İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

100Mbit Port değil 1Gbit Port'ta reseller imkanı

D

deja-vu

Misafir
fazla derınlere ınmesek herkezın ufak defek vukuatları vardır ama kıme ne yazsam dolu cıkıyo alt tarafı bı lınk ıstedım ıstememın sebebı oraya 1 gb yazman ama mevzu deyıstı sımdı sıs.com.tr ıdı darksıs yanılmıyosam sızde ust kısımı hazır kullandınız sızde tasarım vs yapıyosunuz bende hazır scrıpt kullanıorum arkadasta kullanıyo ne var bunda olabılır.adam alıyo edıtlıyo yıne bı emek harcıyo oldugu gıbı atmıyo.steden kıme sorsan en dusuk tasarım cod ıstemezsen 400 ytl den baslıyo.belkı durumu su an ıcın el vermıyodur bılemessın ekmegıyle oynuyosun adamın ben ıkınızıde tanımıyorum dark la msn de dc++ kurulumunda konustum onun dısındada tanısmıslıgım yoktur sadece ızlenımlerımı yazdım

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

Darxis sunucunun diski hakkında da bilgi verir misiniz?

Sata disk mi var? SCSI disk mi?

Saygılarımızla

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dejavu :sis.com.tr tarihinde 6 tasarım değiştirdi ve hiçbiri template değildi, bir buttonu dahi değildi.

Not : üst kısmı da orjinaldir - tasarım da yapmıyorum - asli işim dedicated satışı ve dedicated FreeBSD ve cPanel teknik destek işleri

kimsenin ekmeğinde ne gözüm var ne de kimseyle ticari yarış içinde değilim, herkez ekmek kavgasında ama ekmek kavgasında öne geçmek için "başkalarını karalama" yolu seçilmiş ise bu yanlıştır.
şöyle bir düz mantık ile düşünmeli insan :
"bu makine 1 Gbit olsada dandik" diyebilmesi için öncelikle benim demem lazım ki FDC'nin sitesinden AMD 3100 makinenin 1gbitlik hali 999 USD benimkisi dual opteron, ben ordan saftorikmi gözüküyorum da 1000 doların üstünde bu server'a para ödüyorum?
insan bir bunu düşünür sonra bir tartışma yaratır, illaki bariz farkları varki bu paraları ödüyoruz -ki kazanıyoruz allaha şükür 3-5 birşeyler de, ortada mutlu mesut bir müşteri kitlesi var- .

neyse çok uzadı bu konu ve tadı kaçtı..

herkeze bol kazançlar

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deja-vu' Alıntı:
fazla derınlere ınmesek herkezın ufak defek vukuatları vardır ama kıme ne yazsam dolu cıkıyo alt tarafı bı lınk ıstedım ıstememın sebebı oraya 1 gb yazman ama mevzu deyıstı sımdı sıs.com.tr ıdı darksıs yanılmıyosam sızde ust kısımı hazır kullandınız sızde tasarım vs yapıyosunuz bende hazır scrıpt kullanıorum arkadasta kullanıyo ne var bunda olabılır.adam alıyo edıtlıyo yıne bı emek harcıyo oldugu gıbı atmıyo.steden kıme sorsan en dusuk tasarım cod ıstemezsen 400 ytl den baslıyo.belkı durumu su an ıcın el vermıyodur bılemessın ekmegıyle oynuyosun adamın ben ıkınızıde tanımıyorum dark la msn de dc++ kurulumunda konustum onun dısındada tanısmıslıgım yoktur sadece ızlenımlerımı yazdım

daja-vu yaklaşımın için teşekkür ederim,
öncelikle şunu söylemek isterim tasarım template dir doğrudur zaten bunu ben inkar etmedim öyle birşeyde söylemedim zaten, tasarımın template olması suçta, ahlaksızlıkta bizmi bilmiyoruz? Tasarım sitesi değil burası bunu iddia eden neye dayanarak söylüyor bunu web tasarımı yapılıyor gibi bir izlenimmi edinmiş siteden açıklarlarsa sevinirim? Tasarıma önem vermiyorum ben, www.kayzer.net www.islam-tr.net www.askforumlari.com www.wapturk.net sitelere bakarsanız Tasarım hep ikinci plandadır , hatta genelde küçük değişiklikler yapılarak kullanılmaktadır scriptler üzerinde,

bizim önceliğimiz güvendir bunu tasarım ile veremezsiniz,ayrıca sitede referanslarda yazmaz,fiyatlarımızda tr ortalaması üzeridir,
Çünki Kayzer Hosting Sitemiz ile sadece kısıtlı müşteri kitlesini hedef alıyoruz,
buda arkadaşın erişemiyeceği kesim oluyor...
Ajanslar ,Radyolar,Vakıflar,Dershaneler,Okullar,milli eğitim müdürlükleri,moteller vs vs ,

