler." dedi
ve bu cevap beni oldukca tatmin etti...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaLvaDoR' Alıntı:
sirkeci akbank şubesini kullanıyorum , sirkeci tramwayının karşısında bankaya girdiğinizde direk bir üst kata çıkın orada kime sorsanız size yardımcı olacak öncelikle hesap açmanız istenicek ama yeni müşteri iken parayı hemen hesabınıza geçmiyeceklerdir ben 3. çeki götürdüğümde direk hesabıma geçmişti . komisyon kesinlikle yok .

çekin karşılıksız çıkma ihtimali var gerçekten biraz zor hemen geçmeleri.
Ama yine de olması imkansız diyemiyorum, sen iyi birisini bulmuş olabilirsin.

Bir de galiba bloke koyma şartıyla hesaba geçiyorlar.. Ya da çekin karşılığının olup olmadığını muhabir banka aracılığıyla öğrenip bir şekilde hemen tahsil ediyorlar. aslında meblağ yüksek olduğunda zaten çok kolay hesaba aynı gün geçmeleri. ama 30$ için telefon faks mümkün olmadığı için toplu posta yoluyla onay alacaklarına göre 1 ay normal süre ..

saygılar...

H

hostcu

Misafir
W3BM4ST3R

o kadın belliki hiç bi şeyden haberi yok ben işbankasıyla hala davalıyım bi tane fahişe bana karşılıgı gelmeyen çeki verdi sonrada kusura bakmayın parayı geri verin dedi

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcu' Alıntı:
W3BM4ST3R

o kadın belliki hiç bi şeyden haberi yok ben işbankasıyla hala davalıyım bi tane fahişe bana karşılıgı gelmeyen çeki verdi sonrada kusura bakmayın parayı geri verin dedi

bankadaki görevli size yanlışlıkla karşılığı olmayan parayı mı ödedi?
ve sonra işbankası ödediği parayı istiyor durum bu mudur?

bir cevap yazarsan memnun olurum ona göre Bankada çalışan kişi ile ilgili kullandığınız sıfat ile ilgili bir yorumumum olacak.

Saygılar...

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr de turk bankasi boylede acaba yurt disindaki yabanci bankalardan cek nasil alinip bozulacak onu bilmiyorum :)

H

hostcu

Misafir
evet hoca aynen oyle oldu hemde 3000$ lık bi çekti

hemde yanlışlıkla degil isteyerek verdi şerefsiz kadın kadını aradım emin olmak için dedim çekin karşılıgı geldimi evet geldi dedi sonra 1 ay geçti parayı geri verin haydaaaaa kadınla mahkemelik olduk ama nasıl olduysa o kadın kazandı banka yaş tahtaya basmaz beyler ona gore davranın

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcu' Alıntı:
evet hoca aynen oyle oldu hemde 3000$ lık bi çekti

hemde yanlışlıkla degil isteyerek verdi şerefsiz kadın kadını aradım emin olmak için dedim çekin karşılıgı geldimi evet geldi dedi sonra 1 ay geçti parayı geri verin haydaaaaa kadınla mahkemelik olduk ama nasıl olduysa o kadın kazandı banka yaş tahtaya basmaz beyler ona gore davranın

Daha önce bankada çalışmış bir insan olmanın ötesinde, inanın bu konuyla ilgili bir hayli fazla bilgiye sahip bir kişiyim.

Çek sizinle çeki keşide eden kişi arasındaki bir ilişkiye dayanır. Alacaklı-Borçlu arasındaki ilişkide Banka aracıdır. Size yaptığı ödeme yanlışlıkla yapılmış ise ve çekin karşılığı yoksa bunu geri ister.

