İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

150$ paramı google yedi hesabı iptal etti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2000 yılından beri google kullanıyorum tos unu da biliyorum, herhangi bir illegal konu yok ,illegal olan google nin kendisi.
ilan host ilanıydı bir diğer ilanda parça kumaş alınır diye bir ilandı. Yani ilan verdiğim adwordstede ,ilan aldığım adsense dede herhangi bir illegal içerik yoktu. Adsense siteleri çoğu ticari dizin sitesiydi.
Saygılar

2000 yılından beri kullanıyorum diyosunuz , açıklamanız inanılmaz amatörce.
Adwords hiçbir şekilde kurallarına uymayan bir reklamı kasti iptal etmez.Paranın üstüne yatmaz.

Adsenseden bahsetmiyorum , adwordsten bahsediyorum.
Adsenseden benimde canım yandı.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
2000 yılından beri google ye adwords reklamı veriyorum,
hatta ücretsiz yerlerden açtığım sitem için bile reklam vermiştim herhangi bir sorun çıkmamıştı. adwords 5-6 tane adwords hesabı kapattım bir o kadarınıda işim bittikten sonra şifrelrini unuttum, yani hiç yapmadığım görmediğim bişey değil, google ye absürt reklam yayınlayanlar kadar profesyonel olmasanda ,google reklamcı sertifikam olmasada en azından kendi reklamımı yayınlayacak kadar işin acemisi değilim.
adwords hediye kuponlarıyla eklediğim kredilerin üzerine yattığıda oldu ama nasıl olsa hediye olarak geldi diye ses çıkartmadık, ama en son yaptığı ise düpedüz dolandırıcılık . Bankadan hesabımdan para aktarmışım, her ayar doğru olmasına ve denemek için 1tıklamaya 1$ vermeme rağmen içeriğinde de herhangi bir sakınca olmamasına rağmen yayınlanmadı. Ben hatayı Türk olmamada buluyorum, eğer adım soy adım bir avrupalı adı soy adı olan emaille açsaydım eminim hiç bir sorun çıkmayacaktı, işte 3. dünya ülkesinde yaşamanın zorlukları.
Saygılarımla

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi ülke ziyaretçisini hangi kelimelerle istediğinizi bilmiyorum.
Lakin Gösterim dilini türkçe seçip türkiyedeki kelime rayiçinden reklam göstertmeye başlayıp ardından da yabancı ülkeye çevirdiniz ise (yani adwors ün de hileleri var) bu tarz durumlarda reklamınız gösterirken durabilir.

ödemenizi geri almaya neden çalışıyorsunuz anlamadım
başka bir siteyi reklam edip harcayın o parayı

adwors hesabınıza girebiliyor ve panelde işlem yapabiliyorsanız bu forumda güvenilir eski üyelerden adwors kullananlar var o parayı kendi sitelerini reklamda kullansınlar size paranızı havele ederler....

siz çözüm ararsanız o parayı oradan kurtarırsınız kanaatindeyim
ama işi avrupalı olmak türk olmak noktasına getirirseniz sizin niyetinizin bağcıyı dövmek olduğunu düşünürüm.

ben adwors ve adsense kullanırken türk olduğum hiç aklıma gelmedi

6-7 kişiyi bizzat tanıyorum 2 yıldır adsense den ödeme alıyorlar ve kendi arkadaşları dahi sitelerini bilmez (tıklamaları %100 doğal)

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birader; burada herkes Google'ı biliyor, tanıyor. Yani sen klan savaşları yapan 15 yaş ortalamasına sahip bir forumda değilsin. Kalkıpta burada karalaman ancak seni komik duruma düşürür.

Ha Adsense'i beğenmeyebilirsiniz, o zaman bir-iki gün Adtech kullanın. Bir deneyin. Şu an Adsense'den kazandığınızın %10'unu kazanabilecek misiniz?

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,
keşke kullanabilsekte hesabı iptal etmek zorunda kalmasak ama malesef adwords hesabını kullanamadım, tüm uğraşlarım boşa çıktığı için kapatarak para iadesi istedim.
Yani başka bir kişiye verin kullnsın demişiniz, zaten kullanılsa bende kullanabilirim.
biriside klan savaşlarından bahsetmiş, yaş ortalaması 15 olan forumlardan falan bahsetmiş. Ben yazdıklarımın klan savaşıyla alakası olduğunu sanmıyorum ama sen her şeyi klan savaşı olarak görüyorsan o ayrı, o senin bakış açın. Bende tetris oynarken her gödüğüm şeyi bir kare bir diktörtgen görüyordum. Bu senin bakış açın
adtect biliyorum zahmetli ve geliri düşük en sonunda para kesiyor yani kullanılacak bişey değil ama www.ara.com.tr gayet uygun bunun gibi başkalarıda vardır mutlaka. Google yi kötülemek gibi niyetim yok, gün olur devran döner belkide. Ama bu yaşanmış bir olay, sizinde ilmenizde fayda görüyorum yani bir nevi tecrübemi aktarıyrorum sizden para falan istemiyorum. Google reklamlarını kaldırın demiyorum.
Saygılar