Bizim amacımız çok satmak değildir gibi bol para kazanmak gibi bir gayretimizde yok,Kalite sunuyoruz ve sadece Kaliteli müşteriler ile çalışıyoruz okadar.Onlarda zaten template bakıp karar vermiyorlar,Referans sistemi ile oluyor genelde tanıdıklarına söyleme şeklinde vs vs ,Burası sadece bizim bir Web Sitemiz var demek amaçlıdır,
Ben oraya sadece Paketleri koysamda sorun olmaz,

Aynı şekilde Yurt dışı sunucumuza gelince bundada birincil amaç Webmaster arkadaşları desteklemektir,Ben aylık 300-400 Ytl veriyor isem buna ortaklar bularak Makine özelliklerini geliştirmek ve daha sonra para kazanmaktır amacımız,normal şartlarda 2 gb ram ile 3-4 ay sorunsuz devam edilebilecekken ben bugün ram upgrade i yaptıysam bunda amacım sorunsuz olmasını istemem ve arkadaşların mağdur olmaması içindir,
Hosting işi ile karın doyurmadığım için gibi kaygılarada kapılmıyorum, aynı şekilde bildiğim gördüğüm gerçekleride çekinmeden söylüyorum ,bu işi severek yapıyorum ve heyecan duyuyorum yaparken ,

bu işi yapacaksa eğer milleti kandıranlar ile değil adam gibi birileri ile çalışsınlar diyorum,
Düşünün bikere 1000'lerce dolar yatrıım yapıyorsun birgün geliyor Dc çöküyor ne yaparsın ? 100 lerce müşterin perişan olacak,
Bikaç gün önce Webabi sahibi ile görüştüm , 15 ocakta server ina saldırı olmuş 100 hesap silinmiş adam oturdum ağladım şu yaşıma rağmen diyor , adamda onur var , sözünün arkasında ancak yapacak birşey yok kendisi dışında gelişmeler olmuş ve 100 hesaptan hiçbiri ayranım ekşi demedi diyor hepsi sitesini istedi neler çektim diyor?
Dc de problem olursa bu kişiler Dc çökmüş iyi olmuşmu diyecekler hepsi size soracak neden böyle birşey yaptın bizi yanılttın , senin araştırman gerekirdi vs vs sonuçta üzülmek istemiyorsanız dikkatli davranın para kazanmak istiyorsanız adımınızı sağlam atın...

syg.

L

LabinaHosting

Misafir
darXis' Alıntı:
ne Sata ne SCSI :) IDE

Merhaba,

Özel bir sistem kullanmadıysanız IDE disk ile anlık 130 Mbit çıkışın üzerinde sorun yaşayabilirsiniz diye düşünüyorum. Eğer bir test yapılırsa bu anlamda sunucunuz yavaş kalabilir

Google'da araştırma yaptım biraz.

raw bandwidth available:
Serial ATA (SATA-150) -- 150 MB/s
Ultra-3 SCSI 160 -- 160 MB/s
Serial ATA II (SATA-300) -- 300 MB/s
Ultra-320 SCSI -- 320 MB/s
Ultra-640 SCSI -- 640 MB/s

Yanlış hesaplamıyorsam;
1 Gbit portun anlık veri akışı 1000 MB/s olacaktır. Şuan özel bir sistem kullanılmayan sistemde tek disk ile en fazla 640 MB/s çıkış sağlayabilirsiniz. Raid 0 olarak ayarlanmış 2 adet Ultra-640 SCSI ile çok rahat anlık 1000 MB/s veri akışı sağlanabilir.

Saygılarımızla.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
labina: dediklerine katılmamak mümkün değil, bilgim dahilinde optimize bir şekilde sunucuyu çalıştırıyorum, gönül isterdi ki işlemciye ram'e ve hat kapasitesine yakışan bir disk sistemi kurmayı ve performansı en üst düzeye çıkartmayı fekat, makinenin maliyeti oldukça yüksek, birde o tarz bir disk yapısına girseydim güzel bir fark olurdu ödemelerimde :)

zahir : " bu işi yapacaksa eğer milleti kandıranlar ile değil adam gibi birileri ile çalışsınlar diyorum, "