Bu nedenle hadi bankaya kızdınız. Bankada çalışanın ne suçu vardır? Yani karşılığı olmadan ödedi diyosanız o zaman da bunun bu konuyla ne ilgisi var? Bu o kişinin yaptığı yanlış bir işlemdir. Siz de ayrıca zararınız var ise bu şeki alıp parayı geri ödemiş olmaktan, bir karşı dava açarsınız. Zararınız yok ise keyfiniz kaçtı diye bir şey talep edemezsiniz.(talep edersiniz, alamazsınız :) )

Kullandığınız tabirin bir yakınınız için başkası tarafından kullanıldığını düşünün.
Daha sonra kendinizi aynı zamanda bu forumda moderatör olan bir kişinin yerine koyun.

Kısacası bir yakınım bankada çalışıyor ve eski bir bankacıyım. Bankaların, çalışanlarının Banka sermayedarlarının gerçekten eleştirilip kızılacak tarafları var. Ben de bunu yapıyorum. Ama buradaki konuyla ilgisi yok.

Bence biraz daha saygılı ifadeler kullanın.

Saygılar...

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle parayı hemen hesabıma geçiyorlar ama para 3 gün bloke kalıyor , benim akbank ile 4 senedir ilişkim bu düzeyde olay bu ne daha fazlası ne daha azı.

W3BM4ST3R' Alıntı:
Öyle birsey cok sacma. Sanirim sen1n 1nsanl1k otesi bir bal1n var yada s1sme yap1yorsun.

Arkadas1m1n annes1 1sbankas1nda, ona sordum burda duyduktan sonra "banka neden böyle birsey yaps1n k1, ya cek kars1l1ks1z c1karsa ne olacak? sen1 telefonla aray1p verd1kler1 paray1 ger1m1 1st1cekler." dedi
ve bu cevap beni oldukca tatmin etti...

H

hostcu

Misafir
oke hoca anladım meslektaşını koruyosun ama bana 2-3 gun sonra soylemiyo bu kadın tam 1 ay hatta 1.5 ay sonra soyluyo ben bu parayı gidip server aldım bilmem ne aldım zaten parayı yeni almışım sevinçliyim gazla alışveriş yapıyom sonra kadın zart diye parayı geri istiyo hemn ben o aptala gel bana guven demedim prosedür neyse onu yapsaydı....

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaLvaDoR' Alıntı:
öncelikle parayı hemen hesabıma geçiyorlar ama para 3 gün bloke kalıyor , benim akbank ile 4 senedir ilişkim bu düzeyde olay bu ne daha fazlası ne daha azı.

Demek ki büyük ihtimalle çeke ve sana güvenip işşlemleri başlatıyorlar, çekin karşılığı olup olmadığını da 3 gün içerisinde öğrenip işlemi 3 günde tamamlıyorlar.

Saygılar...

H

hostcu

Misafir
dostum alakası yok benim hesabıma parayı yam 20 gun sonra yatırdı artık hala anlamadıysa karşılıgı olmadıgını ona ne denir sen soyle

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcu' Alıntı:
dostum alakası yok benim hesabıma parayı yam 20 gun sonra yatırdı artık hala anlamadıysa karşılıgı olmadıgını ona ne denir sen soyle

Benim yazdıklarımın seninkiyle ilgisi yok. Ben 3 gün içinde nasıl ödeme yapabileceklerini açıkladım.
Ayrıca senin konunun bu konuyla da fazla ilgisi yok. Tartışılan şey nasıl olup ta kısa sürede ödeme alırız. Budur. VE yabancı çekler önemli buradakiler için. Yani yurtdışındaki paranın TC ye getirilmesi mevzusu. Senin çek olayı apayrı bir iş. Ne olur uzatmayalım. Hatta ben senden özür dileyeyim. istediğine fah*se de terbiyen elveriyorsa... (En başından bu kelimeyi kullanma diye uyarı yaptım buraya nereden geldik? çok haklı olabilirsin ve zarar gördün belki ama biz napalım?
Yabancı Çekler nasıl tahsil edilecek? Konu BU...

Saygılar...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla biz 1 ay bekliyoruz, hiç böyle riski de olmuyor, karşılığı çıkınca veriyorlar işte.. ha 1 ay önce ha 1 ay sonra..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5