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi anlaşıldı

en başta ara.com.tr den geldiğinizi söyleseydiniz de biz de işimize baksaydık

sandım ki internete içerik üreten ve üçbeş kuruş kazanmaya çalışan birinin (benim 360 günde 100 usd birikmesini beklemem gibi bir) bekleme sonrasında elde ettiği 150 usd hiç oldu

arkadaş Türk olmak vs.. merkezinde dönüp durdun en başta desen de (googleyi karalamadan desen de) biz de ilgili siteyi değerlendirsek

işte klasik ve kurtulmamız gereken mantık bu maalesef

siz diğer bütün dilleri geçin sadece ingilizce versiyonunu hazırlayın ilgili sitenin biz de çalıştığınızı düşünelim

onca vaktimi aldınız hadi sizin yolunuz açık olsun ara.com.tr li arkadaş

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son birşey
verdiğin site nasıl diye bir deneyeyim istedim
şu google den ayrılan mühendisin arama motoru kurmasını denediğim gibi

google arattım ilk sayfada google.com yada google.com.tr diye hiçbir sonuç gelmedi

google konusunda böyle bir hata yapabiliyorsa varsın kalsın (aramasını ve sonuçlarını kullanmayayım)

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
çok kötü niyetli olarak konuşmuşunuz www.ara.com.tr benim sitem değil sadece oraya reklam veriyorum. Google paramı yediği için mecburen alternatiflerini değerlendirmek zorundayım. Benim arama motorum www.goseek.biz ve www.aramamotoru.name
ayrıca yakın zaman içinde www.aramamotor.com u aktifleştiriyorum. Yani söylediğiniz gibi www.ara.com.tr benim değil, sadece müşterisiyim reklam veriyorum googledende 1000 kat daha memnunum Allah yollarını açık etsin.
http://www.bilgisayar.in/arama/search.pl benim arama motorum bundada arayabilirsiniz aramak istedikelrinizi madem beni reklam yapmakla suçluyorsunuz.
Verdiğiniz google adresi için sağolun, kapısından içeri sokmasalarda gideceğim oraya. en azında icra kağıdı göndermek için adres olmuş oldu elimde.
google.com sitesinin başka arama motorlarında çıkmaması için engelliyor, ondan dolayı çıkmaz.
Saygılar

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
150$ a sanırım bir klavyesini gönderirler icra ile sizlere :)

İlk başlarda inanılır gibiydiniz, artık inanamıyorum.. size de, yazdıklarınıza da... :)

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
icraya itiraz ederler büyük ihtimalle ,avukatları falan vardır. Ama hukuk devletinde yaşıyoruz mutlaka hakkımı aramak zorundayım.
sonuç alamasam bile hakkımı aramamdan daha doğal bişey varmı?
inanamayan arkadaşlara ispatlarınıda resim olarak yayınlayabilirim.
sonu gov.tr ile biten tüm emaillere dilekçe gönderecem, dolandırıcılıkla ilgili polislere ve emniyetede bildirecem durumu. Biz yandık bari başkaları yanmasın.
icraya verme sebebim 150$ değil ,adwordste üzerine yattıkları 100tl
Saygılar

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gerçekten çok komik,yazcak başka birşey bulamıyorum.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seni zarara soksaydı eminim banada çok komik gelirdi, zengin fakirin halinden anlamaz. Sağlıklı olanda hastanın halinden ,hatta alay eder senin gibi komik bulur.
Bu olayın birde kendinizin başına geldiğini düşünün o zamanda komik gelirmiydi acaba?

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Zarara soksaydı mı?Günlük 100-150 dolar kazanırken adsense hesabım kapandı.Senelerdir adwords'de reklam yayınlıyorum.
Ama sen yalan söylüyorsun yada Türkçe konuşma,kendini ifade etme özürlüsün.Kusura bakma.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ne kadar garip bir konu.
biri dolandırıldım diyor, diğerleri aksini söyletmeye çalışıyor...
adam hala dolandırıldım diyor...
diğerleride hala inandıklarını söyletmeye çalışıyor...

yatırdığın dekont elinde, yoksada yatırdığın şubeye gidip tekrar alırsın dekontunu. sonrada gidersin mahkemeye ancak icra gibi bir durum söz konusu olamaz, google hakkında dolandırıcılıkla alakalı suç duyurusunda bulunur ve ona göre dava açarsın sonra kazanırsan karşılığında belki sana bir kaç sunucu parası verirler. Olduda kazanamassan önce harcadığın tüm masraflar sana ait olacağı gibi, şirket hakkında usulsüz legalpara ile dava açtığın ve mahkemeleri boşuna oyaladıgın için sana karşı dava açacaktır.