bu tarz konuşmalar hoş değildir, sakin halimden çıkartma beni. kimse ne sis ne de fdc kandırdı diye çıkamaz ortaya senelerdir bu işteyim aklına gelecek ve gelemeyecek tüm datacenter'lar ile çalıştım, layered ciddi anlamda bu işin hakkını veren bir firma kötü yönünü şuana dek gördüm dersem yalan olur, layered üzerinde şu anda yönetimini yaptığım 8 adet sunucu var neresi iyidir neresi kötüdür kimin neyi eksiktir bilebiliyorum, sağdan soldan hosterların fdc yorumları ile kulaktan dolma bilgilerle fdc'yi de asla karalayamazsın, karalasan da bir sonuca ulaşamazsın nitekim ulaşacak olsan, şuanda hepinizin çok yakından tanıdığı bir webmaster 2 layered sunucusunu kapatıp benden FDC lokasyonlu 2 adet sunucu aldı, x y z sebebi ne olursa olsun -isterse kendi gelip açıklayabilir ben açıklayamam- kara kaşımıza kara gözümüze mi aldı? ya da kandırıldı mı da aldı? vaatlerde bulundukta mı aldı? bir akıllı sen değilsin arkadaşım

L

LabinaHosting

Misafir
darXis' Alıntı:
labina: dediklerine katılmamak mümkün değil, bilgim dahilinde optimize bir şekilde sunucuyu çalıştırıyorum, gönül isterdi ki işlemciye ram'e ve hat kapasitesine yakışan bir disk sistemi kurmayı ve performansı en üst düzeye çıkartmayı fekat, makinenin maliyeti oldukça yüksek, birde o tarz bir disk yapısına girseydim güzel bir fark olurdu ödemelerimde :)

Merhaba,

Müşteriler her şeyin en iyisi olsun ama ayda 1$'a olsun mantığında olduğu için yapacağınız yatırımın size çok çok uzun vadede döneceğini düşünüyorum. Verdiğiniz hizmete göre ücretlendirmeyi en optimum düzeyde ayarlamışsınız.

İyi Çalışmalar - İyi Geceler

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
biraz geç kalmışım ama yazmazsam rahat edemeyeceğim :)

veri çıkışının mantığı herkesin söylediği, anlık kaç kişinin servera bağlanabileceğidir. dolayısıyla, olayın hızla tam olarak bir alakası yoktur. yurt dışındaki herhangi bir dc deki 1gbit çıkışa sahip bir makineye 5mb lik bir dosya yüklersin, birde türkiye içindeki 10mbitlik çıkışa sahip bir makineye 5mb lik bir dosya yüklersin. download ettiğinde, 10mbitlik türkiyedeki sunucudan gelen dosya daha çabuk gelecektir.

1gbit, 100mbit veya 10mbit olmanın tek önemli bir faktörü vardır. örneğin, 1000 online trojana sahip biri makinenizde host edilen bir siteye syn attack (aynı anda her trojanlı makine durmadan web sayfasını açar) yaptırırsa ve eğer makineniz 100mbit veya daha az bir çıkışa sahipse, muhtelemen kısa sürede tıkanacaktır. fakat 1gbit gibi bir bağlantınız varsa, belki makine zorlanabilir ama bağlantıdan yana bir problem yaşamanız zordur.

dolayısıyla, çıkış miktarının makinedeki bir dosyanın yüklenmesinin hızı ile pek bir alakası yoktur.

umarım açıklayabilici olmuştur...

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mavilim' Alıntı:
Benim 256k adsl fazlamı hızlı yoksa senin 512k bağlantında sorun mu var

http://img85.imageshack.us/img85/341/ads305z6fo.jpg

bende 60kb/s ile başladı bikaç dakika içerisinde 30kb/s ye düştü daha sonrada 20 ye düştü, sizdede 30kb/s olduğuna göre çok bi fark yok,bağlandığımız zamanki sitenin yoğunluğu,tt local problem olup olmaması vs vs farklı etkenlerden kaynaklanıyor olabilir,
ancak burada 30kb/s ile 60 kb/s arasında olduğu görülebilir bağlantı hızının...

