İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 Günde Adsense TRY çeki bozdurma anlatımı!

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben çekimi verir vermez paramı alıyorum. bu işler bankayla olan ilişkinede bakar (daha dogrusu seninle ilgilenen müşteri görevlisine)

eger 8 milyar gibi buyuk meblaglar alacaksan ztn buradaki biriyle iletişime geç git bi bankada direkt bu işten anlayan bi müşt. sorumlusuna yapış...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zaten yarın gidip konuşmayı düşünüyorum, eğer dediğin gibi olursa bugün gelen çekimi de yarın bozdurabilirim belki

bandirma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sepya' Alıntı:
Öncelikle belirteyim, başka bir forumda okumuştum ve dilekçe üzerinde bir kaç düzenleme ile gerçekleştirdim

1. Önce aşağıdaki dilekçeyi kendinize göre uygulayıp çıktısını alın.

Citibank A.Ş. Çek Takas Departmanı’na;

Sayın Yetkili,

Google Inc. Tarafından şahsım adına gönderilen xxxxxxxxx çek numaralı, xxxxx client numaralı, xx.Eylül.2005 tarihli 100.00,00 YTL ("tutarı yazı ile yazın") tutarında ki çekimin tahsil edilip Garanti Bankası xxx numaralı xxxxxx şubesi xxxxxxx numaralı YTL hesabıma eft(Ben virman yazmıştım) yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Adres: xxxxxxxx mahallesi xxxxxx caddesi xxxxxx sokak No:x Semt Şehir
Telefon: 0(212) xxxxxxx

İsim Soyad
İmza

------------------------------------------------------------------
2. Dilekçeyi imzaladıktan sonra çek ile beraber bir fotokopisini alın.

3. Bir kargo şirketine giderek kargo poşetine çeki ve dilekçeyi kendiniz koyun.
Ne gönderdiğinizi sorarlarsa evrak diyin. Çek olduğunu söylemeyin çünkü almazlar. Kanuna göre kargo şirketlerinin çek ve para taşımaları yasak.

4. Kargonuzu Citibank a.ş. ye gönderin.

Citibank Adres
Citibank A.Ş. Genel Müd.
İnkilap Mah. Yılmaz Plaza Ömer Faik Atakan Cad. No:3 34768
Ümraniye / İstanbul
Tel : 0216 524 50 00 Fax: 0216 524 63 66

5. Kargonun oraya vardığından emin olduktan sonra eğer bilgi almak isterseniz arayabilirsiniz.
Zırt pırt aramayın, aceleye gerek yok. Çünkü siz arasanızda aramasanızda işleminizi maksimum süratle yapıyorlar.
TEL: 0(216) 5245000 Dahili:5132

Saygılar.

Citibank 'ta hesabınız olması gerekiyor mu?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bandirma' Alıntı:
Citibank 'ta hesabınız olması gerekiyor mu?
hayır.

Bu ay çeklerini bu yöntemle bozduracak arkadaşlar da tecrübelerini yazarlarsa çok makbule geçer.

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
euheueh banada nazar değdi. benimle ilgilenen görevli yok artık. bizim çekte beklemeye alındı. allak bullak etti bu akbank beni. ztn geçen ayın çeki geç geldi bu express erken geldi elimde bi para oldu bi olmadı :D

neyse bi dahaki aya su citibank olayını denicem galiba. olmassa 1200 dolar mevzusunu denicem - yada dayımların fabrika adına bozdurcam ceki..

hı bunu bilionus dimi cogu banka yer: tanıdık bir firma falan varsa onun adına götürün çekleri zınk die hallediolar (mış). Duruma göre bi dahaki ay yazarım tecrübemi...

bandirma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu yöntemle çek bozduruken TC kimlik no ve Vergi kimlik no bilgilerine de ihtiyaç var mı?

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben göndermedim. Anlatıldığı gibi yaparsanız emin olun sorun çıkmıyor...

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gönderdim 2-3 gün sonra hesabımda olacakmış bekliyorum sonucunu yazarım

A

aborjin

Misafir
Çekimiz yokki yatıralım! Banlıyız anasını satiim :D İmrendirmeyin adamı bea :p

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TRY çek i gönderdim bankaya, bankadan arayıp bana çek'in arkasında imzanız yok çek etmemişsiniz denildi ? bune yenimi çıkardılar önceki gönderdiklerimizde çek etmiyorduk ki ? Siz bu ay ki çeklerin arkasını imzaladınız mı ?

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim kargo pazartesi bankaya ulaştı bugün çarşamba hala ses seda yok.

LoRD_YenGeC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecen yılın konusuymus bende birseylermi degisti diye sazan gibi okudum bastan sona :D

bi konuya cevap yazarken tarhine bakalim lutfen

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
LoRD_YenGeC' Alıntı:
gecen yılın konusuymus bende birseylermi degisti diye sazan gibi okudum bastan sona :D

bi konuya cevap yazarken tarhine bakalim lutfen

Ne zamanın konusu olduğunu çok iyi biliyorum !

sordum ki try çeklerimizi citi banka gönderirken arkasını çek etmiyorduk. Şimdi benden çek etmemi istiyorlar siz gönderdiğiniz çek'lerinizin arkasını imzalıyormuydunuz veya bu ay imzaladınız mı ?

Not: Halen daha anlamayanlar için ingilizcesinide yazabilirim.

LoRD_YenGeC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu citibanka cek gonderme olayi basladigindan beri çekin arkasına isim soyisim ve imza atıyorsun,,,yani ilk gunden beri arkasını çek ediosun...Hep böyleydi zaten..Mantık istiyoruz birazcık başka bişey değil..çokmu şey istedim acaba ?

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben 3 çek aldım ikisinin arkasınıda imzaladım ve ödemem yapıldı. Bu 3. çekte böyle birşey istiyorlar. Benim bildiğim çek etmek başka birine çek i verip ona hibe etmektir.

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Citibank'a bizzat gidip bozdursan bile, çekinin arkasına ad-soyad imza isterler.

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ad soyad
adres
telefon
yatacağı hesap bilgileri
imza

çekiniz $ olsun ytl olsun bu işlemleri yapacaksınız. hele ad soyad imza kesin olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5