Mağdur olmuşsun buraya konu açmışsın herşey güzel ama uzatmanın manası yok. Bak bayramda bitti pazartesi gidersin mahkemeye.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birisini icraya vermek için polise şikayet etmek için veya mahkemeye vermek için illaki elinde çek ,senet ,dekont olmasına gerek yok.
Gidip şikayet edilebilir , google yetkilileri veya avukatları gelsinler mahkemenin önünde borcumuz yoktur diye yemin etsinler ben alacağımdan vazgeçiyorum.
dreamz senin kullandığın dil Türkçemi? yani herkes yazdıklarımı anlıyor senin sorunun var anlama ,anlatma özürlüsün. Yalnış anlama ama sürekli bende bir açık arıyorsun, düşman google ben değilim. Bizde bu forumun çocuğuyuz lütfen ama

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Birisini icraya vermek için polise şikayet etmek için veya mahkemeye vermek için illaki elinde çek ,senet ,dekont olmasına gerek yok.
Gidip şikayet edilebilir , google yetkilileri veya avukatları gelsinler mahkemenin önünde borcumuz yoktur diye yemin etsinler ben alacağımdan vazgeçiyorum.

Hocam sen madem bu kadar çok biliyorsun da neden 2 gündür hiç birşey yapmadın? Hele bir gitte polise bak sana ne diyecek. Tek git ama, aksi halde yanındaki arkadaşına malzeme çıkmasın ;)

Önce senin bu parayı ödediğini ispatlaman lazım. Öyle elinde hiç bir evrak olmadan sabah erken kalkan "bu beni dolandırdı" diyemez böyle saçma bir şey yok. Ayrıca şikayet için polise değil avukat aracalığıyla veya şahsen savcıya suç duyurusu yapman lazım. Polis savcılık kararı olmadan hiç bir müdahalede bulunamaz. Google dediğin şirket, köprü üstünde zar attırmıyor millete polis gelsinde tezgahını dağıtsın. İyi o zaman dekontsuz, belgesiz herkes herkese dava açsın tokat yedim diye, böyle saçma bir şey olur mu?

Heleki suç duyurusu yaptıktan sonra ispat edemessen ödeyeceğin tazminat emin ol bol sıfırlı olacaktır.

Neyse gerçi sen çok biliyosun pazartesi gidersin mahkemeye şirketi dava edersin. Devamınıda buraya yazarsın bizde okuruz ;)

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Ben size 3 aydır uğraştığımı anlatıyorum sizde 2 gündür neden bişey yapmadın diyorsunuz.
Bu 1 günlük 2 günlük bir mesele değil, işi uzamadan çözmeye çalışıyorum ama malesef başarılı olamadım.
Elbetteki elimde dekont var, durduk yere para ödemeden ödedik diyecek halimizde yok.
Polise ve gerekli yetkililere bildirmek için illa delile ihtiyaç yok, delil mahkemede gerekli olur ,durumunu ispatlamak için. Ayrıca elinde belge olmadanda istediğin davayı açarsın, karşı taraf inkar ederse davayı o kazanır. Koskoca google böyle bir durumda heralde aldığı halde parayı almadım diyecek hali yok. Savıclığa suç duyurusu içinde delile ihtiyaç yok, savcılık polise emreder poliste araştırır. Polise şikayet etmek içinde öyle, polis durumu savcılığa bildirir hangi birim bu konuyla alakalıysa savcılığın izniyle ne gerekiyorsa yapılır.
Bol sıfırlı tazminatı googleden bende alabilirim en azından oyunlarına çomak sokarım, bu onların sahtekarlığı ve bende ortaya çıkarttım.
Birde sanırım siz polis deyince her şeyi karokol polisi sanıyorsunuz, polisinde kendi içlerinde baktıkları işe göre grupları var.
gidipte adi suçlara bakan mahalle karakoluna gidersen senden dilekçe alarak gerekli yerlre iletebilir. Dolandırıcılık masası var cinayet masası var, mali polis var, sende bu ülkede yaşıyorsun az çok bilmelisin bu konuları. Mutlaka ilgili birime gidecektir şikayetim.
Mahkeme masraflarınıda benim ödememe gelince ben haksız değilim ki ödeyeyim, kim haksızsa o ödesin.Ben google.com tarafından 6 ay boyunca sitelerinden elde ettiği 150$ çalınmış bir kişiyim, ayrıcada adwords reklamlarından 100tl dolandırılmış bir kişiyim. eminim yetkililer sizden daha çk saygı duyacaklardır mağduriyetime, ve google nin yaptıkları hilelerden dolayıda inşallah Allah belasını verecektir, bizde elimizden geleni yapacaz.
Saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben problemin 3 aydır olduğunu bilmiyordum. Böylece bu tarz konulara ne kadar hakim olduğunuz konusunda ikna oldum.

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada herkes senden. Herkes seninle aynı işi yapıyor. Ama görüyorsun bir tane haklı bulan yok seni. Ancak gülünç duruma düşüyorsun. Birde uzatıp iyice komedi sunuyorsun. Seni tanıyan bilen yok, haksız olanda çok bariz sensin. Burada ne anlatmaya çalışıyorsun bilmiyorum ama gördüğün gibi kimse seni takmıyor. Üzgünüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5