Ayrıca sakin halinde olan arkadaş daha önceki yazdıklarını okursa sakin hali ilemi yazmış yoksa nefretlemi yazmış yazılarını kendisi daha kolay karar verecektir, yazdığı yazıları okumadan gönderdiği için ne yazdığından hala habersizdir anlaşılan...
Daha öncede söylediğim gibi (aynı lafları tekrarlamak zorunda kalıyorum sayende) FDC , Layered ,Ev1Servers ve diğer Dc ler ile çalışan arkadaşımız sistemleri mukayese etme yetilerini bir kenara bırakıp sadece fiyatlandırmalara baksa bile hangi DC nin nekadar güvenilir olabileceği konusunda kararı kendisi verebilecektir, Eğer güveniyorsanız kendinize Ev1Server satışı yapında bizde helal olsun diyelim, Ucuz malı herkes satar bunu satmak marifet değildir önemli olan Kaliteyi satabilmektir.FDC den 1000 tane satacağınıza Ev1 den Layered dan 100 tane satın daha mantıklıdır daha az kazanırsınız bu kesindir ancak daha sağlıklı adım atmış olursunuz yaptığınız işlerde...
Sadece şu örnek yeterlidir bence ,

Layered 33 tb Bant için Aylık 2300 dolar talep etmektedir,
FDC aynı miktar için(arkadaşların deyimi ile aynısı) 140 Dolar talep etmektedir.

Aynı ülke aynı koşullar Hat kapasitesi Layered çok daha fazla olmasına rağmen fiyatları arasındaki fark ortada,

Ben desemki şimdi 1 Tb trafik 10 ytl yıllık binlerce satarım değilmi ? ancak işi bilen kişi bunda bir sahtekarlık olduğunu kolayca anlayabilecektir , ben işi bildiğimi iddia etmiyorum sadece yazılanları yorumlayabiliyorum Layered ve FDC de, bu iki DC yi kıyaslamak için hiçbir bilgiye gerek yoktur aklı olan herkes 3-5 Dc yi incelemek sonucu ile aralarındaki farkı ortaya kolabilecektir.

3-5 yıldır bu işleri yaptığını iddia eden şu süreç içerisinde neyin ne olduğunu anlayamamışsa hala diyecek sözüm yoktur kendisine tecrübe insanı doğru yola götürür derler ancak demekki ortada para olunca bu herzaman böyle olmuyor demektir...

Umarım acı tecrübeler ile karşılaşmazsınız,ve umarım bikaç gündür yaptığımız konuşmalar birşeyleri düşünmenizi sağlayabilmiştir...

Syg.

kosasnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir

fdc 100 mbit i zaten paylaşımlı veriyor. Ev1 gibi direk sana al 100 mbit demiyor. Ve kimseyede biz paylaşımsız 100 mbit veriyoruz demiyorlar. Alan müşteride zaten bunu biliyor.

Sen neyin peşindesin ? Sanırım bi karalama kampanyası içindesin. Yorumu diğer arkadaşlara bırakıyorum...

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kosasnet' Alıntı:
zahir

fdc 100 mbit i zaten paylaşımlı veriyor. Ev1 gibi direk sana al 100 mbit demiyor. Ve kimseyede biz paylaşımsız 100 mbit veriyoruz demiyorlar. Alan müşteride zaten bunu biliyor.

Sen neyin peşindesin ? Sanırım bi karalama kampanyası içindesin. Yorumu diğer arkadaşlara bırakıyorum...

asla kimseyi karalama peşinde değilim böyle birşey yapmamda ancak ortada çarpık bir sistem var ise bunu eleştirmekte hakkımızdır değilmi?

Birisi çıkıpta 100 mbps bağlantı ile 30 Tb trafik harcasan bile ek maliyet olmuyor size diyorsa bunda bir problem vardır değilmi?

Sınırsız trafik sunan yanlış yapıyorlar bunu söylemek hatamıdır karalamamıdır ? daha önce söylemiştim , Trde sınırsız trafik sunuyorum desem yüzlerce satış yaparım değilmi çokta zor değildir bu dediğimi yapmak sitelerin herbirine saniyede indirilebilecek trafik limiti koyduğum zaman isteselerde 5 gb ı 10 gb ı aşamazlar ancak benim yaptığım etik olmayacaktır ?? bunu siz dile getirmezmisiniz? bu işte bir sorun vardır diye uyarmazmısınız kimseyi?

Sınırsız trafik veriyor ise neden Türkiyedeki tüm mp3 siteleri birleşip sağlam bir sunucu almaz ortak yayın yapmazlar nede olsa sınırsız değilmidir bunun trafiği sınırsız - 1 = sınırsız dır yani 100 gb sağlam bir arşiv yapılıp 1000 lerce mp3 sitesinden download yapılsın download siteleri kurulsun herkes oradan download yaptırsın ,videolar , klipler vs yayınlansın neden herkes ayrı ayrı sunucu alır ,hotlink korumaları neden yapılır peki?

