İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 Mayıs da nedir?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nedir yani tam olarak .
Neden yapılır ? burada birileri sürekli yaralanır, biryerler kırılır, devlet düzen aleyhine gösteri yapmak isteyenlere gün doğar, polisler zorlu bir gün için önceden hazırlığa başlar, bu gün günlerce gündemi meşgul eder,göstericiler polise vurmaktan askere vurmaktan çekinmez,bazı partiler oluşumlar gövde gösterisi yerine kullanırlar. .. . vs vs..
işte bunlardır ve şunlar değildir;
Bayram , ölenleri protesto (çünkü bunu yaparken yıllardır daha çok insan ölüyor zarar görüyor) , iyi denebilecek herhangi birşey.

Bunlar benim düşüncelerim ama bu konuda cahilim ve ben değilim diyen varsa açıklamasını dinlemek öğrenmek isterim.Gerçekten heryıl devlete bu kadar sorun çıkarılacak ne manası vardır?
saygılar..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 mayıs işçi bayramıdır. Normal bir gündür aslında. Güzelde bir gündür. Ama işte Güzel Türkiyemde işçiler haklarını aramamış, 1 mayıslara gitmemiş, onlar gitmedikçe onların yerini it kopuk almış zamanla. Onlar girmiş araya. Saldırmışlar oraya buraya. Öylede oturmuş...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ülkemizi büyüten ellerini hep taşın altına sokan kişilerin bayramı onların tek amaçları evlerini rahatça geçindirmek üç beş kuruşa talim ederek bu günlerde de bayramlarını yapıp (Kominist bir bayram ama) seslerini duyurmak...

Trextra Hdogan a da katılıyorum ...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bu ülkede sağ görüşten hiç işçi yokmudur
eek.gif

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İşçilerin çoğu sağcıdır, en azından benim girip çıktığım üretim yerlerinde böyleydi. Türkiye'deki İşçi Partisi bile sağa kayıyor, Almanya'da Ulusal Sağcılığı getiren de İşçi Partisiydi. Sağcı solcu farketmez işçilerin haklarını koruyacağına tahrik ve kışkırtma yapan işçi dernekleri oldukça bu bayram da amaçsız bir gösteri günü olur.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
eek.gif

Olmadığını sölemedim ki ... Bu işin adı işçi bayramı ve kominist rusya dan gelen bir alışkanlık değilmi ben sanki öyle biliyorum

Özür dilerim demekki bilmiyormuşum ve hemen eklentimi yapıyorum mesajımı da silmiyorum çünkü okumadan yazmışım bu da bana ceza olsun

1 Mayıs

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
nasılki ramazan ve kurban bayramlarında öyle bir adet olmamasına rağmen herkes marlboro içiyorsa onun gibi bişi işte :D

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
eek.gif
Babam dolyısı ile ben bir kaç toplantılarında,grevlerinde,yürüyüşlerinde... bulundum.Çok değişik ve özel bir ortamları var.Herkes birbirine kenetlenmiş.Toplantılarda inanın yerel meclis gibi idiler, birçok şeyi karşılıklı saygı çerçevesinde ,itirazlarla ,hoşgörü ile,uzlaşmalarla yapıyorlar.%99 u solcu zihniyet.(bahsettiğim kesim kara yolları,dsi ve köy hizmetleri)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Eski sol kalmadı ki, eskiden Rusya vardı enternasyonel ittifak, halklar arası dayanışma hedefi vardı. Artık öyle birşey olmadığı için işçi kitleleri de ulusalcı olmaya başladı. Sağ diyemedikleri için alışkanlıktan ismi de Ulusal Sol filan oldu, ama bakmayın siz, sağ o:)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ikinci bir sorum daha olacak, madem her kesimden işçi var neden hep meydanlarda sol görüşlü işçi partilerinin probagandası yapılıyor, bölücü başı için sloganlar atılıyor, ay yıldızlı bayrak yerine yeşil kırmızı sarı ne anlam ifade ettiği bile belirli olmayan bayraklar elde dolaşıyor. Bunların hepsinin nedenini bizler biliyoruz başkalarıda biliyor ve neden müsama ediliyor, Bugün istanbulda 5 tane canlı bombanın dolaştığı söylentileri kulaktan kulağa yayılıyor benim ve diğer insanların ne günahı varda sıkıntı içinde yaşıyor.

işçi bayramı diye bişi yok tamamiyle probaganda tamamiyle bölücülük günümzün 1 mayısı budur işte

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gece gündüz kendilerini koruyan,evlerinde rahat uyumalarını sağlayan polise saldırmak için herkesin günler öncesinden sapan siparişi verdiği ,kırcakları kaldırım taşlarını ayarladıkları -işçi- bayramı.

Bu bayramında aksesuarları vardır , cadılar bayramında olduğu gibi.
Sapanlar,sopalar,taşlar ....

<Tabiki görüşlerini,fikirlerini insan gibi gösteren,gerçek emektar gibi bayramını kutlayanda vardır>

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
selim kastettiğim belirli bir kesim yok. Ben staj yaptığım ve çalıştığım imalat atölyeleri ve fabrikalarında gördüğüm işçileri söylüyorum. Adamların sağ-sol düşünecek halleri zaten yok, ama siyaset muhabbeti yaptıklarında da çoğu sağcı çizgideydi. Yani öyle sol partiler gelsin bizi temsil etsin gibi bir söylemleri yoktu. Bir çoğu sendika hakkında da iyi düşünmüyordu, sendikaların kendileri üzerinden prim yaptığını Mercedes'lerle gezdiğinden bahsediyorlardı.