Sınırsız diye birisi yazarsa elbetteki buna karşı "yanlış yapıyorsun " deme hakkımız vardır değilmi?

D

deja-vu

Misafir
o zaman buraya yazmayın 1 gb port dıye kalıyosunuz ortada sonra ne oldu yalan oldu herseyı acık acık yazsanız sorun olmaz.olaylar uzamaz vs.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deja-vu' Alıntı:
o zaman buraya yazmayın 1 gb port dıye kalıyosunuz ortada sonra ne oldu yalan oldu herseyı acık acık yazsanız sorun olmaz.olaylar uzamaz vs.
ortada kalan yok , herşeyde açık açık yazarım ben dolandırmam, bilen biliyor beni piyasada, yeni olduğunuz için tanımamanız çok normal.

zahir : sen ignore edildin, okumadan ve zihnini kullanmadan yazı yazanları ignore ettiğim gibi seni de ettim hadi cüüz

afiet

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darXis' Alıntı:
ortada kalan yok , herşeyde açık açık yazarım ben dolandırmam, bilen biliyor beni piyasada, yeni olduğunuz için tanımamanız çok normal.

zahir : sen ignore edildin, okumadan ve zihnini kullanmadan yazı yazanları ignore ettiğim gibi seni de ettim hadi cüüz

afiet

Senin gibi ler tarafından reddedilmekten şeref duyarım ,
zaten senin gibi birisinin benim söylediklerimi kabul etmesi olanak dışı ben sınırlarını zorladım ancak kapasite meselesi alamassın sen bu söylediklerimden tek bir şey...
FDC yi eleştiremeyecek kadar kendini küçük hisseden birisinin beni ignore etmesi inanın son derece yerinde bir davranış butür kişiler benim yazdıklarımı baştan okumama yönünde eğim gösterirlerse son derece memnun olurum zihinleri karışmasın FDC ye aşkları sonuna kadar devam etsin , huzura erişsin, gerçekleri görmezden gelmeye devam etsin...

Zaten bu yazılarımın asıl muhatabı siz değilsiniz ,
Gördüğünü açıkça söyleyebilen ,
Söylediklerinin arkasında durabilen,
Para kaybetmekten korkmayan kişilerdir.
...

Sen ve senin gibi kişiler tekrar tekrar söylüyorum anlamakta zorluk çekebilir yazdıklarımı lütfen okumayınız yazılanlarıki(gerçi okumadığına eminim yazdıklarından anlaşıldığı kadarı ile laf olsun diye yazmaya devam ediyorsun) FDC ve Siz mutlu mesut yaşamaya devam edesiniz.tabi umarım birgün bu yazımı hatırlamak zorunda kalmazsınız...

Senin içinde birşeyler yazayım sadece burayı okursun artık " FDC mükemmeldir ,harikadır, süperdir ,hızlıdır, 1 gb port ile uçarsın ,çoşarsın ,herkesi geçersin sen bir dahisin , üstün yeteneklisin ,zekisin, sistem yöneticisisisin,profsun bizler basit insanlar topluluğuyuz,aciziz , anlamayız birşeyden ,emrine amadeyiz, linux nedir win nedir bilemyiz, sistem kim yönetmek kim biz bunları yapamayız , host satışı sizin tekelinizdedir bizim yapmamız yakışık almaz, biz yapamayız bu işi ,siz tecrübesiniz ,öndersiniz vs vs ... " yeterince gaz olmuştur sanırım şimdi hadi git sen FDC server ve host sat ve mutlu mesut ol ve bizden uzak dur.Senin gibilerin yeri bizler için hep farklı olacaktır :D
Syg.

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun neresi 1 gbit ya dalgamı geçiyosunuz insanlarla.

1 mbit falan bile değil bu !

reklam kokan şeyler bunlar :D

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba. Ya Türkiye'deki 4 mbit hattı bir servera zor sağlayan bir datacenterla, dünyanın en büyük 2. datacenterini nasıl karşılaştırıyorsunuz bilemiyorum. FDC nin yurt dışı çıkışı Türk Telekomdan en az 3-4 kat fazla. Övdüğünüz serverlardan aynı anda 50 kişi download yapsın fazlasına hacet yok... Göreyim sizin serverin hızını? Ayrıca FDC bandwith sınırı da vermiyor. Nasıl kalkıpta nerede olduğu belirsiz bir datacenterla FDC yi karşılaştırırsınız mantığım almıyor. Uzağa gitmeyelim açın google earth ü ve FDC binasını bir görün başka birşey demiyorum :) Saygılar, Cihan KIZILGÜL.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5