Burdan atıyım dedim cevabı.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani az önce DİSK in açıklamasına yer veriyor.
DİSK illada taksimde gösteri yapacaz
vali- yaptırmayız .Ama isterseniz temsili bir grupla gelip çelenk koyup basın açıklaması yapabilirsiniz.
DİSk-Hayır 50 000 kişi ile gelecez.

Sonuç bunu önlemek için 80 vilayetten polis çağrılıyor ta boğaziçinden tut birsürü güzergahta yollar kapatılıyor daraltılıyor,birsürü insan gözaltına alınıyor ,birsürü insan yollarda sefil.
Ama daha da kötüsü bunun faturası vali ye çıkıyor.
Bu özgürlük palavraları neden gelip emniyet güçlerinin kafasında patlar anlamam.Özgürlük demek herşeyi protesto edebilme hakkı mıdır? ve bunu yaparken insanalrın güvenliğini görev bilmiş kişilere saldırmak pahasına bunu yapmak mıdır.
Peki önlem alınmasa gösteri sırasında birileri ölse bu kime fatura edilecek:
- emniyete

Bende bu başlık altında sırf yapmış oolmak, yapan birilerinden (batııdan vs) geri kalmamak için gerek olmayan işler yapanları kınıyorum.
Bir mühendis olarak evvela TMMOB ni.Hiçbir işe yaramazlar ancak bu tip şeylerde başları heryerden çıkar.Şehirlerde maaş sabitlemesi yapmazlar.Düzgün bir teşkilatlanması yoktur,çok iyi para kazanır bunu öğrencilere burs teşvik edici yardım proje ödülü vs gibi şekillerde hiç değerlendirmezler.. kınıyorum.!

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
1 mayıs işçi bayramıdır. Normal bir gündür aslında. Güzelde bir gündür. Ama işte Güzel Türkiyemde işçiler haklarını aramamış, 1 mayıslara gitmemiş, onlar gitmedikçe onların yerini it kopuk almış zamanla. Onlar girmiş araya. Saldırmışlar oraya buraya. Öylede oturmuş...

SargeT dediklerine ilaveten sordugunun yanıtı üstte.
İşçiler yürüyeceği zaman parti bayrakları olmaz, bir kaç sivil toplum kuruluşu eşlik eder o kadar.Bu ülkede de işçilerin partisi yok.Tahminlerime göre sol görüşlü olsalar bile %50 si akp ye geri kalanı chp ye oy verebilirler gayet normal.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
1 mayıs dünya işçi bayramı , kutlu olsun,

noT : ben çocukken rahmetli babam , 1mayıslarda bizi pikniğe götürürdü , eğlenirdik ,şimdi baya farklı , dışarı bile çıkmayoruz :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halkta tepki göstereceği yeri göremiyor..Burada kızılacak olan DİSK tir.Diğer örgütler kadıköy vs izin verilen yerlerde iken DiSK ısrar ediyor.Buna önlem olarak taksim yolalrı metro vs kapatılıyor.
Şimdide açıklama yapmışlar 36 canımızı anmak için geldik.
30 yıl önceki 36 canımızı anıyorsunuz ama hala devam eden 30 000 canımızı hiç andığınızı görmedik.Şehitler masum ölen insanlarımız terör kurbanlarını anmakta bu örgütlere daha uygun düşmez mi.Ama bunun üzerinden pirim yapamazlar zira bu işte bir gövde gösterisi her örgüt gücünü göstermeye çalışıyor bunu yaparken devlete karşı olmaktan bile çekinmiyorlar..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu başlığın protesto bölümünde açılmasını da ben protesto ediyorum. Taksim Meydanında ısrar edilmesini de anlayabileceğinizi pek sanmıyorum.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bu karşındakini "anlayamaz" şekilnde değerlendirenleri kınıyorum.Neden insanlar kendini dünyanın merkezinde görür.Kibir iyi birşey değildir.Ben bilirim iyi bir şey değildir.
Anlaşılacak birşeyi olsaydı anlardık bakın yukardakii cevaplara.Herkes anlayamıyor bir siz mi anlıyorsunuz?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Anlaşılacak irşeyi olsaydı anlardık bakın yukardakii cevaplara.Herkes anlayamıyor bir siz mi anlıyorsunuz?

Dünyaya bakış açısı ile sınırlıdır bazı şeyler. Para kazanmak için her türlü alavere dalavere yapmayı mübah sayanların çok olduğu ve bu kişilerin el üstünde tutulduğu ortamlarda, bu gibi kavramlar anlaşılamaz. Ayrıca bazı şeyleri iyi anlamak için daha çok yaşamak lazımdır (yaşca büyük olmak, tarihe canlı tanıklık etmek)
23 Nisanlarda çocukken genelde hep yağmur yağmıştır, küçükler ıslanacak diye bayram ertelenmez, kaldırılmaz, bu gün dünyadaki kutlanan bir çok günden biridir, neden protesto edilsin ki. Dünyada birçok olayda provakatörler vardır, 10 Kasım da bile bunu yaşadık, bunlar yaşanıyor diye, iyi olan davranışlardan vazgeçilemez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5